Seterseter Roar
- Omsetning
- 8,5 mill
- −20,4 %
- Resultat
- 1,4 mill
- −25,8 %
Om Seterseter Roar
Seterseter Roar er registrert som enkeltpersonforetak med forretningsadresse i Kongsvinger, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift. Selskapet ble registrert i Enhetsregisteret i 1995. I 2025 hadde Seterseter Roar en omsetning på 8,50 mill kr, en nedgang på 20 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,41 mill kr. Egenkapitalen var 19,14 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 29 innen kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift i Kongsvinger, og ett av 6 769 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Enkeltpersonforetak er den vanligste selskapsformen i bransjen (69 %).
Aktivitet
Diverse vaktmestertjenester. Utleie av boliger. Utleie av jord i primærnæring, med dyrking av korn og avvirkning tømmer i egen skog.
API og MCPGET /company/969897296
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/969897296" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "969897296",
"org_form": "ENK",
"nace_code": "81.100",
"nace_desc": "Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KONGSVINGER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "969897296" })Spør AI-assistenten
Er selskapet med org.nr 969897296 registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver selskapet med org.nr 969897296 med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over selskapet med org.nr 969897296: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −20,4 % fra 2024 · +33,9 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,50 mill kr | 1,41 mill kr | 1,41 mill kr | 27,97 mill kr | 19,14 mill kr | 8,83 mill kr |
| 2024 | 10,69 mill kr | 1,90 mill kr | 1,90 mill kr | 26,18 mill kr | 17,00 mill kr | 9,18 mill kr |
| 2023 | 6,35 mill kr | 2,02 mill kr | 2,02 mill kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 50 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 17 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/969897296/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/969897296/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "969897296",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8504210,
"operating_profit": 1408994,
"net_profit": 1409177,
"equity": 19144019,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10687136,
"operating_profit": 1897950,
"net_profit": 1898337,
"equity": 16995866,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "969897296" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for selskapet med org.nr 969897296 per år.
Hvordan har omsetningen til selskapet med org.nr 969897296 utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til selskapet med org.nr 969897296 i 2025?
Roller og styre3
Regnskapsfører
1Sist endret 02.12.2020Revisor
1Sist endret 15.08.2025Innehaver
1Sist endret 20.02.1995API og MCPGET /company/969897296/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/969897296/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "969897296",
"roles": [
{ "role_type": "Innehaver", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "969897296" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for selskapet med org.nr 969897296?
List alle roller i selskapet med org.nr 969897296: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvilket revisjonsselskap reviderer selskapet med org.nr 969897296?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Seterseter Roar | BEDR | Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift | Kongsvinger | − |
Kunngjøringer3
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/969897296/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/969897296/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "969897296",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "969897296" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for selskapet med org.nr 969897296 i Brønnøysundregistrene?
Når ble selskapet med org.nr 969897296 sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte selskapet med org.nr 969897296 sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Innehaver er også involvert i
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 6,6 % av driftsinntektene — 34,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 16,6 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 16,6 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandel | 68,4 % | 40,8 % |
| Likviditetsgrad | 5,51 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 0,46 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,4 % | 12,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -20,4 % | +1,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 25,2 % | 23,8 % |
| Lønnskostnad | 6,6 % | 41,5 % |
| Annen driftskostnad | 49,9 % | 19,5 % |
| Avskrivninger | 1,7 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/969897296/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/969897296/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "969897296",
"nace_code": "81.100",
"industry_count": 1704,
"revenue": { "value": 8504210, "percentile": 0.9175 },
"operating_margin": { "value": 0.1657, "percentile": 0.7264 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "969897296" })Spør AI-assistenten
Er selskapet med org.nr 969897296 blant de største selskapene innen kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift?
Hvor solid er selskapet med org.nr 969897296 sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til selskapet med org.nr 969897296 på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Kongsvinger
1 000+ til i Kongsvinger →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Seterseter Roar
Hvor stor er bransjen Seterseter Roar tilhører?
Seterseter Roar er ett av 29 selskaper innen kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift i Kongsvinger, og ett av 6 769 på landsbasis.
Hvor lenge har Seterseter Roar eksistert sammenlignet med bransjen?
Seterseter Roar ble etablert i 1995 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 96 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Seterseter Roar sammenlignet med bransjen?
Medianen for kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift er en driftsmargin på 4,7 %. Seterseter Roar lå på 16,6 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Seterseter Roar et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Enkeltpersonforetak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Seterseter Roar i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Seterseter Roar med?
Seterseter Roar er registrert i bransjen Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift (næringskode 81.100). Registrert aktivitet: Diverse vaktmestertjenester.
Hvilken selskapsform har Seterseter Roar?
Organisasjonsformen til Seterseter Roar er Enkeltpersonforetak, forkortet ENK. I et enkeltpersonforetak er innehaveren personlig ansvarlig for virksomhetens forpliktelser.
Hvem leder Seterseter Roar?
Roar Seterseter er registrert som innehaver i Seterseter Roar.
Hva omsatte Seterseter Roar for i 2025?
Seterseter Roar hadde i 2025 en omsetning på 8,50 mill kr og et overskudd på 1,41 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Seterseter Roar?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Seterseter Roar økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Seterseter Roar MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1987. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.