Østerdal Miljø AS
- Omsetning
- 4,4 mill
- 2025
- Resultat
- 722 856
- 2 års regnskap
Om Østerdal Miljø AS
Østerdal Miljø AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alvdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Oppsamling og behandling av avløpsvann. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Ivar Lien er daglig leder, og Ivar Lien er styreleder. I 2025 hadde Østerdal Miljø AS en omsetning på 4,39 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 722 856 kr. Egenkapitalen var 447 035 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tronsligarasjen Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen oppsamling og behandling av avløpsvann i Alvdal, og ett av 478 i Norge. Det ble etablert samme år som 31 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Oppsamling og behandling av avløpsvann.
Formål
Tjenester innen VA-kontroll og høytrykksspyling, samt andre tjenester som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
API og MCPGET /company/936261280
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936261280" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936261280",
"name": "ØSTERDAL MILJØ AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "37.000",
"nace_desc": "Oppsamling og behandling av avløpsvann",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ALVDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "936261280" })Spør AI-assistenten
Er Østerdal Miljø AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Østerdal Miljø AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Østerdal Miljø AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2024–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,39 mill kr | 1,04 mill kr | 722 856 kr | 4,36 mill kr | 447 035 kr | 3,91 mill kr |
| 2024 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 37 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 51 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,3 mill kr (31 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 3 mill kr (69 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 76 000 kr
API og MCPGET /company/936261280/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936261280/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936261280",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4390993,
"operating_profit": 1041579,
"net_profit": 722856,
"equity": 447035,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 0, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "936261280" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Østerdal Miljø AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Østerdal Miljø AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Østerdal Miljø AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 29.12.2025Styre
1Sist endret 27.09.2025Regnskapsfører
1Sist endret 16.12.2025API og MCPGET /company/936261280/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936261280/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936261280",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "936261280" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Østerdal Miljø AS?
Hvem er regnskapsfører for Østerdal Miljø AS?
List alle roller i Østerdal Miljø AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tronsligarasjen Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/936261280/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936261280/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936261280",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "TRONSLIGARASJEN INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "936261280" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Østerdal Miljø AS eier Tronsligarasjen Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Østerdal Miljø AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Østerdal Miljø AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Tronsligarasjen Invest AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/936261280/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936261280/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936261280",
"chain": [
{ "org_no": "935566797", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "936261280", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "936261280" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Østerdal Miljø AS?
Hvem eier Østerdal Miljø AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Østerdal Miljø AS | BEDR | Oppsamling og behandling av avløpsvann | Alvdal | − |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.12.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.12.2025 | Daglig leder ↗ |
| 6.12.2025 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 8.10.2025 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 27.9.2025 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/936261280/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936261280/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936261280",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-29", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "936261280" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Østerdal Miljø AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Østerdal Miljø AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Østerdal Miljø AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 2,6 % av driftsinntektene — 12,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 23,7 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 16,5 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 10,3 % | 48,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,99 | 1,85 |
| Gjeldsgrad | 8,75 | 0,75 |
| Egenkapitalrentabilitet | 161,7 % | 1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 2,6 % | 14,6 % |
| Lønnskostnad | 28,6 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 37,5 % | 32,6 % |
| Avskrivninger | 7,7 % | 5,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/936261280/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936261280/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936261280",
"nace_code": "37.000",
"industry_count": 188,
"revenue": { "value": 4390993, "percentile": 0.5978 },
"operating_margin": { "value": 0.2372, "percentile": 0.9013 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "936261280" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Østerdal Miljø AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Østerdal Miljø AS blant de største selskapene innen oppsamling og behandling av avløpsvann?
Hvor solid er Østerdal Miljø AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
ØSTERDAL MILJØ AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Østerdal Miljø AS | Alvdal | 33,3 % | 2022 | 2024 | Slettet |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Østerdal Miljø AS
Hvor stor er bransjen Østerdal Miljø AS tilhører?
Østerdal Miljø AS er ett av 2 selskaper innen oppsamling og behandling av avløpsvann i Alvdal, og ett av 478 på landsbasis.
Hvor lenge har Østerdal Miljø AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Østerdal Miljø AS ble etablert i 2025 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 9 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Østerdal Miljø AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Østerdal Miljø AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Østerdal Miljø AS?
Ivar Lien er registrert som daglig leder i Østerdal Miljø AS.
Hvem eier Østerdal Miljø AS?
Østerdal Miljø AS eies i hovedsak av Tronsligarasjen Invest AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Østerdal Miljø AS med overskudd?
I 2025 omsatte Østerdal Miljø AS for 4,39 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 722 856 kr.
Hvor mye egenkapital har Østerdal Miljø AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Østerdal Miljø AS en egenkapital på 447 035 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 10,3 %.
Hvor stor aksjekapital har Østerdal Miljø AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Østerdal Miljø AS er 30 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Østerdal Miljø AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Østerdal Miljø AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.