Vestre Sandeåsen Borettslag
- Omsetning
- 6,2 mill
- +12,6 %
- Resultat
- 479 435
- 7 års regnskap
Om Vestre Sandeåsen Borettslag
Vestre Sandeåsen Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Tønsberg, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1976 og har vært i drift i 50 år. Erik Rune Hagen er styrets leder. I 2025 hadde Vestre Sandeåsen Borettslag en omsetning på 6,16 mill kr, en økning på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 479 435 kr. Egenkapitalen var −18,62 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 761 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Tønsberg, og ett av 47 211 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/953590549
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953590549" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953590549",
"name": "VESTRE SANDEÅSEN BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TØNSBERG", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "953590549" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Vestre Sandeåsen Borettslag: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Vestre Sandeåsen Borettslag registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Vestre Sandeåsen Borettslag stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +12,6 % fra 2024 · +27,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,16 mill kr | 2,27 mill kr | 479 435 kr | 22,51 mill kr | −18,62 mill kr | 41,13 mill kr |
| 2024 | 5,47 mill kr | −11,98 mill kr | −13,31 mill kr | 24,81 mill kr | −19,10 mill kr | 43,91 mill kr |
| 2023 | 5,08 mill kr | 2,24 mill kr | 1,22 mill kr | 24,10 mill kr | −5,79 mill kr | 29,89 mill kr |
| 2022 | 4,87 mill kr | 913 267 kr | 339 607 kr | 23,49 mill kr | −6,99 mill kr | 30,49 mill kr |
| 2021 | 4,84 mill kr | −16,56 mill kr | −16,83 mill kr | 25,88 mill kr | −7,33 mill kr | 33,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 58 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/953590549/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953590549/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953590549",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6163034,
"operating_profit": 2267962,
"net_profit": 479435,
"equity": -18623348,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5472099,
"operating_profit": -11978123,
"net_profit": -13314752,
"equity": -19102783,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "953590549" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Vestre Sandeåsen Borettslag fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vestre Sandeåsen Borettslag de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vestre Sandeåsen Borettslag per år.
Roller og styre9
Styre
6Sist endret 01.08.2025Regnskapsfører
1Sist endret 15.01.2021Revisor
1Sist endret 09.08.2011Forretningsfører
1Sist endret 15.01.2021API og MCPGET /company/953590549/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953590549/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953590549",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "953590549" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Vestre Sandeåsen Borettslag?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Vestre Sandeåsen Borettslag?
List alle roller i Vestre Sandeåsen Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vestre Sandeåsen Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Tønsberg | − |
Kunngjøringer55
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2025 | Styre ↗ |
| 15.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Styre ↗ |
| 11.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.7.2023 | Styre ↗ |
| 4.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.9.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/953590549/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953590549/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953590549",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-01", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "953590549" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Vestre Sandeåsen Borettslag i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vestre Sandeåsen Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vestre Sandeåsen Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 58,4 % av driftsinntektene — 9,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 36,8 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 7,8 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | -82,7 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 21,79 | 6,07 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +12,6 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 4,8 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 58,4 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/953590549/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953590549/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953590549",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 6163034, "percentile": 0.9157 },
"operating_margin": { "value": 0.368, "percentile": 0.7264 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "953590549" })Spør AI-assistenten
Er Vestre Sandeåsen Borettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Hvor solid er Vestre Sandeåsen Borettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vestre Sandeåsen Borettslag på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+295 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Vestre Sandeåsen Borettslag
Hvor stor er bransjen Vestre Sandeåsen Borettslag tilhører?
Vestre Sandeåsen Borettslag er ett av 761 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Tønsberg, og ett av 47 211 på landsbasis.
Hvor lenge har Vestre Sandeåsen Borettslag eksistert sammenlignet med bransjen?
Vestre Sandeåsen Borettslag ble etablert i 1976 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 91 % av selskapene.
Er Vestre Sandeåsen Borettslag et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Borettslag. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vestre Sandeåsen Borettslag i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Vestre Sandeåsen Borettslag?
Vestre Sandeåsen Borettslag er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Borettslag.
Hva betyr organisasjonsformen BRL?
Organisasjonsformen til Vestre Sandeåsen Borettslag er Borettslag, forkortet BRL. Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Går Vestre Sandeåsen Borettslag med overskudd?
I 2025 omsatte Vestre Sandeåsen Borettslag for 6,16 mill kr, opp 13 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 479 435 kr.
Hvor mye egenkapital har Vestre Sandeåsen Borettslag?
Ved utgangen av 2025 hadde Vestre Sandeåsen Borettslag en egenkapital på −18,62 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −82,7 %.
Hvor solid er økonomien i Vestre Sandeåsen Borettslag?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Vestre Sandeåsen Borettslag økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.