Radcon Scandinavia AS
- Omsetning
- 3,0 mill
- +30,5 %
- Resultat
- 415 955
- +2 145,7 %
Om Radcon Scandinavia AS
Radcon Scandinavia AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr. Virksomheten ble stiftet i 1993 og har vært i drift i 33 år. Sigurd Christiansen er daglig leder, og Sigurd Christiansen er styreleder. I 2025 hadde Radcon Scandinavia AS en omsetning på 2,99 mill kr, en økning på 31 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 415 955 kr. Egenkapitalen var 3,04 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sigurd Christiansen med 66 % av aksjene. Selskapet er ett av 39 innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Bærum, og ett av 2 003 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (76 %).
Aktivitet
Salg og distribusjon av produktet RADCON 7 og i denne forbindelse utføre behandling med produktet, opplæring av underleverandører og andre tjenester som er nødvendig for å gjøre produktet kjent på markedet.
Formål
Salg og distribusjon av produkter til vanntetting, gulv bearbeiding og byggevarer generelt. Utleie av maskiner og utstyr. Selskapet skal også kunne investere i, og være deltagere i andre selskaper.
API og MCPGET /company/966204672
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966204672" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966204672",
"name": "RADCON SCANDINAVIA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.830",
"nace_desc": "Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "966204672" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bærum holder Radcon Scandinavia AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Radcon Scandinavia AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Radcon Scandinavia AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +30,5 % fra 2024 · +16,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,99 mill kr | 291 431 kr | 415 955 kr | 3,34 mill kr | 3,04 mill kr | 292 378 kr |
| 2024 | 2,29 mill kr | −236 576 kr | 18 522 kr | 2,89 mill kr | 2,63 mill kr | 261 833 kr |
| 2023 | 2,89 mill kr | −367 729 kr | −131 434 kr | 2,88 mill kr | 2,61 mill kr | 270 862 kr |
| 2022 | 3,26 mill kr | −84 540 kr | −29 881 kr | 3,71 mill kr | 2,74 mill kr | 972 200 kr |
| 2021 | 2,57 mill kr | 184 602 kr | 400 816 kr | 3,37 mill kr | 2,77 mill kr | 595 010 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/966204672/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966204672/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966204672",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2990041,
"operating_profit": 291431,
"net_profit": 415955,
"equity": 3044193,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2290981,
"operating_profit": -236576,
"net_profit": 18522,
"equity": 2628238,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "966204672" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Radcon Scandinavia AS per år.
Hvordan har omsetningen til Radcon Scandinavia AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Radcon Scandinavia AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 11.01.2000Styre
3Sist endret 11.01.2000API og MCPGET /company/966204672/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966204672/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966204672",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "966204672" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Radcon Scandinavia AS?
List alle roller i Radcon Scandinavia AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Radcon Scandinavia AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sigurd Christiansen | Person | Ordinære aksjer | 66,0 % | 66 |
| Magnus Christiansen | Person | Ordinære aksjer | 34,0 % | 34 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/966204672/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966204672/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966204672",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "966204672" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Radcon Scandinavia AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Radcon Scandinavia AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Radcon Scandinavia AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Radcon Scandinavia AS | BEDR | Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr | Bærum | − |
Kunngjøringer44
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.4.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/966204672/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966204672/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966204672",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "966204672" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Radcon Scandinavia AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Radcon Scandinavia AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Radcon Scandinavia AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 46,7 % av driftsinntektene — 21,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,7 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | 13,9 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandel | 91,2 % | 40,5 % |
| Likviditetsgrad | 3,27 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 0,10 | 0,94 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,7 % | 7,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +30,5 % | +4,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 46,7 % | 67,9 % |
| Lønnskostnad | 23,1 % | 15,4 % |
| Annen driftskostnad | 19,5 % | 12,7 % |
| Avskrivninger | 1,0 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/966204672/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966204672/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966204672",
"nace_code": "46.830",
"industry_count": 1533,
"revenue": { "value": 2990041, "percentile": 0.545 },
"operating_margin": { "value": 0.0975, "percentile": 0.7609 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "966204672" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Radcon Scandinavia AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Radcon Scandinavia AS på i bransjen?
Hvor ligger Radcon Scandinavia AS blant de 1533 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Radcon Scandinavia AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Radcon Scandinavia AS?
Det er registrert 2 003 selskaper i Norge innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr, hvorav 39 i Bærum.
Er Radcon Scandinavia AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1993, som er lenger enn 90 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 17 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Radcon Scandinavia AS i Enhetsregisteret?
Radcon Scandinavia AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Radcon Scandinavia AS?
Daglig leder i Radcon Scandinavia AS er Sigurd Christiansen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Radcon Scandinavia AS?
Radcon Scandinavia AS eies i hovedsak av Sigurd Christiansen (66 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Radcon Scandinavia AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,99 mill kr, opp 31 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,04 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Radcon Scandinavia AS?
Egenkapitalen i Radcon Scandinavia AS var 3,04 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 91,2 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Radcon Scandinavia AS?
Radcon Scandinavia AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Er Radcon Scandinavia AS registrert i MVA-registeret?
Radcon Scandinavia AS er registrert i MVA-registeret (siden 1993) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.