Hmr Hydeq AS
Org.nr 951143235
Om Hmr Hydeq AS
Hmr Hydeq AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Årdal, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av maskiner. Virksomheten ble stiftet i 1988 og har vært i drift i 38 år. Svein Ove Jørgensen er daglig leder, og Anders Seim er styreleder. Selskapet er ett av 6 innen reparasjon og vedlikehold av maskiner i Årdal, og ett av 4 558 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Utvikle, produsere og markedsføre mekanisk utstyr.
Formål
Utvikle, produsere og markedsføre mekanisk utstyr, samt reparasjon og revisjon av indutrianlegg, skipsutstyr og tilstøtende aktiviteter.
AI-sammendrag
Rask vekst på 13% til 230M kr og en driftsmargin over snittet i bransjen understreker HMR Hydeqs sterke posisjon innen reparasjon og revisjon av industrianlegg i Årdal. Som heleid datterselskap av HMR Group AS drar virksomheten nytte av konsernets ressurser, mens en solid egenkapitalandel på 64% gir god finansiell buffer for videre satsing.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 229,66 mill kr | 15,13 mill kr | 12,08 mill kr | 122,79 mill kr | 78,91 mill kr | 43,88 mill kr |
| 2024 | 203,65 mill kr | 7,14 mill kr | 6,94 mill kr | 120,01 mill kr | 66,83 mill kr | 53,18 mill kr |
| 2023 | 197,93 mill kr | 12,21 mill kr | 10,61 mill kr | 120,49 mill kr | 58,12 mill kr | 62,38 mill kr |
| 2022 | 218,24 mill kr | 13,18 mill kr | 12,84 mill kr | 98,93 mill kr | 52,77 mill kr | 46,16 mill kr |
| 2021 | 169,53 mill kr | 14,69 mill kr | 11,88 mill kr | 100,69 mill kr | 46,08 mill kr | 54,61 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 28 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 33 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 05.08.2024Styre
4Sist endret 10.02.2026Revisor
1Sist endret 02.05.2026Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hmr Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 20 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Hmr Group AS
4 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hmr Hydeq AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av maskiner | Årdal | 84 |
Kunngjøringer61
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2026 | Revisor ↗ |
| 15.12.2025 | Revisor ↗ |
| 5.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2024 | Daglig leder ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.9.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 18.9.2023 | Signatur ↗ |
| 18.9.2023 | Styre ↗ |
| 24.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Stilling utlystIndustrimekanikar
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:82→84
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:84→82
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE RAGO AS(Revisor)
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 0,1 % av driftsinntektene — 38,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,6 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | 5,3 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandel | 64,3 % | 44,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,52 | 1,70 |
| Gjeldsgrad | 0,56 | 0,94 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,3 % | 15,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +12,8 % | +3,8 % |
| Omsetning per ansatt | 2,73 mill kr | 2,02 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,1 % | 38,3 % |
| Lønnskostnad | 28,2 % | 30,2 % |
| Annen driftskostnad | 6,8 % | 18,5 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlig støtte
Hmr Hydeq AS er registrert med 10 tildelinger fra Innovasjon Norge (14,48 mill kr) og 34 SkatteFUNN-søknader, 28 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 1.4.2026 | Innovasjonstilskudd | Andre innovasjonstilskudd | 70,00K kr | Tilskudd |
| 13.6.2024 | Innovasjonstilskudd | Miljøteknologi | 2,20 mill kr | Tilskudd |
| 2.3.2023 | Innovasjonstilskudd | Miljøteknologi | 2,60 mill kr | Tilskudd |
| 8.7.2021 | Innovasjonstilskudd | Miljøteknologi | 4,00 mill kr | Tilskudd |
| 12.11.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 890,00K kr | Tilskudd |
| 5.6.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 1,57 mill kr | Tilskudd |
| 12.12.2018 | Risikolån og garantier | Distriktsrettede risikolån | 1,25 mill kr | Lån |
| 12.12.2018 | Distriktsutviklingstilskudd | Investeringstilskudd | 1,25 mill kr | Tilskudd |
| 12.3.2018 | Innovasjonstilskudd | Forsknings- og utviklingstilskudd | 500,00K kr | Tilskudd |
| 4.6.2015 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 150,00K kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
Ledige stillinger
Hmr Hydeq AS har utlyst 5 ledige stillinger på arbeidsplassen.no (NAV).
| Publisert | Stilling | Sted | Omfang | Frist |
|---|---|---|---|---|
| 27.8.2026 | Elektriker Håndverkere | ÅRDAL | Fast · Heltid | − |
| 27.8.2026 | Automatikar Håndverkere, Industri og produksjon | ÅRDAL | Fast · Heltid | − |
| 27.8.2026 | Sveiser Håndverkere | ÅRDAL | Fast · Heltid | − |
| 27.8.2026 | Platearbeidar Håndverkere | ÅRDAL | Fast · Heltid | − |
| 27.8.2026 | Industrimekanikar Industri og produksjon | ÅRDAL | Fast · Heltid | − |
Kilde: NAV
Investeringer
HMR HYDEQ AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sitep AS | Årdal | 6.3 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AISpørsmål og svar om Hmr Hydeq AS
Hvor stor er bransjen Hmr Hydeq AS tilhører?
Hmr Hydeq AS er ett av 6 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av maskiner i Årdal, og ett av 4 558 på landsbasis.
Hvor lenge har Hmr Hydeq AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hmr Hydeq AS ble etablert i 1988 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hva slags selskap er Hmr Hydeq AS?
Organisasjonsformen til Hmr Hydeq AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Hmr Hydeq AS?
Svein Ove Jørgensen er registrert som daglig leder i Hmr Hydeq AS.
Hvilke eiere står bak Hmr Hydeq AS?
Hmr Hydeq AS eies i hovedsak av Hmr Group AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Hmr Hydeq AS med overskudd?
Hmr Hydeq AS hadde i 2025 en omsetning på 229,66 mill kr og et overskudd på 12,08 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Hmr Hydeq AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Hmr Hydeq AS en egenkapital på 78,91 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 64,3 %.
Hva er nettsiden til Hmr Hydeq AS?
Registrert nettside for Hmr Hydeq AS er www.hmr.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.