- Omsetning
- 3,8 mill
- −3,1 %
- Resultat
- 94 702
- −74 %
Om Arnegårdsveien 1 AS
Arnegårdsveien 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Pål Georg Gundersen er styrets leder. I 2025 hadde Arnegårdsveien 1 AS en omsetning på 3,78 mill kr, en nedgang på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 94 702 kr. Egenkapitalen var 190 324 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Merkantilbygg Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 560 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 157 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Eiendomsutvikling.
Formål
Utvikling av fast eiendom herunder kjøp, utvikling, utleie og salg og det som derved er forbundet.
API og MCPGET /company/927330539
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927330539" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927330539",
"name": "ARNEGÅRDSVEIEN 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927330539" })Spør AI-assistenten
Når ble Arnegårdsveien 1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Arnegårdsveien 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Arnegårdsveien 1 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −3,1 % fra 2024 · +19 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,78 mill kr | 1,36 mill kr | 94 702 kr | 22,20 mill kr | 190 324 kr | 22,01 mill kr |
| 2024 | 3,90 mill kr | 1,75 mill kr | 364 122 kr | 22,40 mill kr | 118 913 kr | 22,28 mill kr |
| 2023 | 3,76 mill kr | 1,53 mill kr | 294 032 kr | 22,64 mill kr | 30 001 kr | 22,61 mill kr |
| 2022 | 3,31 mill kr | 1,43 mill kr | 749 140 kr | 22,43 mill kr | 30 000 kr | 22,40 mill kr |
| 2021 | 3,18 mill kr | 1,44 mill kr | 609 151 kr | 22,66 mill kr | 658 011 kr | 22,00 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 57 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 300 000 kr (1 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 21 mill kr (96 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 1,2 mill kr
- Avgitt konsernbidrag
- 320 000 kr
API og MCPGET /company/927330539/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927330539/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927330539",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3781416,
"operating_profit": 1362055,
"net_profit": 94702,
"equity": 190324,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3901516,
"operating_profit": 1754664,
"net_profit": 364122,
"equity": 118913,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927330539" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Arnegårdsveien 1 AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Arnegårdsveien 1 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Arnegårdsveien 1 AS de siste årene.
Roller og styre5
Styre
2Sist endret 31.03.2026Regnskapsfører
1Sist endret 17.06.2026Revisor
1Sist endret 25.10.2024Forretningsfører
1Sist endret 14.04.2026API og MCPGET /company/927330539/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927330539/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927330539",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927330539" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Arnegårdsveien 1 AS?
Hvem er regnskapsfører for Arnegårdsveien 1 AS?
List alle roller i Arnegårdsveien 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Venåsen Eiendom AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Merkantilbygg Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927330539/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927330539/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927330539",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "MERKANTILBYGG HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927330539" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Arnegårdsveien 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Arnegårdsveien 1 AS eier Merkantilbygg Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Arnegårdsveien 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Merkantilbygg Holding AS
36 selskaperAPI og MCPGET /company/927330539/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927330539/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927330539",
"chain": [
{ "org_no": "928252108", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "931388940", "owner_pct": 99.9, … },
{ "org_no": "927330539", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927330539" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Arnegårdsveien 1 AS?
Hvem eier Arnegårdsveien 1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Arnegårdsveien 1 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Arnegårdsveien 1 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.3.2026 | Styre ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2025 | Styre ↗ |
| 4.11.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.10.2024 | Revisor ↗ |
| 25.10.2024 | Styre ↗ |
| 18.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.1.2024 | Signatur ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927330539/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927330539/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927330539",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-30", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927330539" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Arnegårdsveien 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Arnegårdsveien 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Arnegårdsveien 1 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−AIDER AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Nei→Ja
- Endring i roller og styre+MALLING & CO FORVALTNING AS(Forretningsfører)
- Endring i roller og styre+MALLING & CO FORVALTNING AS(Regnskapsfører)+Thorodd Bakken(Styremedlem)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 57,3 % av driftsinntektene — 38,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 36,0 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 2,5 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 0,9 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,02 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 115,65 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 49,8 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -3,1 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 57,3 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 6,6 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927330539/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927330539/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927330539",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 3781416, "percentile": 0.8343 },
"operating_margin": { "value": 0.3602, "percentile": 0.4426 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927330539" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Arnegårdsveien 1 AS på i bransjen?
Hvor ligger Arnegårdsveien 1 AS blant de 64570 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Arnegårdsveien 1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+54 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Arnegårdsveien 1 AS
Hvor stor er bransjen Arnegårdsveien 1 AS tilhører?
Arnegårdsveien 1 AS er ett av 12 587 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 560 på landsbasis.
Hvor lenge har Arnegårdsveien 1 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Arnegårdsveien 1 AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 20 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Arnegårdsveien 1 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Arnegårdsveien 1 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Arnegårdsveien 1 AS?
Arnegårdsveien 1 AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Eiendomsutvikling.
Hvilken selskapsform har Arnegårdsveien 1 AS?
Organisasjonsformen til Arnegårdsveien 1 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Arnegårdsveien 1 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Merkantilbygg Holding AS største eier i Arnegårdsveien 1 AS med 100 % av aksjene.
Går Arnegårdsveien 1 AS med overskudd?
I 2025 omsatte Arnegårdsveien 1 AS for 3,78 mill kr, ned 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 94 702 kr.
Hvor solid er økonomien i Arnegårdsveien 1 AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Arnegårdsveien 1 AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hva er nettsiden til Arnegårdsveien 1 AS?
Registrert nettside for Arnegårdsveien 1 AS er www.merkantilbygg.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.