Knapstad Sag & Høvleri AS
- Omsetning
- 2,2 mill
- −20,1 %
- Resultat
- −176 651
- −605 %
- Ansatte
- 10
Om Knapstad Sag & Høvleri AS
Knapstad Sag & Høvleri AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Indre Østfold, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Saging og høvling av tre. Virksomheten ble stiftet i 1987 og har vært i drift i 39 år. Lars Aslak Egeberg er daglig leder, og Lars Aslak Egeberg er styreleder. Selskapet er ett av 5 innen saging og høvling av tre i Indre Østfold, og ett av 621 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Produksjon, handel og konsulentvirksomhet, og hva dermed står i forbindelse.
AI-sammendrag
Egenkapitalandelen på kun 13% og et underskudd på 177 000 kr signaliserer presset økonomi i en bransje der marginer allerede er under snittet. Omsetningsfallet på 20% til 2 millioner kroner forsterker bildet av et lite sagbruk som sliter med å opprettholde volum og lønnsomhet. Med majoritetsaksjonær og daglig leder som samme person har virksomheten enkel beslutningsstruktur, men begrenset finansielt handlingsrom ved videre nedgang.
API og MCPGET /company/943671648
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/943671648" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "943671648",
"name": "KNAPSTAD SAG & HØVLERI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "16.110",
"nace_desc": "Saging og høvling av tre",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "INDRE ØSTFOLD", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "943671648" })Spør AI-assistenten
Hvor i Indre Østfold holder Knapstad Sag & Høvleri AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Knapstad Sag & Høvleri AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Knapstad Sag & Høvleri AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −20,1 % fra 2024 · +137,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,16 mill kr | −177 809 kr | −176 651 kr | 573 649 kr | 72 870 kr | 500 779 kr |
| 2024 | 2,70 mill kr | 44 208 kr | 34 983 kr | 920 375 kr | 249 522 kr | 670 853 kr |
| 2023 | 1,61 mill kr | 55 097 kr | 42 776 kr | 731 166 kr | 214 539 kr | 516 627 kr |
| 2022 | 1,01 mill kr | 31 983 kr | 24 678 kr | 537 082 kr | 171 763 kr | 365 319 kr |
| 2021 | 909 551 kr | 106 133 kr | 81 455 kr | 469 634 kr | 147 085 kr | 322 549 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 99 prosent av driftsinntektene.
Kundefordringer står for om lag 60 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/943671648/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/943671648/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "943671648",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2158069,
"operating_profit": -177809,
"net_profit": -176651,
"equity": 72870,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 2700857, "operating_profit": 44208, "net_profit": 34983, "equity": 249522, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "943671648" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Knapstad Sag & Høvleri AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Knapstad Sag & Høvleri AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Knapstad Sag & Høvleri AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 30.08.1989Styre
2Sist endret 29.05.2002API og MCPGET /company/943671648/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/943671648/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "943671648",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "943671648" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Knapstad Sag & Høvleri AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Knapstad Sag & Høvleri AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Knapstad Sag & Høvleri AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lars Aslak Egeberg | Person | Ordinære aksjer | 66,4 % | 166 |
| Agnes Marit Bøhle | Person | Ordinære aksjer | 33,6 % | 84 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/943671648/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/943671648/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "943671648",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "943671648" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Knapstad Sag & Høvleri AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Knapstad Sag & Høvleri AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Knapstad Sag & Høvleri AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Knapstad Sag & Høvleri AS | BEDR | Saging og høvling av tre | Indre Østfold | 10 |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/943671648/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/943671648/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "943671648",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "943671648" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Knapstad Sag & Høvleri AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Knapstad Sag & Høvleri AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Knapstad Sag & Høvleri AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 99,4 % av driftsinntektene — 81,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -8,2 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | -8,2 % | 1,9 % |
| Egenkapitalandel | 12,7 % | 59,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,15 | 2,18 |
| Gjeldsgrad | 6,87 | 0,56 |
| Egenkapitalrentabilitet | -242,4 % | 3,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -20,1 % | +8,6 % |
| Omsetning per ansatt | 215 806,9 kr | 3,46 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,3 % | 56,9 % |
| Lønnskostnad | 99,4 % | 17,7 % |
| Annen driftskostnad | 8,4 % | 16,0 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 2,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/943671648/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/943671648/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "943671648",
"nace_code": "16.110",
"industry_count": 212,
"revenue": { "value": 2158069, "percentile": 0.5403 },
"operating_margin": { "value": -0.0824, "percentile": 0.2428 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "943671648" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Knapstad Sag & Høvleri AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Knapstad Sag & Høvleri AS blant de største selskapene innen saging og høvling av tre?
Hvor solid er Knapstad Sag & Høvleri AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Indre Østfold
1 000+ til i Indre Østfold →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Knapstad Sag & Høvleri AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Knapstad Sag & Høvleri AS?
Det er registrert 621 selskaper i Norge innen saging og høvling av tre, hvorav 5 i Indre Østfold.
Er Knapstad Sag & Høvleri AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1987, som er lenger enn 96 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 5 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Knapstad Sag & Høvleri AS?
Knapstad Sag & Høvleri AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Knapstad Sag & Høvleri AS?
Knapstad Sag & Høvleri AS driver innen saging og høvling av tre, med NACE-kode 16.110 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Produksjon, handel og konsulentvirksomhet, og hva dermed står i forbindelse.
Hvem er daglig leder i Knapstad Sag & Høvleri AS?
Daglig leder i Knapstad Sag & Høvleri AS er Lars Aslak Egeberg, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Knapstad Sag & Høvleri AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Lars Aslak Egeberg største eier i Knapstad Sag & Høvleri AS med 66,4 % av aksjene. Nest størst er Agnes Marit Bøhle med 33,6 %.
Hvordan går det økonomisk med Knapstad Sag & Høvleri AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,16 mill kr, ned 20 % fra 2024. Egenkapitalen var 72 870 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Knapstad Sag & Høvleri AS?
Egenkapitalen i Knapstad Sag & Høvleri AS var 72 870 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 12,7 % av totalkapitalen.
Er Knapstad Sag & Høvleri AS registrert i MVA-registeret?
Knapstad Sag & Høvleri AS er registrert i MVA-registeret (siden 1987) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.