- Omsetning
- 8,4 mill
- −0,4 %
- Resultat
- −366 362
- −209,7 %
- Ansatte
- 13
- −1 siden mars
Om SnåSA Montessoribarnehage SA
SnåSA Montessoribarnehage SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i SnåSA, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Førskoleundervisning og drift av barnehager. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Ingunn Therese Bjørk er daglig leder, og Anders Dalland Mona er styreleder. I 2025 hadde SnåSA Montessoribarnehage SA en omsetning på 8,40 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 366 362 kr. Egenkapitalen var 3,85 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 2 innen førskoleundervisning og drift av barnehager i SnåSA, og ett av 2 958 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Barnehage.
Formål
Eie og drive montessoribarnehage til det beste for medlemmene og deres barn. Foretaket skal fremme medlemmenes økonomiske interesser gjennom deres deltakelse i virksomheten som kjøpere av barnehagetjenester fra foretaket. Formålet er ikke kapitalavkastning til medlemmene. Eventuelt årsoverskudd skal godskrives egenkapitalen i foretaket. Barnehagen skal drives i samsvar med de til enhver tid gjeldende lover og forskrifter for barnehagevirksomhet.
API og MCPGET /company/987055618
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987055618" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987055618",
"name": "SNÅSA MONTESSORIBARNEHAGE SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "85.100",
"nace_desc": "Førskoleundervisning og drift av barnehager",
"employees": 13,
"address": { "municipality": "SNÅSA", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "987055618" })Spør AI-assistenten
Når ble SnåSA Montessoribarnehage SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i SnåSA holder SnåSA Montessoribarnehage SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er SnåSA Montessoribarnehage SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2019–2025 · −0,4 % fra 2024 · +42 % over 6 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,40 mill kr | −481 350 kr | −366 362 kr | 4,87 mill kr | 3,85 mill kr | 1,02 mill kr |
| 2024 | 8,43 mill kr | 239 606 kr | 333 957 kr | 5,03 mill kr | 4,22 mill kr | 811 789 kr |
| 2023 | 8,49 mill kr | 1,10 mill kr | 1,15 mill kr | 4,66 mill kr | 3,88 mill kr | 779 833 kr |
| 2020 | 5,69 mill kr | −200 841 kr | −181 631 kr | 3,02 mill kr | 2,33 mill kr | 687 623 kr |
| 2019 | 5,92 mill kr | 63 005 kr | 97 699 kr | 3,23 mill kr | 2,51 mill kr | 717 653 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 88 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 73 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/987055618/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987055618/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987055618",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8400282,
"operating_profit": -481350,
"net_profit": -366362,
"equity": 3850248,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8433147,
"operating_profit": 239606,
"net_profit": 333957,
"equity": 4216610,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "987055618" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til SnåSA Montessoribarnehage SA utviklet seg fra 2019 til 2025?
Hva var driftsmarginen til SnåSA Montessoribarnehage SA i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til SnåSA Montessoribarnehage SA fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 20.10.2025Styre
7Sist endret 05.06.2026Revisor
1Sist endret 09.08.2011API og MCPGET /company/987055618/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987055618/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987055618",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "987055618" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har SnåSA Montessoribarnehage SA?
List alle roller i SnåSA Montessoribarnehage SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i SnåSA Montessoribarnehage SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| SnåSA Montessoribarnehage SA | BEDR | Førskoleundervisning og drift av barnehager | SnåSA | 13 |
Kunngjøringer43
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2026 | Styre ↗ |
| 20.10.2025 | Daglig leder ↗ |
| 9.8.2025 | Daglig leder ↗ |
| 14.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2025 | Styre ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.4.2024 | Styre ↗ |
| 13.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/987055618/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987055618/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987055618",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-05", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987055618" })Spør AI-assistenten
Når leverte SnåSA Montessoribarnehage SA sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i SnåSA Montessoribarnehage SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for SnåSA Montessoribarnehage SA i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→13
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→12
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→13
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Andrea Murvold(Styremedlem)+Karen Støbakk Eggen(Varamedlem)+Pieter Karel Rita Baeten(Varamedlem)−Andrea Murvold(Varamedlem)−Inga Engum Skavlan(Styremedlem)−Ole Johannes Berg(Varamedlem)
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 87,9 % av driftsinntektene — 10,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,7 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | -4,4 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 79,0 % | 29,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,50 | 1,40 |
| Gjeldsgrad | 0,27 | 1,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | -9,5 % | 10,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,4 % | +4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 646 175,538 kr | 577 403,755 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 87,9 % | 77,8 % |
| Annen driftskostnad | 16,1 % | 15,9 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/987055618/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987055618/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987055618",
"nace_code": "85.100",
"industry_count": 2409,
"revenue": { "value": 8400282, "percentile": 0.3413 },
"operating_margin": { "value": -0.0573, "percentile": 0.0889 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "987055618" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er SnåSA Montessoribarnehage SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til SnåSA Montessoribarnehage SA på i bransjen?
Hvor ligger SnåSA Montessoribarnehage SA blant de 2409 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i SnåSA
+300 til i SnåSA →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om SnåSA Montessoribarnehage SA
Hvor stor er bransjen SnåSA Montessoribarnehage SA tilhører?
SnåSA Montessoribarnehage SA er ett av 2 selskaper innen førskoleundervisning og drift av barnehager i SnåSA, og ett av 2 958 på landsbasis.
Hvor lenge har SnåSA Montessoribarnehage SA eksistert sammenlignet med bransjen?
SnåSA Montessoribarnehage SA ble etablert i 2004 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til SnåSA Montessoribarnehage SA?
Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for SnåSA Montessoribarnehage SA i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører SnåSA Montessoribarnehage SA?
SnåSA Montessoribarnehage SA er registrert i bransjen Førskoleundervisning og drift av barnehager (næringskode 85.100). Registrert aktivitet: Barnehage.
Hvem leder SnåSA Montessoribarnehage SA?
Ingunn Therese Bjørk er registrert som daglig leder i SnåSA Montessoribarnehage SA.
Hva omsatte SnåSA Montessoribarnehage SA for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 8,40 mill kr. Egenkapitalen var 3,85 mill kr ved årsslutt.
Hvor mange jobber i SnåSA Montessoribarnehage SA?
Det er registrert 13 ansatte i SnåSA Montessoribarnehage SA, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hvor holder SnåSA Montessoribarnehage SA til?
SnåSA Montessoribarnehage SA holder til i Øverbygdvegen 831, 7760, SNÅSA, i SnåSA kommune i Trøndelag.
Hvilket revisjonsselskap bruker SnåSA Montessoribarnehage SA?
I Enhetsregisteret er SnåSA Montessoribarnehage SA registrert med revisor Bdo AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.