Ulmatec Pyro AS
Org.nr 966300345
Om Ulmatec Pyro AS
Ulmatec Pyro AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Haram, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av radiatorer til sentralvarmeanlegg og dampgeneratorer og -kjeler. Virksomheten ble stiftet i 1992 og har vært i drift i 34 år. Bernt Aage Ulstein er daglig leder, og Stig Ulstein er styreleder. I 2025 hadde Ulmatec Pyro AS en omsetning på 133,25 mill kr, en økning på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 16,93 mill kr. Egenkapitalen var 22,77 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ulstein Marine Technology AS med 53,9 % av aksjene. Selskapet er ett av 10 i Norge innen produksjon av radiatorer til sentralvarmeanlegg og dampgeneratorer og -kjeler. Det er eldre enn 89 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet og formål
Handel med og produksjon av utstyr for mekanisk industri, fiskeforedlingsvirksomhet og annen produksjonsvirksomhet. Selskapet kan som aksjonær eller interessent på annen måte delta i andre selskaper med økonomisk virksomhet som formål.
API og MCPGET /company/966300345
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966300345" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966300345",
"name": "ULMATEC PYRO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.210",
"nace_desc": "Produksjon av radiatorer til sentralvarmeanlegg og dampgeneratorer og -kjeler",
"employees": 48,
"address": { "municipality": "HARAM", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "966300345" })Spør AI-assistenten
Hva driver Ulmatec Pyro AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Ulmatec Pyro AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Ulmatec Pyro AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 133,25 mill kr | 21,17 mill kr | 16,93 mill kr | 87,25 mill kr | 22,77 mill kr | 64,47 mill kr |
| 2024 | 114,83 mill kr | 13,36 mill kr | 11,16 mill kr | 72,80 mill kr | 30,85 mill kr | 41,96 mill kr |
| 2023 | 89,05 mill kr | 7,34 mill kr | 6,22 mill kr | 71,40 mill kr | 29,68 mill kr | 41,71 mill kr |
| 2022 | 77,00 mill kr | 4,94 mill kr | 4,37 mill kr | 62,55 mill kr | 31,46 mill kr | 31,09 mill kr |
| 2021 | 81,25 mill kr | 5,18 mill kr | 4,25 mill kr | 68,20 mill kr | 35,09 mill kr | 33,11 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 37 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/966300345/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966300345/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966300345",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 133246843,
"operating_profit": 21166470,
"net_profit": 16926260,
"equity": 22771758,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 114825267,
"operating_profit": 13355467,
"net_profit": 11160732,
"equity": 30845498,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "966300345" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Ulmatec Pyro AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Ulmatec Pyro AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Ulmatec Pyro AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 18.03.2021Styre
4Sist endret 18.02.2025Revisor
1Sist endret 30.10.2025API og MCPGET /company/966300345/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966300345/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966300345",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "966300345" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Ulmatec Pyro AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ulmatec Pyro AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Ulmatec Pyro AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Ulstein Marine Technology AS55 % → 53,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ulstein Marine Technology AS | Selskap | Ordinære aksjer | 53.9 % | 26 950 |
| Pyrofabrikken AS | Selskap | Ordinære aksjer | 44.1 % | 22 050 |
| Thermal Technology AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2.0 % | 1 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/966300345/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966300345/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966300345",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ULSTEIN MARINE TECHNOLOGY AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 53.9,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "PYROFABRIKKEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 44.1, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "966300345" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Ulmatec Pyro AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ulmatec Pyro AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Ulmatec Pyro AS eier Ulstein Marine Technology AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 35 beregnede eiere.
Eierstrukturen inneholder krysseierskap (sirkulært eierskap).
Andre selskaper eid av Ulstein Marine Technology AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/966300345/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966300345/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966300345",
"chain": [
{ "org_no": "941278493", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "966300345", "owner_pct": 53.9, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "966300345" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ulmatec Pyro AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Ulmatec Pyro AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ulmatec Pyro AS | BEDR | Produksjon av radiatorer til sentralvarmeanlegg og dampgeneratorer og -kjeler | Haram | 48 |
Kunngjøringer50
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.10.2025 | Revisor ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.2.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 18.2.2025 | Styre ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Styre ↗ |
| 12.2.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.7.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/966300345/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966300345/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966300345",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-30", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "966300345" })Spør AI-assistenten
Når ble Ulmatec Pyro AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ulmatec Pyro AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Ulmatec Pyro AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:47→48
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:48→47
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:50→48
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:51→50
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 |
|---|---|
| Driftsmargin | 15,9 % |
| Resultatmargin | 12,7 % |
| Egenkapitalandel | 26,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 2,83 |
| Egenkapitalrentabilitet | 74,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +16,0 % |
| Omsetning per ansatt | 2,78 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 |
|---|---|
| Varekostnad | 29,8 % |
| Lønnskostnad | 37,1 % |
| Annen driftskostnad | 16,3 % |
| Avskrivninger | 0,9 % |
Offentlig støtte
Ulmatec Pyro AS er registrert med 4 tildelinger fra Innovasjon Norge (3,16 mill kr), 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet og 21 SkatteFUNN-søknader, 12 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 10.5.2024 | Innovasjonstilskudd | Andre innovasjonstilskudd | 23 750 kr | Tilskudd |
| 23.9.2020 | Innovasjonstilskudd | Miljøteknologi | 1,90 mill kr | Tilskudd |
| 12.10.2016 | Næringsspesifikke utviklingstiltak | Tilskudd til maritim næring | 395 000 kr | Tilskudd |
| 23.10.2013 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 845 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/966300345/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966300345/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966300345",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 23750,
"innvilget_dato": "2024-05-10",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Green Ballast Water Treatment utilizing Waste Heat Recovery",
"prosjektstart": 2016,
"tildelt_belop": 0,
…
}
],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "UlmatecPyro2025", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2025-09-01", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "966300345" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Ulmatec Pyro AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilke forskningsprosjekter har Ulmatec Pyro AS hatt hos Forskningsrådet?
Oppsummer all offentlig støtte til Ulmatec Pyro AS per år.
Investeringer
ULMATEC PYRO AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hamnsundsambandet AS | Haram | 5.3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Ulmatec Pyro AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ulmatec Pyro AS?
Det er registrert 10 selskaper i Norge innen produksjon av radiatorer til sentralvarmeanlegg og dampgeneratorer og -kjeler.
Er Ulmatec Pyro AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1992, som er lenger enn 89 % av selskapene i samme bransje.
Hvilken selskapsform har Ulmatec Pyro AS?
Ulmatec Pyro AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Ulmatec Pyro AS?
Daglig leder i Ulmatec Pyro AS er Bernt Aage Ulstein, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Ulmatec Pyro AS?
Stig Ulstein er registrert som styreleder i Ulmatec Pyro AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Ulmatec Pyro AS?
Ulmatec Pyro AS eies i hovedsak av Ulstein Marine Technology AS (53,9 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Er Ulmatec Pyro AS en del av et konsern?
Ulmatec Pyro AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Ulstein Marine Technology AS, som eier 53,9 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Ulmatec Pyro AS?
Ulmatec Pyro AS hadde i 2025 en omsetning på 133,25 mill kr og et overskudd på 16,93 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Ulmatec Pyro AS?
Ulmatec Pyro AS har en registrert aksjekapital på 500 000 kr, fordelt på 50 000 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.