Jarle Hjelen AS
- Omsetning
- 418 054
- −52,1 %
- Resultat
- 31 494
- −93,9 %
Om Jarle Hjelen AS
Jarle Hjelen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter. Virksomheten ble stiftet i 1990 og har vært i drift i 36 år. Jarle Hjelen er daglig leder, og Jarle Hjelen er styreleder. I 2025 hadde Jarle Hjelen AS en omsetning på 418 054 kr, en nedgang på 52 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 31 494 kr. Egenkapitalen var 2,59 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jarle Hjelen med 52 % av aksjene. Selskapet er ett av 13 innen produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter i Trondheim, og ett av 167 i Norge. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet
Produktutvikling, produksjon, markedsføring og salg av teknisk utstyr, og alt som dermed står i forbindelse.
Formål
Forskning, utviklingsarbeide, samt salg av vitenskapelig utstyr, kursvirksomhet og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/958852754
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958852754" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958852754",
"name": "JARLE HJELEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "26.510",
"nace_desc": "Produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "958852754" })Spør AI-assistenten
Når ble Jarle Hjelen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Jarle Hjelen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Jarle Hjelen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −52,1 % fra 2024 · +52,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 418 054 kr | −77 890 kr | 31 494 kr | 2,74 mill kr | 2,59 mill kr | 144 854 kr |
| 2024 | 872 855 kr | 400 919 kr | 515 324 kr | 2,82 mill kr | 2,56 mill kr | 256 775 kr |
| 2023 | 971 655 kr | 439 653 kr | 456 514 kr | 2,10 mill kr | 1,92 mill kr | 178 725 kr |
| 2022 | 348 916 kr | −118 891 kr | −159 461 kr | 1,41 mill kr | 1,33 mill kr | 77 456 kr |
| 2021 | 273 956 kr | −245 134 kr | −331 174 kr | 1,58 mill kr | 1,49 mill kr | 86 329 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 90 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/958852754/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958852754/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958852754",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 418054, "operating_profit": -77890, "net_profit": 31494, "equity": 2590262, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 872855,
"operating_profit": 400919,
"net_profit": 515324,
"equity": 2558768,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "958852754" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Jarle Hjelen AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Jarle Hjelen AS per år.
Hvordan har omsetningen til Jarle Hjelen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 27.11.2024Styre
4Sist endret 27.11.2024Regnskapsfører
1Sist endret 27.09.2024API og MCPGET /company/958852754/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958852754/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958852754",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "958852754" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Jarle Hjelen AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Jarle Hjelen AS?
Hvem er regnskapsfører for Jarle Hjelen AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Jarle Hjelen52 %
- Elin Helland Hjelenhadde 52 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jarle Hjelen | Person | Ordinære aksjer | 52,0 % | 52 |
| Magnus Helland Hjelen | Person | Ordinære aksjer | 24,0 % | 24 |
| Thomas Hjelen | Person | Ordinære aksjer | 24,0 % | 24 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/958852754/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958852754/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958852754",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "958852754" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Jarle Hjelen AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Jarle Hjelen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Jarle Hjelen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Jarle Hjelen AS | BEDR | Produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter | Trondheim | − |
Kunngjøringer43
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.11.2024 | Styre ↗ |
| 27.11.2024 | Daglig leder ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/958852754/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958852754/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958852754",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "958852754" })Spør AI-assistenten
Når leverte Jarle Hjelen AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Jarle Hjelen AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Jarle Hjelen AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- SkatteFUNN-søknadSkatteFUNN:Implementering av CMOS kameraer i NORDIF EBSD detektorer.(Godkjent)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 94,7 % | 47,0 % |
| Likviditetsgrad | 18,49 | 1,49 |
| Gjeldsgrad | 0,06 | 0,78 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,2 % | 7,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/958852754/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958852754/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958852754",
"nace_code": "26.510",
"industry_count": 139,
"revenue": { "value": 418054, "percentile": 0.3529 },
"operating_margin": { "value": -0.1863, "percentile": 0.202 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "958852754" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Jarle Hjelen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Jarle Hjelen AS blant de største selskapene innen produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter?
Hvor solid er Jarle Hjelen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Jarle Hjelen AS er registrert med 11 SkatteFUNN-søknader, 11 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 28.8.2025 | Implementering av CMOS kameraer i NORDIF EBSD detektorer. | 2025–2028 | Godkjent |
| 8.8.2022 | Utvikling av hard og software ifm Dictionary Indexing av elektrondiffraksjonsmønster tatt opp i SEM. | 2022–2024 | Godkjent |
| 27.8.2018 | Utvikling av EBSD hard- og software for table top SEMer | 2018–2021 | Godkjent |
| 31.8.2015 | Utvikling av ny type elektronavbildning og nytt prøvebordkonsept innen EBSD. | 2015–2017 | Godkjent |
| 31.8.2013 | Utvikling av høgoppløsning EBSD detektor. | 2013–2014 | Godkjent |
| 1.9.2009 | Utvikling av detektor for ion blocking patterns (IBP). | 2009–2012 | Godkjent |
| 30.8.2007 | Utvikling av Fore Scatter Detector (FSD). | 2007–2009 | Godkjent |
| 28.8.2006 | Utvikling av elektrondiffraksjonsdetektor med ultrahøg bildefrekvens | 2006–2007 | Godkjent |
| 31.10.2004 | Prøvekammerdetektor til SEM | 2004–2005 | Godkjent |
| 31.12.2003 | Utvikling av detektor for elektrondiffraksjon (EBSD) til Hitachi scanning elektron mikroskop (SEM). | 2003–2005 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/958852754/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958852754/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958852754",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Implementering av CMOS kameraer i NORDIF EBSD detektorer.",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2025-08-28",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "958852754" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Jarle Hjelen AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Jarle Hjelen AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Jarle Hjelen AS søkt om, og ble de godkjent?
Immaterielle rettigheter
Jarle Hjelen AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| NORDIF ↗ | 201902238 | 302530 | Registrert | 19.2.2029 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså i Trondheim
1 000+ til i Trondheim →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Jarle Hjelen AS
Hvor stor er bransjen Jarle Hjelen AS tilhører?
Jarle Hjelen AS er ett av 13 selskaper innen produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter i Trondheim, og ett av 167 på landsbasis.
Hvor lenge har Jarle Hjelen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Jarle Hjelen AS ble etablert i 1990 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 83 % av selskapene.
Er Jarle Hjelen AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Jarle Hjelen AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Jarle Hjelen AS?
Organisasjonsformen til Jarle Hjelen AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Jarle Hjelen AS?
Jarle Hjelen er registrert som daglig leder i Jarle Hjelen AS.
Hvem eier Jarle Hjelen AS?
Jarle Hjelen AS eies i hovedsak av Jarle Hjelen (52 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Jarle Hjelen AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 418 054 kr, ned 52 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,59 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Jarle Hjelen AS?
Driftsresultatet for 2025 var −77 890 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.