Auraveien Borettslag
- Omsetning
- 907 499
- +18 %
- Resultat
- −117 245
- −185,1 %
Om Auraveien Borettslag
Auraveien Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Vennesla, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1978 og har vært i drift i 48 år. Knut Harry Nilsen er styrets leder. I 2025 hadde Auraveien Borettslag en omsetning på 907 499 kr, en økning på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 117 245 kr. Egenkapitalen var 4,00 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 143 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Vennesla, og ett av 47 218 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/954550451
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/954550451" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "954550451",
"name": "AURAVEIEN BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VENNESLA", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "954550451" })Spør AI-assistenten
Hvor i Vennesla holder Auraveien Borettslag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Auraveien Borettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Auraveien Borettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +18 % fra 2024 · +35,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 907 499 kr | −32 593 kr | −117 245 kr | 6,66 mill kr | 4,00 mill kr | 2,66 mill kr |
| 2024 | 769 112 kr | 215 735 kr | 137 751 kr | 6,73 mill kr | 4,11 mill kr | 2,62 mill kr |
| 2023 | 740 968 kr | −164 760 kr | −230 414 kr | 6,70 mill kr | 3,98 mill kr | 2,73 mill kr |
| 2022 | 686 896 kr | −241 966 kr | −270 051 kr | 7,04 mill kr | 4,21 mill kr | 2,83 mill kr |
| 2021 | 669 168 kr | 81 287 kr | 70 800 kr | 6,80 mill kr | 4,48 mill kr | 2,33 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 87 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 16 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/954550451/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/954550451/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "954550451",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 907499,
"operating_profit": -32593,
"net_profit": -117245,
"equity": 3997036,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 769112,
"operating_profit": 215735,
"net_profit": 137751,
"equity": 4114281,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "954550451" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Auraveien Borettslag i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Auraveien Borettslag de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Auraveien Borettslag per år.
Roller og styre6
Styre
3Sist endret 15.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 13.03.2004Revisor
1Sist endret 13.02.2026Forretningsfører
1Sist endret 03.07.2001API og MCPGET /company/954550451/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/954550451/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "954550451",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "954550451" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Auraveien Borettslag?
List alle roller i Auraveien Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Auraveien Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Auraveien Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Vennesla | − |
Kunngjøringer59
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2026 | Styre ↗ |
| 13.2.2026 | Revisor ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2025 | Styre ↗ |
| 11.4.2025 | Styre ↗ |
| 10.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2024 | Styre ↗ |
| 14.4.2023 | Styre ↗ |
| 12.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/954550451/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/954550451/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "954550451",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-15", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "954550451" })Spør AI-assistenten
Når ble Auraveien Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Auraveien Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Auraveien Borettslag sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Babak Abhari(Styremedlem)−Gro Berntsen(Styremedlem)
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 60,0 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,73 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 0,67 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | -2,9 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/954550451/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/954550451/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "954550451",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 907499, "percentile": 0.3585 },
"operating_margin": { "value": -0.0359, "percentile": 0.1889 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "954550451" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Auraveien Borettslag blant de 21423 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Auraveien Borettslag sammenlignet med andre i bransjen?
Er Auraveien Borettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Lignende selskaper
AIOgså i Vennesla
1 000+ til i Vennesla →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Auraveien Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Auraveien Borettslag?
Det er registrert 47 218 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 143 i Vennesla.
Er Auraveien Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1978, som er lenger enn 90 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 213 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Auraveien Borettslag i Enhetsregisteret?
Auraveien Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Auraveien Borettslag?
Auraveien Borettslag driver innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, med NACE-kode 97.001 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Borettslag.
Hva betyr organisasjonsformen BRL?
Auraveien Borettslag er registrert som Borettslag (BRL). Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Hvordan går det økonomisk med Auraveien Borettslag?
Auraveien Borettslag hadde i 2025 en omsetning på 907 499 kr og et underskudd på 117 245 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Auraveien Borettslag?
Egenkapitalen i Auraveien Borettslag var 4,00 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 60 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Auraveien Borettslag?
Auraveien Borettslag er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.