Juleshaug & Devik AS
- Omsetning
- 624 097
- 2025
- Resultat
- 92 769
- 2 års regnskap
Om Juleshaug & Devik AS
Juleshaug & Devik AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i SnåSA, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Per Ståle Juleshaug er styrets leder. I 2025 hadde Juleshaug & Devik AS en omsetning på 624 097 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 92 769 kr. Egenkapitalen var 116 269 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gåsvatnet Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 14 innen oppføring av bygninger i SnåSA, og ett av 24 635 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 574 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Tømrer, oppføring og vedlikehold av bygninger.
Formål
Å utføre tømrerarbeid, samt annet som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/936219047
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936219047" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936219047",
"name": "JULESHAUG & DEVIK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SNÅSA", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "936219047" })Spør AI-assistenten
Når ble Juleshaug & Devik AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i SnåSA holder Juleshaug & Devik AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Juleshaug & Devik AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2024–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 624 097 kr | 118 934 kr | 92 769 kr | 350 196 kr | 116 269 kr | 233 927 kr |
| 2024 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 72 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 27 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/936219047/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936219047/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936219047",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 624097, "operating_profit": 118934, "net_profit": 92769, "equity": 116269, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 0, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "936219047" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Juleshaug & Devik AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Juleshaug & Devik AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Juleshaug & Devik AS de siste årene.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 25.10.2025Regnskapsfører
1Sist endret 27.10.2025API og MCPGET /company/936219047/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936219047/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936219047",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "936219047" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Juleshaug & Devik AS?
List alle roller i Juleshaug & Devik AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Juleshaug & Devik AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gåsvatnet Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 500 |
| Ps Juleshaug AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/936219047/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936219047/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936219047",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GÅSVATNET HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "PS JULESHAUG AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "936219047" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Juleshaug & Devik AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Juleshaug & Devik AS eier Gåsvatnet Holding AS, og hvem eier resten?
Er Juleshaug & Devik AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Juleshaug & Devik AS | BEDR | Oppføring av bygninger | SnåSA | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.10.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 25.10.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.10.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.10.2025 | Styre ↗ |
| 25.10.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 22.9.2025 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/936219047/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936219047/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936219047",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "936219047" })Spør AI-assistenten
Når leverte Juleshaug & Devik AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Juleshaug & Devik AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Juleshaug & Devik AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 33,2 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,54 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 2,01 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 79,8 % | 11,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/936219047/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936219047/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936219047",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12271,
"revenue": { "value": 624097, "percentile": 0.3474 },
"operating_margin": { "value": 0.1906, "percentile": 0.8631 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "936219047" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Juleshaug & Devik AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Juleshaug & Devik AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Juleshaug & Devik AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i SnåSA
+628 til i SnåSA →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Juleshaug & Devik AS
Hvor stor er bransjen Juleshaug & Devik AS tilhører?
Juleshaug & Devik AS er ett av 14 selskaper innen oppføring av bygninger i SnåSA, og ett av 24 635 på landsbasis.
Hvor lenge har Juleshaug & Devik AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Juleshaug & Devik AS ble etablert i 2025 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 7 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Juleshaug & Devik AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Juleshaug & Devik AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Juleshaug & Devik AS?
Juleshaug & Devik AS er registrert i bransjen Oppføring av bygninger (næringskode 41.000). Registrert aktivitet: Tømrer, oppføring og vedlikehold av bygninger.
Hvilke eiere står bak Juleshaug & Devik AS?
Største aksjonær i Juleshaug & Devik AS er Gåsvatnet Holding AS med 50 % av aksjene, fulgt av Ps Juleshaug AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Juleshaug & Devik AS for i 2025?
I 2025 omsatte Juleshaug & Devik AS for 624 097 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 92 769 kr.
Hvor lønnsom er driften i Juleshaug & Devik AS?
Driftsresultatet for 2025 var 118 934 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Juleshaug & Devik AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Juleshaug & Devik AS en egenkapital på 116 269 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 33,2 %.
Er Juleshaug & Devik AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2025. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.