Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Vasstulan Høyfjellsseter AS

Org.nr 957347584
Omsetning
9,3 mill
+1,7 %
Resultat
−602 596
7 års regnskap
Ansatte
17
+3 siden mars

Om Vasstulan Høyfjellsseter AS

Vasstulan Høyfjellsseter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nore Og Uvdal, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Drift av hoteller. Virksomheten ble stiftet i 1990 og har vært i drift i 36 år. Harald Sachweh er styrets leder. I 2025 hadde Vasstulan Høyfjellsseter AS en omsetning på 9,25 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 602 596 kr. Egenkapitalen var 1,81 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Dagalifjell Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen drift av hoteller i Nore Og Uvdal, og ett av 1 805 i Norge. Det er eldre enn 92 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (90 %).

Aktivitet og formål

Hotelldrift samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

API og MCPGET /company/957347584

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/957347584" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "957347584",
  "name": "VASSTULAN HØYFJELLSSETER AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "55.100",
  "nace_desc": "Drift av hoteller",
  "employees": 17,
  "address": { "municipality": "NORE OG UVDAL", "county": "BUSKERUD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "957347584" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Vasstulan Høyfjellsseter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Vasstulan Høyfjellsseter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Vasstulan Høyfjellsseter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +1,7 % fra 2024 · +27 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20259,25 mill kr53 293 kr−602 596 kr11,64 mill kr1,81 mill kr9,83 mill kr
20249,10 mill kr28 356 kr−608 412 kr12,45 mill kr2,42 mill kr10,03 mill kr
20236,99 mill kr247 145 kr57 016 kr8,63 mill kr3,02 mill kr5,61 mill kr
20227,52 mill kr405 432 kr405 377 kr4,63 mill kr2,97 mill kr1,66 mill kr
20217,28 mill kr−115 724 kr−117 244 kr4,07 mill kr2,56 mill kr1,51 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler11,64 mill kr
Anleggsmidler78 %9,11 mill krOmløpsmidler22 %2,53 mill kr
Egenkapital og gjeld11,64 mill kr
Innskutt egenkapital11 %1,30 mill krOpptjent egenkapital4 %512 148 krLangsiktig gjeld74 %8,59 mill krKortsiktig gjeld11 %1,23 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader9,20 mill kr
Finansinntekter22 106 kr
Finanskostnader610 419 kr
Netto finans−588 313 kr
Ordinært resultat før skatt−535 020 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 62 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Rentekostnad til konsernselskaper
130 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/957347584/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/957347584/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "957347584",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 9254296,
      "operating_profit": 53293,
      "net_profit": -602596,
      "equity": 1813148,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 9101049,
      "operating_profit": 28356,
      "net_profit": -608412,
      "equity": 2415744,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "957347584" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stort underskudd hadde Vasstulan Høyfjellsseter AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vasstulan Høyfjellsseter AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vasstulan Høyfjellsseter AS per år.

Roller og styre5

Styre

3Sist endret 29.06.2019
Styrets lederSignatur
Tor Larsen(f. 1966)
StyremedlemSignatur
Einar Ro(f. 1970)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 12.02.2007
Regnskapsfører
repr. UVDAL REGNSKAPSSERVICE ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 27.07.2015
Revisor
repr. ADO REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/957347584/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/957347584/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "957347584",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "957347584" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Vasstulan Høyfjellsseter AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Vasstulan Høyfjellsseter AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Vasstulan Høyfjellsseter AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Dagalifjell Invest ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %1 301

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/957347584/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/957347584/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "957347584",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "DAGALIFJELL INVEST AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "957347584" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Vasstulan Høyfjellsseter AS eier Dagalifjell Invest AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Vasstulan Høyfjellsseter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Vasstulan Høyfjellsseter AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Vasstulan Høyfjellsseter ASBEDRDrift av hotellerNore Og Uvdal17

Kunngjøringer47

API og MCPGET /company/957347584/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/957347584/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "957347584",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-28", "type": "Daglig leder", … },
    { "dato": "2026-09-29", "type": "Forretningsadresse", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "957347584" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Vasstulan Høyfjellsseter AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Vasstulan Høyfjellsseter AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Vasstulan Høyfjellsseter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    −Einar Ro(Daglig leder)
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Adresse:-→Vasstulan 46
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:18→17
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:17→18

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 62,3 % av driftsinntektene — 47,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin0,6 %4,0 %
Resultatmargin-6,5 %1,9 %
Egenkapitalandel15,6 %25,0 %
Likviditetsgrad2,061,11
Gjeldsgrad5,421,82
Egenkapitalrentabilitet-33,2 %7,2 %
Omsetningsvekst (siste år)+1,7 %+4,8 %
Omsetning per ansatt544 370,353 kr756 922,484 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad62,3 %15,2 %
Lønnskostnad24,6 %37,4 %
Annen driftskostnad11,5 %39,5 %
Avskrivninger1,0 %2,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/957347584/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/957347584/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "957347584",
  "nace_code": "55.100",
  "industry_count": 1585,
  "revenue": { "value": 9254296, "percentile": 0.5935 },
  "operating_margin": { "value": 0.0058, "percentile": 0.3903 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "957347584" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Vasstulan Høyfjellsseter AS blant de 1585 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Vasstulan Høyfjellsseter AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Vasstulan Høyfjellsseter AS blant de største selskapene innen drift av hoteller?

Investeringer

VASSTULAN HØYFJELLSSETER AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Heis 1206 ASNore Og Uvdal50,0 %20212025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Vasstulan Høyfjellsseter AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vasstulan Høyfjellsseter AS?

Det er registrert 1 805 selskaper i Norge innen drift av hoteller, hvorav 5 i Nore Og Uvdal.

Er Vasstulan Høyfjellsseter AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1990, som er lenger enn 92 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 15 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Vasstulan Høyfjellsseter AS bedre enn andre i bransjen?

Vasstulan Høyfjellsseter AS hadde en driftsmargin på 0,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4 % for drift av hoteller.

Hva er statusen til Vasstulan Høyfjellsseter AS?

Vasstulan Høyfjellsseter AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva gjør Vasstulan Høyfjellsseter AS?

Vasstulan Høyfjellsseter AS driver innen drift av hoteller, med NACE-kode 55.100 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Hotelldrift samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

Hvilke eiere står bak Vasstulan Høyfjellsseter AS?

Største aksjonær i Vasstulan Høyfjellsseter AS er Dagalifjell Invest AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Er Vasstulan Høyfjellsseter AS en del av et konsern?

Vasstulan Høyfjellsseter AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Dagalifjell Invest AS, som eier 100 % av selskapet.

Hva er omsetningen til Vasstulan Høyfjellsseter AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 9,25 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,81 mill kr ved årsslutt.

Hva er driftsresultatet til Vasstulan Høyfjellsseter AS?

I 2025 hadde Vasstulan Høyfjellsseter AS et driftsresultat på 53 293 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 0,6 %.

Hvor solid er balansen til Vasstulan Høyfjellsseter AS?

Egenkapitalen i Vasstulan Høyfjellsseter AS var 1,81 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 15,6 % av totalkapitalen.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Buskerud