Skovveien 8 ANS
- Omsetning
- 15,5 mill
- +1,6 %
- Resultat
- 13,0 mill
- +4,9 %
Om Skovveien 8 ANS
Skovveien 8 ANS er registrert som ansvarlig selskap med solidarisk ansvar med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1986 og har vært i drift i 40 år. Pål Georg Gundersen er styrets leder. I 2025 hadde Skovveien 8 ANS en omsetning på 15,51 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 12,95 mill kr. Egenkapitalen var 16,54 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 560 i Norge. Det er eldre enn 94 % av selskapene i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Investering i og drift av fast eiendom.
Formål
Investering i, og forvaltning og utvikling av, fast eiendom, herunder deltagelse i andre selskaper og alt som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/941495540
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/941495540" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "941495540",
"name": "SKOVVEIEN 8 ANS",
"org_form": "ANS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "941495540" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Skovveien 8 ANS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Skovveien 8 ANS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Skovveien 8 ANS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1,6 % fra 2024 · +48,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,51 mill kr | 13,19 mill kr | 12,95 mill kr | 27,30 mill kr | 16,54 mill kr | 10,76 mill kr |
| 2024 | 15,27 mill kr | 13,48 mill kr | 12,35 mill kr | 15,09 mill kr | 1,59 mill kr | 13,50 mill kr |
| 2023 | 14,52 mill kr | 12,01 mill kr | 11,28 mill kr | 14,56 mill kr | −10,76 mill kr | 25,32 mill kr |
| 2022 | 15,26 mill kr | 12,71 mill kr | 11,23 mill kr | 16,86 mill kr | −22,04 mill kr | 38,90 mill kr |
| 2021 | 10,41 mill kr | 8,49 mill kr | 7,36 mill kr | 16,09 mill kr | −33,27 mill kr | 49,36 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIMellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 13 mill kr (47 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 370 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 620 000 kr
API og MCPGET /company/941495540/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/941495540/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "941495540",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 15510429,
"operating_profit": 13194549,
"net_profit": 12951927,
"equity": 16540864,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 15266145,
"operating_profit": 13481855,
"net_profit": 12345842,
"equity": 1588937,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "941495540" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Skovveien 8 ANS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Skovveien 8 ANS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Skovveien 8 ANS fra 2024 til 2025?
Roller og styre7
Styre
2Sist endret 07.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 22.06.2026Revisor
1Sist endret 31.01.2025Deltakere
2Sist endret 26.11.2025Forretningsfører
1Sist endret 14.04.2026API og MCPGET /company/941495540/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/941495540/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "941495540",
"roles": [
{ "role_type": "Deltaker med fullt ansvar", … },
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "941495540" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Skovveien 8 ANS?
Hvem er regnskapsfører for Skovveien 8 ANS?
List alle roller i Skovveien 8 ANS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Skovveien 8 ANS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer45
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.4.2026 | Styre ↗ |
| 26.11.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 26.11.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.11.2025 | Deltakere ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2025 | Styre ↗ |
| 31.1.2025 | Revisor ↗ |
| 31.1.2025 | Styre ↗ |
| 4.11.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/941495540/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/941495540/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "941495540",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-06", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "941495540" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Skovveien 8 ANS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Skovveien 8 ANS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Skovveien 8 ANS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−AIDER AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre
- Endring i roller og styre+MALLING & CO FORVALTNING AS(Forretningsfører)
- Endring i roller og styre+MALLING & CO FORVALTNING AS(Regnskapsfører)+Thorodd Bakken(Styremedlem)
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 4,2 % av driftsinntektene — 10,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 85,1 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 83,5 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 60,6 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,39 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,65 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 78,3 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,6 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 10,8 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 4,2 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/941495540/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/941495540/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "941495540",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 15510429, "percentile": 0.9569 },
"operating_margin": { "value": 0.8507, "percentile": 0.9471 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "941495540" })Spør AI-assistenten
Er Skovveien 8 ANS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Skovveien 8 ANS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Skovveien 8 ANS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+54 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Skovveien 8 ANS
Hvor stor er bransjen Skovveien 8 ANS tilhører?
Skovveien 8 ANS er ett av 12 587 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 560 på landsbasis.
Hvor lenge har Skovveien 8 ANS eksistert sammenlignet med bransjen?
Skovveien 8 ANS ble etablert i 1986 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 94 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Skovveien 8 ANS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Skovveien 8 ANS lå på 85,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Skovveien 8 ANS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Skovveien 8 ANS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Skovveien 8 ANS?
Skovveien 8 ANS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Investering i og drift av fast eiendom.
Hva slags selskap er Skovveien 8 ANS?
Organisasjonsformen til Skovveien 8 ANS er Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar, forkortet ANS. I et ansvarlig selskap har deltakerne ubegrenset og solidarisk personlig ansvar for selskapets forpliktelser.
Går Skovveien 8 ANS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 15,51 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 16,54 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Skovveien 8 ANS?
Driftsresultatet for 2025 var 13,19 mill kr (driftsmargin 85,1 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Skovveien 8 ANS?
Ved utgangen av 2025 hadde Skovveien 8 ANS en egenkapital på 16,54 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 60,6 %.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.