Elvesletta 7 AS
- Omsetning
- 1,7 mill
- +7,4 %
- Resultat
- 490 752
- +19,9 %
Om Elvesletta 7 AS
Elvesletta 7 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hamar, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 1991 og har vært i drift i 35 år. Anders Wetten er daglig leder, og Knut Wetten er styreleder. I 2025 hadde Elvesletta 7 AS en omsetning på 1,69 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 490 752 kr. Egenkapitalen var 1,09 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Soel Holding AS med 44,4 % av aksjene. Selskapet er ett av 164 i Norge innen produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (92 %).
Aktivitet
Entreprenørvirksomhet med betongprodukter og det som står i forbindelse herved samt utleie av fast eiendom, herunder ved aksje- tegning eller annen deltakelse å gjøre seg interessert i andre foretagender.
Formål
Drive bygge- og anleggsvirksomhet, utleievirksomhet, kjøp og salg av fast eiendom.
API og MCPGET /company/961275180
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961275180" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961275180",
"name": "ELVESLETTA 7 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "23.610",
"nace_desc": "Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAMAR", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "961275180" })Spør AI-assistenten
Er Elvesletta 7 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Elvesletta 7 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Elvesletta 7 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +7,4 % fra 2024 · +113 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,69 mill kr | 1,19 mill kr | 490 752 kr | 12,04 mill kr | 1,09 mill kr | 10,95 mill kr |
| 2024 | 1,57 mill kr | 1,06 mill kr | 409 199 kr | 8,87 mill kr | 601 458 kr | 8,27 mill kr |
| 2023 | 1,44 mill kr | 965 377 kr | 332 375 kr | 8,68 mill kr | 492 258 kr | 8,19 mill kr |
| 2022 | 911 286 kr | 494 048 kr | 133 625 kr | 7,98 mill kr | 159 884 kr | 7,82 mill kr |
| 2021 | 793 955 kr | 476 458 kr | 221 129 kr | 4,58 mill kr | 26 259 kr | 4,55 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/961275180/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961275180/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961275180",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1691147,
"operating_profit": 1188278,
"net_profit": 490752,
"equity": 1092208,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1574079,
"operating_profit": 1063142,
"net_profit": 409199,
"equity": 601458,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "961275180" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Elvesletta 7 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Elvesletta 7 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Elvesletta 7 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 22.08.2025Styre
3Sist endret 03.11.2025Regnskapsfører
1Sist endret 05.07.2017API og MCPGET /company/961275180/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961275180/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961275180",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "961275180" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Elvesletta 7 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Elvesletta 7 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Elvesletta 7 AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute · 2 endret eierandel
- Bård Wettenhadde 33,3 %
- Soel Holding AS33,3 % → 44,4 %
- Wettco AS33,3 % → 44,4 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Soel Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 44,4 % | 1 110 |
| Wettco AS | Selskap | Ordinære aksjer | 44,4 % | 1 110 |
| Notalp AS | Selskap | Ordinære aksjer | 11,1 % | 277 |
| Elvesletta 7 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,1 % | 2 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/961275180/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961275180/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961275180",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SOEL HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 44.42, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "WETTCO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 44.42, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "961275180" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Elvesletta 7 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Elvesletta 7 AS eier Soel Holding AS, og hvem eier resten?
Er Elvesletta 7 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Elvesletta 7 AS | BEDR | Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet | Hamar | − |
Kunngjøringer57
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.6.2026 | Kapital ↗ |
| 16.6.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2026 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 3.11.2025 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 3.11.2025 | Styre ↗ |
| 22.8.2025 | Styre ↗ |
| 22.8.2025 | Daglig leder ↗ |
| 15.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2024 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/961275180/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961275180/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961275180",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Kapital", … },
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "961275180" })Spør AI-assistenten
Når ble Elvesletta 7 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Elvesletta 7 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Elvesletta 7 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 9,1 % | 54,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,11 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 10,03 | 0,74 |
| Egenkapitalrentabilitet | 44,9 % | 5,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/961275180/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961275180/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961275180",
"nace_code": "23.610",
"industry_count": 149,
"revenue": { "value": 1691147, "percentile": 0.4392 },
"operating_margin": { "value": 0.7026, "percentile": 0.973 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "961275180" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Elvesletta 7 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Elvesletta 7 AS på i bransjen?
Hvor ligger Elvesletta 7 AS blant de 149 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
ELVESLETTA 7 AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Elvesletta 7 AS | Hamar | 0,1 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Elvesletta 7 AS
Hvor stor er bransjen Elvesletta 7 AS tilhører?
Elvesletta 7 AS er ett av 164 selskaper i Norge innen produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet.
Hvor lenge har Elvesletta 7 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Elvesletta 7 AS ble etablert i 1991 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 79 % av selskapene.
Er Elvesletta 7 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Elvesletta 7 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Elvesletta 7 AS?
Elvesletta 7 AS er registrert i bransjen Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet (næringskode 23.610). Registrert aktivitet: Entreprenørvirksomhet med betongprodukter og det som står i forbindelse herved samt utleie av fast eiendom, herunder ved aksje- tegning eller annen deltakelse å gjøre seg interessert i andre foretagender.
Hvem leder Elvesletta 7 AS?
Anders Wetten er registrert som daglig leder i Elvesletta 7 AS.
Hvilke eiere står bak Elvesletta 7 AS?
Største aksjonær i Elvesletta 7 AS er Soel Holding AS med 44,4 % av aksjene, fulgt av Wettco AS (44,4 %) og Notalp AS (11,1 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Elvesletta 7 AS for i 2025?
I 2025 omsatte Elvesletta 7 AS for 1,69 mill kr, opp 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 490 752 kr.
Hvor lønnsom er driften i Elvesletta 7 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,19 mill kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Elvesletta 7 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Elvesletta 7 AS en egenkapital på 1,09 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 9,1 %.
Hvor solid er økonomien i Elvesletta 7 AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Elvesletta 7 AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.