Holtanveien IV Borettslag
Org.nr 950072636
Om Holtanveien IV Borettslag
Holtanveien IV Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Sandefjord, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1960 og har vært i drift i 66 år. Geir Steinar Jørgensen er styrets leder. I 2025 hadde Holtanveien IV Borettslag en omsetning på 3,60 mill kr, en økning på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 4,88 mill kr. Egenkapitalen var −12,78 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 805 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Sandefjord, og ett av 47 198 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/950072636
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950072636" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950072636",
"name": "HOLTANVEIEN IV BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDEFJORD", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "950072636" })Spør AI-assistenten
Hvor i Sandefjord holder Holtanveien IV Borettslag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Holtanveien IV Borettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Holtanveien IV Borettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,60 mill kr | −3,84 mill kr | −4,88 mill kr | 9,70 mill kr | −12,78 mill kr | 22,48 mill kr |
| 2024 | 3,34 mill kr | 1,27 mill kr | 338 873 kr | 10,20 mill kr | −7,90 mill kr | 18,10 mill kr |
| 2023 | 3,10 mill kr | 1,09 mill kr | 313 738 kr | 9,65 mill kr | −8,23 mill kr | 17,89 mill kr |
| 2022 | 2,53 mill kr | 803 676 kr | 365 955 kr | 9,04 mill kr | −8,55 mill kr | 17,59 mill kr |
| 2021 | 2,28 mill kr | −7,67 mill kr | −7,89 mill kr | 9,41 mill kr | −8,91 mill kr | 18,33 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
API og MCPGET /company/950072636/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950072636/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950072636",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3601521,
"operating_profit": -3839116,
"net_profit": -4884436,
"equity": -12780221,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3342689,
"operating_profit": 1274271,
"net_profit": 338873,
"equity": -7895785,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "950072636" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Holtanveien IV Borettslag i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Holtanveien IV Borettslag fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Holtanveien IV Borettslag i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre8
Styre
5Sist endret 02.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 03.05.2010Revisor
1Sist endret 10.07.2017Forretningsfører
1Sist endret 08.09.2009API og MCPGET /company/950072636/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950072636/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950072636",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "950072636" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Holtanveien IV Borettslag?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Holtanveien IV Borettslag?
Hvem er regnskapsfører for Holtanveien IV Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Holtanveien IV Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Sandefjord | − |
Kunngjøringer59
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.6.2026 | Styre ↗ |
| 26.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.5.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.5.2025 | Styre ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.7.2023 | Styre ↗ |
| 17.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/950072636/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950072636/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950072636",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-02", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "950072636" })Spør AI-assistenten
Når ble Holtanveien IV Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Holtanveien IV Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Holtanveien IV Borettslag sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Rolf Johan Stubrud(Varamedlem)−Jonathan Kokvik Fagerhus(Varamedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 202,6 % av driftsinntektene — 134,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -106,6 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | -135,6 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | -131,7 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,08 | 6,07 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,7 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 2,9 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 202,6 % | 68,2 % |
| Avskrivninger | 1,0 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/950072636/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950072636/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950072636",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21422,
"revenue": { "value": 3601521, "percentile": 0.8217 },
"operating_margin": { "value": -1.066, "percentile": 0.03 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "950072636" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Holtanveien IV Borettslag på i bransjen?
Hvor ligger Holtanveien IV Borettslag blant de 21422 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Holtanveien IV Borettslag sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+492 til på samme adresse →Folk spør om Holtanveien IV Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Holtanveien IV Borettslag?
Det er registrert 47 198 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 805 i Sandefjord.
Er Holtanveien IV Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1960, som er lenger enn 97 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 108 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Holtanveien IV Borettslag et aktivt selskap?
Holtanveien IV Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Holtanveien IV Borettslag?
Holtanveien IV Borettslag driver innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, med NACE-kode 97.001 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Borettslag.
Hva slags selskap er Holtanveien IV Borettslag?
Holtanveien IV Borettslag er registrert som Borettslag (BRL). Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Hvordan går det økonomisk med Holtanveien IV Borettslag?
Holtanveien IV Borettslag hadde i 2025 en omsetning på 3,60 mill kr og et underskudd på 4,88 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Holtanveien IV Borettslag?
Egenkapitalen i Holtanveien IV Borettslag var −12,78 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −131,7 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Holtanveien IV Borettslag?
Holtanveien IV Borettslag er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Holtanveien IV Borettslag?
I Enhetsregisteret har Holtanveien IV Borettslag registrert nettsiden www.usbl.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Hvem er revisor for Holtanveien IV Borettslag?
Holtanveien IV Borettslag bruker Boligbyggelaget Usbl som regnskapsfører og Kpmg AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.