Hipaq AS
Org.nr 961329698
Om Hipaq AS
Hipaq AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 1991 og har vært i drift i 35 år. Jesper Lindberg er styrets leder. I 2025 hadde Hipaq AS en omsetning på 6,51 mill kr, en nedgang på 66 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 661 283 kr. Egenkapitalen var 1,07 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hipaq AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 innen produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted i Stavanger, og ett av 351 i Norge. Det er eldre enn 92 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet og formål
Handel med maskiner og konsulentvirksomhet og hva som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/961329698
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961329698" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961329698",
"name": "HIPAQ AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "28.290",
"nace_desc": "Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "961329698" })Spør AI-assistenten
Er Hipaq AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Hipaq AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Hipaq AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,51 mill kr | 763 171 kr | 661 283 kr | 2,71 mill kr | 1,07 mill kr | 1,64 mill kr |
| 2024 | 18,99 mill kr | 1,76 mill kr | 1,35 mill kr | 4,97 mill kr | 1,06 mill kr | 3,91 mill kr |
| 2023 | 9,88 mill kr | 911 597 kr | 683 828 kr | 6,46 mill kr | 1,06 mill kr | 5,40 mill kr |
| 2022 | 11,60 mill kr | 1,03 mill kr | 788 630 kr | 4,42 mill kr | 1,08 mill kr | 3,34 mill kr |
| 2021 | 10,75 mill kr | 820 987 kr | 600 151 kr | 2,87 mill kr | 1,09 mill kr | 1,79 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 87 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 78 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/961329698/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961329698/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961329698",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6509270,
"operating_profit": 763171,
"net_profit": 661283,
"equity": 1072043,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 18990329,
"operating_profit": 1756301,
"net_profit": 1350539,
"equity": 1060759,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "961329698" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Hipaq AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Hipaq AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hipaq AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 11.05.2009Revisor
1Sist endret 05.10.2026API og MCPGET /company/961329698/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961329698/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961329698",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "961329698" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hipaq AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Hipaq AS?
List alle roller i Hipaq AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Hipaq AS100 %
- Nordisk Højtryk AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hipaq AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 150 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/961329698/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961329698/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961329698",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HIPAQ AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "961329698" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Hipaq AS eier Hipaq AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Hipaq AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hipaq AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hipaq AS | BEDR | Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted | Stavanger | − |
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 16.7.2026 | Revisor ↗ |
| 3.12.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.12.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.1.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.11.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.1.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.2.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.12.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.12.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/961329698/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961329698/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961329698",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-16", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "961329698" })Spør AI-assistenten
Når ble Hipaq AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hipaq AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Hipaq AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 86,7 % av driftsinntektene — 51,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,7 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | 10,2 % | 3,3 % |
| Egenkapitalandel | 39,6 % | 52,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,65 | 1,86 |
| Gjeldsgrad | 1,53 | 0,76 |
| Egenkapitalrentabilitet | 61,7 % | 10,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -65,7 % | -5,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 86,7 % | 35,4 % |
| Annen driftskostnad | 1,5 % | 17,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/961329698/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961329698/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961329698",
"nace_code": "28.290",
"industry_count": 208,
"revenue": { "value": 6509270, "percentile": 0.6408 },
"operating_margin": { "value": 0.1172, "percentile": 0.717 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "961329698" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Hipaq AS blant de 208 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Hipaq AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hipaq AS blant de største selskapene innen produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted?
Investeringer
HIPAQ AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hipaq AS | Stavanger | 100.0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Hipaq AS
Hvor stor er bransjen Hipaq AS tilhører?
Hipaq AS er ett av 12 selskaper innen produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted i Stavanger, og ett av 351 på landsbasis.
Hvor lenge har Hipaq AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hipaq AS ble etablert i 1991 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 92 % av selskapene.
Er Hipaq AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hipaq AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Hipaq AS med?
Hipaq AS er registrert i bransjen Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted (næringskode 28.290). Registrert aktivitet: Handel med maskiner og konsulentvirksomhet og hva som naturlig står i forbindelse med dette.
Hvilken selskapsform har Hipaq AS?
Organisasjonsformen til Hipaq AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Hipaq AS?
Styrets leder i Hipaq AS er Jesper Lindberg.
Hvilke eiere står bak Hipaq AS?
Største aksjonær i Hipaq AS er Hipaq AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Hipaq AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,51 mill kr, ned 66 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,07 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Hipaq AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Hipaq AS er 150 000 kr, ifølge Enhetsregisteret.
Er Hipaq AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1991. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.