Tonstad Borettslag
- Omsetning
- 13,2 mill
- +5,5 %
- Resultat
- −2,1 mill
- 7 års regnskap
Om Tonstad Borettslag
Tonstad Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1978 og har vært i drift i 48 år. Elisabeth Marie Sylte er styrets leder. I 2025 hadde Tonstad Borettslag en omsetning på 13,24 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2,12 mill kr. Egenkapitalen var 14,75 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 2 889 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Trondheim, og ett av 47 211 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/948721147
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948721147" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948721147",
"name": "TONSTAD BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "948721147" })Spør AI-assistenten
Er Tonstad Borettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Tonstad Borettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Tonstad Borettslag: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,5 % fra 2024 · +15,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,24 mill kr | 949 743 kr | −2,12 mill kr | 107,57 mill kr | 14,75 mill kr | 92,81 mill kr |
| 2024 | 12,54 mill kr | −297 753 kr | −3,20 mill kr | 108,19 mill kr | 16,88 mill kr | 91,31 mill kr |
| 2023 | 12,09 mill kr | 5,66 mill kr | 2,86 mill kr | 107,22 mill kr | 20,08 mill kr | 87,14 mill kr |
| 2022 | 11,82 mill kr | 6,09 mill kr | 3,40 mill kr | 106,80 mill kr | 17,22 mill kr | 89,59 mill kr |
| 2021 | 11,45 mill kr | 5,42 mill kr | 2,22 mill kr | 105,60 mill kr | 13,82 mill kr | 91,78 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIGjelden var i hovedsak langsiktig i 2025. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
API og MCPGET /company/948721147/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948721147/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948721147",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 13236670,
"operating_profit": 949743,
"net_profit": -2124651,
"equity": 14754076,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 12543736,
"operating_profit": -297753,
"net_profit": -3200232,
"equity": 16878727,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "948721147" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tonstad Borettslag de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tonstad Borettslag per år.
Hvordan har omsetningen til Tonstad Borettslag utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre10
Styre
7Sist endret 31.05.2025Regnskapsfører
1Sist endret 29.01.2011Revisor
1Sist endret 06.01.2010Forretningsfører
1Sist endret 19.02.1995API og MCPGET /company/948721147/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948721147/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948721147",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "948721147" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Tonstad Borettslag?
List alle roller i Tonstad Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tonstad Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tonstad Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Trondheim | − |
Kunngjøringer61
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2025 | Styre ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2022 | Styre ↗ |
| 31.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.3.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/948721147/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948721147/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948721147",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-31", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "948721147" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tonstad Borettslag i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tonstad Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tonstad Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 88,3 % av driftsinntektene — 20,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,2 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | -16,1 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 13,7 % | 33,1 % |
| Gjeldsgrad | 6,29 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | -14,4 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,5 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 2,7 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 88,3 % | 68,2 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/948721147/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948721147/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948721147",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 13236670, "percentile": 0.9734 },
"operating_margin": { "value": 0.0718, "percentile": 0.3348 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "948721147" })Spør AI-assistenten
Er Tonstad Borettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Hvor solid er Tonstad Borettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tonstad Borettslag på i bransjen?
Investeringer
TONSTAD BORETTSLAG eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| AS Tonstad Beboertjenester | Trondheim | 14,3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+231 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Tonstad Borettslag
Hvor stor er bransjen Tonstad Borettslag tilhører?
Tonstad Borettslag er ett av 2 889 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Trondheim, og ett av 47 211 på landsbasis.
Hvor lenge har Tonstad Borettslag eksistert sammenlignet med bransjen?
Tonstad Borettslag ble etablert i 1978 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 90 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Tonstad Borettslag sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i borettslag og boligsameier er en driftsmargin på 18,4 %. Tonstad Borettslag lå på 7,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Tonstad Borettslag i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Borettslag. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tonstad Borettslag i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Tonstad Borettslag?
Tonstad Borettslag er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Borettslag.
Hvilken selskapsform har Tonstad Borettslag?
Organisasjonsformen til Tonstad Borettslag er Borettslag, forkortet BRL. Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Går Tonstad Borettslag med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 13,24 mill kr, opp 6 % fra 2024. Egenkapitalen var 14,75 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Tonstad Borettslag?
Ved utgangen av 2025 hadde Tonstad Borettslag en egenkapital på 14,75 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 13,7 %.
Hvor holder Tonstad Borettslag til?
Tonstad Borettslag holder til i v/Boligbyggelaget TOBB Krambugata 7, 7011, TRONDHEIM, i Trondheim kommune i Trøndelag.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Tonstad Borettslag?
I Enhetsregisteret er Tonstad Borettslag registrert med regnskapsfører Boligbyggelaget Tobb og revisor Bdo AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.