Indre Averøy Vannverk SA
- Omsetning
- 3,4 mill
- −0,1 %
- Resultat
- 24 455
- −78,9 %
Om Indre Averøy Vannverk SA
Indre Averøy Vannverk SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Averøy, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann. Virksomheten ble stiftet i 1970 og har vært i drift i 56 år. Arnstein Punde Dragsten er daglig leder, og Arnt Kåre Hansen er styreleder. I 2025 hadde Indre Averøy Vannverk SA en omsetning på 3,44 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 24 455 kr. Egenkapitalen var 4,82 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 3 innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann i Averøy, og ett av 1 890 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen. Samvirkeforetak er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Oppsamling, rensing og distribusjon av vann
Formål
Skaffe vann til husbruk, jordbruk og industri mv, innen de områder som naturlig hører inn under lagets vannforsyningsområde. Andelslaget drives til selvkost.
API og MCPGET /company/870186762
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870186762" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870186762",
"name": "INDRE AVERØY VANNVERK SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "36.000",
"nace_desc": "Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann",
"employees": null,
"address": { "municipality": "AVERØY", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "870186762" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Indre Averøy Vannverk SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Indre Averøy Vannverk SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Indre Averøy Vannverk SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0,1 % fra 2024 · +47,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,44 mill kr | 370 130 kr | 24 455 kr | 10,87 mill kr | 4,82 mill kr | 6,04 mill kr |
| 2024 | 3,44 mill kr | 490 548 kr | 115 984 kr | 11,13 mill kr | 4,80 mill kr | 6,33 mill kr |
| 2023 | 3,07 mill kr | 352 811 kr | −87 514 kr | 11,25 mill kr | 4,66 mill kr | 6,58 mill kr |
| 2022 | 2,44 mill kr | 64 467 kr | −16 975 kr | 9,89 mill kr | 4,75 mill kr | 5,14 mill kr |
| 2021 | 2,33 mill kr | 8 717 kr | −11 353 kr | 7,82 mill kr | 4,76 mill kr | 3,07 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 38 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.
API og MCPGET /company/870186762/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870186762/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870186762",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3441376,
"operating_profit": 370130,
"net_profit": 24455,
"equity": 4824041,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3444350,
"operating_profit": 490548,
"net_profit": 115984,
"equity": 4799587,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "870186762" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Indre Averøy Vannverk SA per år.
Hvordan har omsetningen til Indre Averøy Vannverk SA utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Indre Averøy Vannverk SA i 2025?
Roller og styre11
Daglig leder
1Sist endret 23.07.2019Styre
9Sist endret 12.05.2026Revisor
1Sist endret 13.07.2023API og MCPGET /company/870186762/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870186762/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870186762",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "870186762" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Indre Averøy Vannverk SA?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Indre Averøy Vannverk SA?
List alle roller i Indre Averøy Vannverk SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Indre Averøy Vannverk A/l | BEDR | Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann | Averøy | − |
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.5.2026 | Styre ↗ |
| 7.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.2.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.11.2024 | Styre ↗ |
| 7.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.11.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2023 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/870186762/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870186762/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870186762",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-12", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-05-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "870186762" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Indre Averøy Vannverk SA i Brønnøysundregistrene?
Når ble Indre Averøy Vannverk SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Indre Averøy Vannverk SA sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Kristian Lindskog Rånes(Varamedlem)+Mats Erik Folland Aae(Varamedlem)+Odd Gunnar Stene(Styremedlem)−Johan Bernhard Rugset(Styremedlem)−Magne Betten(Varamedlem)−Odd Einar Kornstad(Varamedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 38,1 % av driftsinntektene — 22,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,8 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 4,6 % |
| Egenkapitalandel | 44,4 % | 71,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,41 | 3,91 |
| Gjeldsgrad | 1,25 | 0,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,5 % | 0,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,1 % | +4,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 38,1 % | 15,2 % |
| Lønnskostnad | 6,8 % | 19,8 % |
| Annen driftskostnad | 27,1 % | 35,7 % |
| Avskrivninger | 17,3 % | 12,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/870186762/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870186762/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870186762",
"nace_code": "36.000",
"industry_count": 357,
"revenue": { "value": 3441376, "percentile": 0.8789 },
"operating_margin": { "value": 0.1076, "percentile": 0.5802 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "870186762" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Indre Averøy Vannverk SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Indre Averøy Vannverk SA på i bransjen?
Hvor ligger Indre Averøy Vannverk SA blant de 357 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Indre Averøy Vannverk SA
Hvor stor er bransjen Indre Averøy Vannverk SA tilhører?
Indre Averøy Vannverk SA er ett av 3 selskaper innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann i Averøy, og ett av 1 890 på landsbasis.
Hvor lenge har Indre Averøy Vannverk SA eksistert sammenlignet med bransjen?
Indre Averøy Vannverk SA ble etablert i 1970 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 82 % av selskapene.
Hva er statusen til Indre Averøy Vannverk SA?
Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Indre Averøy Vannverk SA i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Indre Averøy Vannverk SA?
Indre Averøy Vannverk SA er registrert i bransjen Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann (næringskode 36.000). Registrert aktivitet: Oppsamling, rensing og distribusjon av vann.
Hvem leder Indre Averøy Vannverk SA?
Arnstein Punde Dragsten er registrert som daglig leder i Indre Averøy Vannverk SA.
Går Indre Averøy Vannverk SA med overskudd?
I 2025 omsatte Indre Averøy Vannverk SA for 3,44 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 24 455 kr.
Hvor solid er økonomien i Indre Averøy Vannverk SA?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Indre Averøy Vannverk SA økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Indre Averøy Vannverk SA MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1973. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket revisjonsselskap bruker Indre Averøy Vannverk SA?
I Enhetsregisteret er Indre Averøy Vannverk SA registrert med revisor Ok-Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.