Lurø AS
- Omsetning
- 42 979
- −55,6 %
- Resultat
- −826 031
- 7 års regnskap
Om Lurø AS
Lurø AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lurøy, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Freddy Joe Johnsen er styrets leder. I 2025 hadde Lurø AS en omsetning på 42 979 kr, en nedgang på 56 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 826 031 kr. Egenkapitalen var −2,99 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Senepsrud AS med 20,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 31 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Lurøy, og ett av 76 536 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av eiendom og arrangement i egne serveringslokaler.
Formål
Utleie av eiendom, og arrangement i egne lokaler samt hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/968868829
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968868829" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968868829",
"name": "LURØ AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LURØY", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "968868829" })Spør AI-assistenten
Hvor i Lurøy holder Lurø AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Lurø AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Lurø AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −55,6 % fra 2024 · −96,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 42 979 kr | −363 194 kr | −826 031 kr | 6,11 mill kr | −2,99 mill kr | 9,10 mill kr |
| 2024 | 96 821 kr | −351 148 kr | −819 712 kr | 6,39 mill kr | −2,16 mill kr | 8,56 mill kr |
| 2023 | 132 667 kr | −326 221 kr | −694 433 kr | 6,65 mill kr | −1,34 mill kr | 7,99 mill kr |
| 2022 | 1,57 mill kr | 291 943 kr | 71 289 kr | 7,26 mill kr | −649 387 kr | 7,91 mill kr |
| 2021 | 1,36 mill kr | −207 924 kr | −500 008 kr | 10,12 mill kr | −720 676 kr | 10,84 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/968868829/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968868829/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968868829",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 42979,
"operating_profit": -363194,
"net_profit": -826031,
"equity": -2989563,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 96821,
"operating_profit": -351148,
"net_profit": -819712,
"equity": -2163532,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "968868829" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Lurø AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Lurø AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Lurø AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre6
Styre
5Sist endret 28.09.2021Regnskapsfører
1Sist endret 10.11.2022API og MCPGET /company/968868829/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968868829/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968868829",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "968868829" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Lurø AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lurø AS?
Hvem er regnskapsfører for Lurø AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Demma Holding AS19,8 %
- Ole Kristian Johannessenhadde 19,8 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Senepsrud AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,3 % | 36 |
| T Kolstad Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,3 % | 36 |
| Dalmo Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 19,8 % | 35 |
| Demma Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 19,8 % | 35 |
| Freddy Joe Johnsen | Person | Ordinære aksjer | 19,8 % | 35 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/968868829/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968868829/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968868829",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SENEPSRUD AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 20.34, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "T KOLSTAD EIENDOM AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 20.34,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "968868829" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Lurø AS?
Er Lurø AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Lurø AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lurø AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Lurøy | − |
Kunngjøringer56
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.9.2021 | Styre ↗ |
| 28.9.2021 | Daglig leder ↗ |
| 18.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.2.2021 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/968868829/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968868829/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968868829",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "968868829" })Spør AI-assistenten
Når leverte Lurø AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Lurø AS sist endret?
Har Lurø AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -48,9 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 6,36 | 1,76 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/968868829/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968868829/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968868829",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64543,
"revenue": { "value": 42979, "percentile": 0.283 },
"operating_margin": { "value": -8.4505, "percentile": 0.0189 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "968868829" })Spør AI-assistenten
Er Lurø AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Lurø AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lurø AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Lurøy
+509 til i Lurøy →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Lurø AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lurø AS?
Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 31 i Lurøy.
Er Lurø AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1994, som er lenger enn 90 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 460 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Lurø AS i Enhetsregisteret?
Lurø AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Lurø AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Senepsrud AS største eier i Lurø AS med 20,3 % av aksjene. Nest størst er T Kolstad Eiendom AS med 20,3 %.
Hvordan går det økonomisk med Lurø AS?
I 2025 omsatte Lurø AS for 42 979 kr, ned 56 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 826 031 kr.
Hva er driftsresultatet til Lurø AS?
I 2025 hadde Lurø AS et driftsresultat på −363 194 kr.
Hvor solid er balansen til Lurø AS?
Egenkapitalen i Lurø AS var −2,99 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −48,9 % av totalkapitalen.
Er Lurø AS registrert i MVA-registeret?
Lurø AS er registrert i MVA-registeret (siden 2017) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.