Demma Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −565 197
- 5 års regnskap
Om Demma Holding AS
Demma Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lurøy, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Ole Kristian Johannessen er styrets leder. I 2025 hadde Demma Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 565 197 kr. Egenkapitalen var 33,49 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ole Kristian Johannessen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Lurøy, og ett av 1 657 i Norge. Det ble etablert samme år som 91 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet
Holdingselskap.
Formål
Eie aksjer i andre selskaper, herunder det som står i naturlig tilknytning.
API og MCPGET /company/928408396
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928408396" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928408396",
"name": "DEMMA HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.520",
"nace_desc": "Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LURØY", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928408396" })Spør AI-assistenten
Når ble Demma Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lurøy holder Demma Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Demma Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −61 588 kr | −565 197 kr | 43,42 mill kr | 33,49 mill kr | 9,93 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −33 996 kr | −19 362 kr | 43,13 mill kr | 31,92 mill kr | 11,21 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −31 073 kr | 2,45 mill kr | 45,03 mill kr | 31,94 mill kr | 13,09 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −41 195 kr | 327 908 kr | 34,79 mill kr | 29,49 mill kr | 5,30 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −2 655 kr | −2 655 kr | 75 000 kr | 57 345 kr | 17 655 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,4 mill kr (3 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 9,5 mill kr (22 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 340 000 kr
API og MCPGET /company/928408396/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928408396/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928408396",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -61588, "net_profit": -565197, "equity": 33494266, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -33996, "net_profit": -19362, "equity": 31919046, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928408396" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Demma Holding AS i 2025?
Hvor stort underskudd hadde Demma Holding AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Demma Holding AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 20.12.2021Regnskapsfører
1Sist endret 10.11.2022Revisor
1Sist endret 20.12.2021API og MCPGET /company/928408396/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928408396/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928408396",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928408396" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Demma Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Demma Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Demma Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ole Kristian Johannessen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928408396/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928408396/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928408396",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928408396" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Demma Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Demma Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Demma Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/928408396/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928408396/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928408396",
"chain": [
{ "org_no": "928408396", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "928408396" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Demma Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.11.2022 | Kapital ↗ |
| 19.11.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 16.11.2022 | Kapital ↗ |
| 16.11.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 16.11.2022 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 16.8.2022 | Fisjonsbeslutning ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928408396/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928408396/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928408396",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928408396" })Spør AI-assistenten
Når leverte Demma Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Har Demma Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Demma Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 77,1 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,23 | 1,97 |
| Gjeldsgrad | 0,30 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1,7 % | 6,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928408396/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928408396/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928408396",
"nace_code": "47.520",
"industry_count": 1286,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0016 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928408396" })Spør AI-assistenten
Er Demma Holding AS blant de største selskapene innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass?
Hvor solid er Demma Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Demma Holding AS blant de 1286 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
DEMMA HOLDING AS eier aksjer i 11 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Lurøy Byggevare AS | Lurøy | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Lurøy Bygg Og Regnskap AS | Lurøy | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Lurøy Bygg AS | Lurøy | 91,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Helgeland Adventure AS | Træna | 50,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Melkvika Eiendomsselskap AS | Rødøy | 37,4 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Lurøy Bygg Eiendom AS | Lurøy | 33,3 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Sørpånordpå AS | Bodø | 25,0 % | 2023 | 2025 | Konkurs |
| Lurø AS | Lurøy | 19,8 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Myken Destilleri AS | Rødøy | 8,7 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Træna Sjømat Holding AS | Træna | 1,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Godt å vite om Demma Holding AS
Hvor stor er bransjen Demma Holding AS tilhører?
Demma Holding AS er ett av 3 selskaper innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Lurøy, og ett av 1 657 på landsbasis.
Hvor lenge har Demma Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Demma Holding AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 22 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Demma Holding AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Demma Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Demma Holding AS?
Organisasjonsformen til Demma Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Demma Holding AS?
Styrets leder i Demma Holding AS er Ole Kristian Johannessen.
Hvem eier Demma Holding AS?
Demma Holding AS eies i hovedsak av Ole Kristian Johannessen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Eier Demma Holding AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Demma Holding AS 3 selskaper, deriblant Lurøy Byggevare AS, Lurøy Bygg Og Regnskap AS og Lurøy Bygg AS.
Hva omsatte Demma Holding AS for i 2025?
I 2025 omsatte Demma Holding AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 565 197 kr.
Hvor lønnsom er driften i Demma Holding AS?
Driftsresultatet for 2025 var −61 588 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Demma Holding AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Demma Holding AS er 200 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.