Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Samvirkeforetak

Vang Grunneierlag SA

Org.nr 969540762
Omsetning
456 193
−0,7 %
Resultat
74 964
+2,8 %
Mer

Om Vang Grunneierlag SA

Vang Grunneierlag SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Hamar, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Sauehold. Virksomheten ble stiftet i 1963 og har vært i drift i 63 år. Olve Sæhlie er daglig leder, og Olve Sæhlie er styreleder. I 2024 hadde Vang Grunneierlag SA en omsetning på 456 193 kr, en nedgang på 1 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 74 964 kr. Egenkapitalen var 693 633 kr ved utgangen av 2024. Selskapet er ett av 6 innen sauehold i Hamar, og ett av 11 487 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Bare 0 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.

Aktivitet

Forvalte jakt- og fiskerettigheter på vegne av grunneiere i Hamar kommune.

Formål

Forvalte og samordne utnyttelsen av storvilt og småvilt og fiske på foretakets område. Foretaket skal også arbeide for medlemmenes interesser i saker som angår frisluftsliv og naturvern. Foretaket skal arbeide for å utvikle utmarksproduktene som næring til landbruket, samt bevare ressursene på lang sikt. Foretaket skal også arbeide for å tilfredsstille befolkningens rekreasjonsbehov i utmarka.

API og MCPGET /company/969540762

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/969540762" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "969540762",
  "name": "VANG GRUNNEIERLAG SA",
  "org_form": "SA",
  "nace_code": "01.451",
  "nace_desc": "Sauehold",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "HAMAR", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "969540762" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Hamar holder Vang Grunneierlag SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Vang Grunneierlag SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Vang Grunneierlag SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2023–2024 · −0,7 % fra 2023

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2024456 193 kr97 808 kr74 964 kr762 408 kr693 633 kr68 775 kr
2023459 190 kr89 549 kr72 904 kr940 115 kr618 668 kr321 447 kr

Balanse

2024
Eiendeler762 408 kr
Anleggsmidler3 %20 000 krOmløpsmidler97 %742 408 kr
Egenkapital og gjeld762 408 kr
Innskutt egenkapital13 %100 000 krOpptjent egenkapital78 %593 633 krLangsiktig gjeld0 %0 krKortsiktig gjeld9 %68 775 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader358 385 kr
Finansinntekter8 731 kr
Finanskostnader522 kr
Netto finans8 209 kr
Ordinært resultat før skatt106 017 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2024 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 97 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/969540762/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/969540762/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "969540762",
  "years": [
    { "year": 2024, "revenue": 456193, "operating_profit": 97808, "net_profit": 74964, "equity": 693633, … },
    { "year": 2023, "revenue": 459190, "operating_profit": 89549, "net_profit": 72904, "equity": 618668, … }
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "969540762" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vang Grunneierlag SA de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vang Grunneierlag SA per år.
  • Hvordan har omsetningen til Vang Grunneierlag SA utviklet seg fra 2023 til 2024?

Roller og styre7

Daglig leder

1Sist endret 08.08.2014
Olve Sæhlie(f. 1978)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

5Sist endret 08.08.2014
Olve Sæhlie(f. 1978)
Styrets lederSignaturProkura
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Varamedlem
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 28.03.2012
Regnskapsfører
repr. HEDEMARKEN REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/969540762/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/969540762/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "969540762",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "969540762" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Vang Grunneierlag SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Vang Grunneierlag SA?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Vang Grunneierlag SA?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Vang Grunneierlag SABEDRSaueholdHamar−

Kunngjøringer6

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/969540762/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/969540762/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "969540762",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2025-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2020-01-01", "type": "Forretningsadresse", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "969540762" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Vang Grunneierlag SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Vang Grunneierlag SA sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Vang Grunneierlag SA sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2024Bransjemedian
Egenkapitalandel91,0 %39,5 %
Likviditetsgrad10,792,55
Gjeldsgrad0,100,44
Egenkapitalrentabilitet10,8 %8,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/969540762/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/969540762/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "969540762",
  "nace_code": "01.451",
  "industry_count": 113,
  "revenue": { "value": 456193, "percentile": 0.5804 },
  "operating_margin": { "value": 0.2144, "percentile": 0.6633 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "969540762" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Vang Grunneierlag SA sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Vang Grunneierlag SA blant de største selskapene innen sauehold?
  • Hvor solid er Vang Grunneierlag SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Folk spør om Vang Grunneierlag SA

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vang Grunneierlag SA?

Det er registrert 11 487 selskaper i Norge innen sauehold, hvorav 6 i Hamar.

Er Vang Grunneierlag SA et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1963, som er lenger enn 99 % av selskapene i samme bransje.

Er Vang Grunneierlag SA et aktivt selskap?

Vang Grunneierlag SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Vang Grunneierlag SA?

Daglig leder i Vang Grunneierlag SA er Olve Sæhlie, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvordan går det økonomisk med Vang Grunneierlag SA?

Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 456 193 kr, ned 1 % fra 2023. Egenkapitalen var 693 633 kr ved årsslutt.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Vang Grunneierlag SA?

Vang Grunneierlag SA er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2024-regnskapet.

Hvor ligger Vang Grunneierlag SA?

Forretningsadressen til Vang Grunneierlag SA er Skjeset Veståsvegen 200, 2323, INGEBERG i Hamar kommune.

Hvem fører regnskapet til Vang Grunneierlag SA?

Hedemarken Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for Vang Grunneierlag SA.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet