Dia-Job A/s
- Omsetning
- 14,8 mill
- +7,7 %
- Resultat
- −915 912
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 7
Om Dia-Job A/s
Dia-Job A/s er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Åmot, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av håndverktøy. Virksomheten ble stiftet i 1987 og har vært i drift i 39 år. Bjørn Riise er daglig leder, og Audun Turi er styreleder. I 2025 hadde Dia-Job A/s en omsetning på 14,77 mill kr, en økning på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 915 912 kr. Egenkapitalen var 2,44 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ts Diamond Invest AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 39 i Norge innen produksjon av håndverktøy. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Tilvirkning og salg av produksjonsverktøy og hva som hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/942808178
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942808178" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942808178",
"name": "DIA-JOB A/S",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.630",
"nace_desc": "Produksjon av håndverktøy",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "ÅMOT", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "942808178" })Spør AI-assistenten
Er Dia-Job A/s registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Dia-Job A/s med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Dia-Job A/s: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +7,7 % fra 2024 · −41,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,77 mill kr | −900 671 kr | −915 912 kr | 4,27 mill kr | 2,44 mill kr | 1,83 mill kr |
| 2024 | 13,71 mill kr | −2,12 mill kr | −2,21 mill kr | 5,61 mill kr | 3,35 mill kr | 2,25 mill kr |
| 2023 | 20,12 mill kr | 30 684 kr | −50 618 kr | 8,96 mill kr | 5,56 mill kr | 3,40 mill kr |
| 2022 | 26,33 mill kr | 2,33 mill kr | 1,73 mill kr | 11,14 mill kr | 5,37 mill kr | 5,76 mill kr |
| 2021 | 25,21 mill kr | 1,38 mill kr | 1,01 mill kr | 8,06 mill kr | 3,65 mill kr | 4,41 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 63 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 27 prosent av driftsinntektene.
Kundefordringer står for om lag 27 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/942808178/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942808178/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942808178",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 14767281,
"operating_profit": -900671,
"net_profit": -915912,
"equity": 2439021,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13706919,
"operating_profit": -2117873,
"net_profit": -2209672,
"equity": 3354933,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "942808178" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Dia-Job A/s fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Dia-Job A/s i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Dia-Job A/s de siste årene.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 30.01.2024Styre
4Sist endret 22.12.2023Regnskapsfører
1Sist endret 09.09.2026Revisor
1Sist endret 30.01.2015API og MCPGET /company/942808178/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942808178/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942808178",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "942808178" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Dia-Job A/s?
Hvem er regnskapsfører for Dia-Job A/s?
List alle roller i Dia-Job A/s: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- B.riise AS25 % → 30 %
- Ts Diamond Invest AS55 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ts Diamond Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 500 |
| B.riise AS | Selskap | Ordinære aksjer | 30,0 % | 900 |
| Tikea Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 15,0 % | 450 |
| Audun Turi | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 150 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/942808178/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942808178/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942808178",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TS DIAMOND INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "B.RIISE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 30, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "942808178" })Spør AI-assistenten
Er Dia-Job A/s eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Dia-Job A/s, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Dia-Job A/s, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Dia-Job AS | BEDR | Produksjon av håndverktøy | Åmot | 7 |
Kunngjøringer42
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2024 | Signatur ↗ |
| 30.1.2024 | Daglig leder ↗ |
| 22.12.2023 | Styre ↗ |
| 15.6.2023 | Styre ↗ |
| 8.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2021 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/942808178/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942808178/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942808178",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "942808178" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Dia-Job A/s i Brønnøysundregistrene?
Når ble Dia-Job A/s sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Dia-Job A/s sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre−REGNSKAPSSERVICE Ingrid Aasnes(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -6,1 % | 7,6 % |
| Resultatmargin | -6,2 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandel | 57,2 % | 33,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,68 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,75 | 0,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | -37,6 % | 15,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,7 % | +11,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,11 mill kr | 3,57 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 |
|---|---|
| Varekostnad | 63,0 % |
| Lønnskostnad | 27,5 % |
| Annen driftskostnad | 14,8 % |
| Avskrivninger | 0,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/942808178/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942808178/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942808178",
"nace_code": "25.630",
"industry_count": 19,
"revenue": { "value": 14767281, "percentile": 0.6667 },
"operating_margin": { "value": -0.061, "percentile": 0.2667 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "942808178" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Dia-Job A/s sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Dia-Job A/s på i bransjen?
Hvor ligger Dia-Job A/s blant de 19 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Immaterielle rettigheter
Dia-Job A/s har 1 varemerke og 1 design registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| dia-job diamantverktøy & maskiner ↗ | 201601182 | 287123 | Registrering opphørt | 29.1.2026 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
DIA-JOB A/S eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Dia-Job A/s | Åmot | 25,0 % | 2020 | 2022 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Åmot
+879 til i Åmot →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Dia-Job A/s
Hvor stor er bransjen Dia-Job A/s tilhører?
Dia-Job A/s er ett av 39 selskaper i Norge innen produksjon av håndverktøy.
Hvor lenge har Dia-Job A/s eksistert sammenlignet med bransjen?
Dia-Job A/s ble etablert i 1987 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 95 % av selskapene.
Hvilken status har Dia-Job A/s i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Dia-Job A/s i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Dia-Job A/s?
Bjørn Riise er registrert som daglig leder i Dia-Job A/s.
Hvem eier Dia-Job A/s?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ts Diamond Invest AS største eier i Dia-Job A/s med 50 % av aksjene. Nest størst er B.riise AS med 30 %.
Går Dia-Job A/s med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 14,77 mill kr, opp 8 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,44 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Dia-Job A/s?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Dia-Job A/s økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Dia-Job A/s MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1987. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Dia-Job A/s?
Dia-Job A/s har organisasjonsnummer 942 808 178. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.