Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Forening/lag/innretning

Tjalve Idrettsklubben

Org.nr 939572791www.tjalve.no
Omsetning
29,0 mill
+16,9 %
Resultat
7,0 mill
+22,8 %
Ansatte
6
−5 siden mars
Mer

Om Tjalve Idrettsklubben

Tjalve Idrettsklubben er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1890 og har vært i drift i 136 år. Matias Sunde Lavik er daglig leder, og Egil Reidar Osnes er styreleder. I 2025 hadde Tjalve Idrettsklubben en omsetning på 28,98 mill kr, en økning på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 6,96 mill kr. Egenkapitalen var 51,92 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 1 334 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Oslo, og ett av 14 054 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).

Aktivitet

Idrettslag.

API og MCPGET /company/939572791

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/939572791" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "939572791",
  "name": "TJALVE IDRETTSKLUBBEN",
  "org_form": "FLI",
  "nace_code": "93.120",
  "nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
  "employees": 6,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "939572791" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Tjalve Idrettsklubben registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Tjalve Idrettsklubben stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oslo holder Tjalve Idrettsklubben til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +16,9 % fra 2024 · +225,2 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202528,98 mill kr3,71 mill kr6,96 mill kr62,59 mill kr51,92 mill kr10,67 mill kr
202424,78 mill kr2,62 mill kr5,66 mill kr50,13 mill kr44,97 mill kr5,17 mill kr
202322,35 mill kr4,40 mill kr6,40 mill kr43,53 mill kr39,30 mill kr4,23 mill kr
202217,21 mill kr899 746 kr930 982 kr35,42 mill kr32,91 mill kr2,51 mill kr
20218,91 mill kr264 636 kr946 080 kr36,37 mill kr31,97 mill kr4,40 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler62,59 mill kr
Anleggsmidler13 %8,08 mill krOmløpsmidler87 %54,51 mill kr
Egenkapital og gjeld62,59 mill kr
Opptjent egenkapital83 %51,92 mill krKortsiktig gjeld17 %10,67 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader25,27 mill kr
Finansinntekter3,25 mill kr
Finanskostnader4 632 kr
Netto finans3,25 mill kr
Ordinært resultat før skatt6,96 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 35 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 18 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 59 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før.

API og MCPGET /company/939572791/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/939572791/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "939572791",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 28975476,
      "operating_profit": 3707832,
      "net_profit": 6955488,
      "equity": 51920987,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 24782873,
      "operating_profit": 2624631,
      "net_profit": 5664841,
      "equity": 44965498,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "939572791" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Tjalve Idrettsklubben fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tjalve Idrettsklubben de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tjalve Idrettsklubben per år.

Roller og styre9

Daglig leder

1Sist endret 09.03.2020
Matias Sunde Lavik(f. 1990)
Daglig lederSignatur

Styre

6Sist endret 23.02.2026
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
Pål Hexum Solbu(f. 1980)
StyremedlemSignatur
Heidi Helland Maltun(f. 1965)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 09.10.2026
Regnskapsfører
repr. SKYA REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte september 2026 · byttet fra ECONPARTNER AS

Revisor

1Sist endret 02.01.2019
Revisor
repr. INSIGNIS ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/939572791/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/939572791/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "939572791",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "939572791" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Tjalve Idrettsklubben?
  • Hvem er regnskapsfører for Tjalve Idrettsklubben?
  • List alle roller i Tjalve Idrettsklubben: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Tjalve IdrettsklubbAAFYAktiviteter i idrettslag og -klubberOslo6

Kunngjøringer11

API og MCPGET /company/939572791/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/939572791/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "939572791",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-02-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-03-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "939572791" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Tjalve Idrettsklubben i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Tjalve Idrettsklubben sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Tjalve Idrettsklubben sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:9→6
  2. Endring i roller og styre
    −ECONPARTNER AS(Regnskapsfører)
  3. Endring i roller og styre
    +SKYA REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:10→9
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:11→10

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 31,0 % av driftsinntektene — 21,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin12,8 %4,2 %
Resultatmargin24,0 %4,2 %
Egenkapitalandel83,0 %80,8 %
Likviditetsgrad5,113,00
Gjeldsgrad0,210,18
Egenkapitalrentabilitet13,4 %6,0 %
Omsetningsvekst (siste år)+16,9 %+6,6 %
Omsetning per ansatt4,83 mill kr374 560,282 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad31,0 %9,6 %
Lønnskostnad18,0 %34,8 %
Annen driftskostnad34,6 %40,5 %
Avskrivninger3,7 %2,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/939572791/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/939572791/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "939572791",
  "nace_code": "93.120",
  "industry_count": 824,
  "revenue": { "value": 28975476, "percentile": 0.9086 },
  "operating_margin": { "value": 0.128, "percentile": 0.7229 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "939572791" })

Spør AI-assistenten

  • Er Tjalve Idrettsklubben blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
  • Hvor solid er Tjalve Idrettsklubben sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tjalve Idrettsklubben på i bransjen?

Immaterielle rettigheter

Tjalve Idrettsklubben har 3 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.

TittelSøknadsnr.Reg.nr.StatusUtløp
Holmenkollstafetten ↗202505159337346Registrert7.5.2035
Holmenkollstafetten ↗202505642337345Registrert15.5.2035
VÅRENS VAKRESTE EVENTYR ↗201208123−Henlagt−

Kilde: Patentstyret

Folk spør om Tjalve Idrettsklubben

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tjalve Idrettsklubben?

Det er registrert 14 054 selskaper i Norge innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, hvorav 1 334 i Oslo.

Er Tjalve Idrettsklubben et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1890, som er lenger enn 97 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 9 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Tjalve Idrettsklubben i Enhetsregisteret?

Tjalve Idrettsklubben er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Tjalve Idrettsklubben?

Daglig leder i Tjalve Idrettsklubben er Matias Sunde Lavik, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvordan går det økonomisk med Tjalve Idrettsklubben?

Tjalve Idrettsklubben hadde i 2025 en omsetning på 28,98 mill kr og et overskudd på 6,96 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor solid er balansen til Tjalve Idrettsklubben?

Egenkapitalen i Tjalve Idrettsklubben var 51,92 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 83 % av totalkapitalen.

Hvor mange ansatte har Tjalve Idrettsklubben?

Tjalve Idrettsklubben har 6 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.

Hvor ligger Tjalve Idrettsklubben?

Forretningsadressen til Tjalve Idrettsklubben er Underhaugsveien 1D, 0354, OSLO i Oslo kommune.

Er Tjalve Idrettsklubben registrert i MVA-registeret?

Tjalve Idrettsklubben er registrert i MVA-registeret (siden 1998) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Hva er organisasjonsnummeret til Tjalve Idrettsklubben?

Tjalve Idrettsklubben har organisasjonsnummer 939 572 791. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner