Sagdalsvegen Borettslag
- Omsetning
- 2,7 mill
- +0,9 %
- Resultat
- 441 597
- +29,1 %
Om Sagdalsvegen Borettslag
Sagdalsvegen Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1956 og har vært i drift i 70 år. Kjell Helge Steenberg er styrets leder. I 2025 hadde Sagdalsvegen Borettslag en omsetning på 2,73 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 441 597 kr. Egenkapitalen var 3,05 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 9 292 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 211 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/952621467
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/952621467" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "952621467",
"name": "SAGDALSVEGEN BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "952621467" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Sagdalsvegen Borettslag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sagdalsvegen Borettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Sagdalsvegen Borettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,9 % fra 2024 · +8,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,73 mill kr | 411 220 kr | 441 597 kr | 4,57 mill kr | 3,05 mill kr | 1,52 mill kr |
| 2024 | 2,71 mill kr | 341 602 kr | 342 128 kr | 4,09 mill kr | 2,61 mill kr | 1,48 mill kr |
| 2023 | 2,72 mill kr | 229 422 kr | 220 551 kr | 4,00 mill kr | 2,26 mill kr | 1,74 mill kr |
| 2022 | 2,62 mill kr | 351 393 kr | 336 422 kr | 3,85 mill kr | 2,04 mill kr | 1,81 mill kr |
| 2021 | 2,52 mill kr | 66 165 kr | 56 126 kr | 3,63 mill kr | 1,71 mill kr | 1,92 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 77 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 44 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/952621467/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/952621467/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "952621467",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2729700,
"operating_profit": 411220,
"net_profit": 441597,
"equity": 3047917,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2706300,
"operating_profit": 341602,
"net_profit": 342128,
"equity": 2606320,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "952621467" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sagdalsvegen Borettslag utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sagdalsvegen Borettslag i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Sagdalsvegen Borettslag fra 2024 til 2025?
Roller og styre8
Styre
5Sist endret 29.10.2026Regnskapsfører
1Sist endret 18.06.2011Revisor
1Sist endret 20.07.2010Forretningsfører
1Sist endret 26.09.2001API og MCPGET /company/952621467/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/952621467/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "952621467",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "952621467" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Sagdalsvegen Borettslag?
List alle roller i Sagdalsvegen Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sagdalsvegen Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sagdalsveien Borettslag A/l | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Oslo | − |
Kunngjøringer54
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.10.2026 | Styre ↗ |
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.4.2026 | Styre ↗ |
| 9.2.2026 | Styre ↗ |
| 8.8.2025 | Styre ↗ |
| 14.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/952621467/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/952621467/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "952621467",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-29", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "952621467" })Spør AI-assistenten
Når ble Sagdalsvegen Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sagdalsvegen Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sagdalsvegen Borettslag sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Brit-Aina Kristoffersen(Varamedlem)+Karin Totland(Styremedlem)+Stefan Andreas Bors(Styremedlem)−Brit-Aina Kristoffersen(Styremedlem)−Norullah Akbari(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre+Brit-Aina Kristoffersen(Styremedlem)−Brit-Aina Kristoffersen(Varamedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:v/OBOS Eiendomsforvalrning AS Hammersborg torg 1→v/OBOS Eiendomsforvalrning AS Standardveien 1Postnummer:0179→0581
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 77,4 % av driftsinntektene — 9,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,1 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 16,2 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 66,8 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 4,56 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 0,50 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,5 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,9 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 7,6 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 77,4 % | 68,2 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/952621467/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/952621467/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "952621467",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 2729700, "percentile": 0.7495 },
"operating_margin": { "value": 0.1506, "percentile": 0.4545 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "952621467" })Spør AI-assistenten
Er Sagdalsvegen Borettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Hvor solid er Sagdalsvegen Borettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sagdalsvegen Borettslag på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Sagdalsvegen Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sagdalsvegen Borettslag?
Det er registrert 47 211 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 9 292 i Oslo.
Er Sagdalsvegen Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1956, som er lenger enn 97 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 125 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Sagdalsvegen Borettslag bedre enn andre i bransjen?
Sagdalsvegen Borettslag hadde en driftsmargin på 15,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,4 % for aktiviteter i borettslag og boligsameier.
Hvilken status har Sagdalsvegen Borettslag i Enhetsregisteret?
Sagdalsvegen Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen BRL?
Sagdalsvegen Borettslag er registrert som Borettslag (BRL). Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Hvem sitter i styret i Sagdalsvegen Borettslag?
Kjell Helge Steenberg er registrert som styreleder i Sagdalsvegen Borettslag, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Sagdalsvegen Borettslag?
I 2025 omsatte Sagdalsvegen Borettslag for 2,73 mill kr, opp 1 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 441 597 kr.
Hva er driftsresultatet til Sagdalsvegen Borettslag?
I 2025 hadde Sagdalsvegen Borettslag et driftsresultat på 411 220 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 15,1 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Sagdalsvegen Borettslag?
Sagdalsvegen Borettslag er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.