Instanes Gard AS
- Omsetning
- 54 265
- 2025
- Resultat
- −154 703
- 2 års regnskap
Om Instanes Gard AS
Instanes Gard AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ullensvang, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av juice av frukt og grønnsaker. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Joachim Røthe Sandal er styrets leder. I 2025 hadde Instanes Gard AS en omsetning på 54 265 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 154 703 kr. Egenkapitalen var 268 797 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bård Djønne med 25 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen produksjon av juice av frukt og grønnsaker i Ullensvang, og ett av 58 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (62 %).
Aktivitet
Produksjon og salg av juice og sider av frukt. Produksjon av sider og annen fruktvin.
Formål
Produksjon og salg av sider og saft samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/935204577
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935204577" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935204577",
"name": "INSTANES GARD AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "10.320",
"nace_desc": "Produksjon av juice av frukt og grønnsaker",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ULLENSVANG", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "935204577" })Spør AI-assistenten
Hvor i Ullensvang holder Instanes Gard AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Instanes Gard AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Instanes Gard AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2024–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 54 265 kr | −154 703 kr | −154 703 kr | 272 039 kr | 268 797 kr | 3 242 kr |
| 2024 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | – | – | – |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 89 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/935204577/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935204577/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935204577",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 54265,
"operating_profit": -154703,
"net_profit": -154703,
"equity": 268797,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": null, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "935204577" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Instanes Gard AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Instanes Gard AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Instanes Gard AS per år.
Roller og styre4
Styre
4Sist endret 13.03.2025API og MCPGET /company/935204577/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935204577/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935204577",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "935204577" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Instanes Gard AS?
List alle roller i Instanes Gard AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bård Djønne | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 25 |
| Fredrik Handeland Øvrehus | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 25 |
| Jan Nygård | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 25 |
| Joachim Røthe Sandal | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 25 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/935204577/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935204577/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935204577",
"shareholders": [
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "935204577" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Instanes Gard AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Instanes Gard AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Instanes Gard AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Instanes Gard AS | BEDR | Produksjon av juice av frukt og grønnsaker | Ullensvang | − |
Kunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.11.2025 | Kapital ↗ |
| 24.11.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.3.2025 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/935204577/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935204577/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935204577",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-24", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "935204577" })Spør AI-assistenten
Har Instanes Gard AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Instanes Gard AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Instanes Gard AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 98,8 % | 33,8 % |
| Likviditetsgrad | 83,91 | 2,44 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 1,12 |
| Egenkapitalrentabilitet | -57,6 % | 4,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/935204577/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935204577/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935204577",
"nace_code": "10.320",
"industry_count": 34,
"revenue": { "value": 54265, "percentile": 0.3333 },
"operating_margin": { "value": -2.8509, "percentile": 0 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "935204577" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Instanes Gard AS blant de 34 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Instanes Gard AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Instanes Gard AS blant de største selskapene innen produksjon av juice av frukt og grønnsaker?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Instanes Gard AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Instanes Gard AS?
Det er registrert 58 selskaper i Norge innen produksjon av juice av frukt og grønnsaker, hvorav 5 i Ullensvang.
Er Instanes Gard AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2025, som er lenger enn 11 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Instanes Gard AS?
Instanes Gard AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Instanes Gard AS?
Instanes Gard AS driver innen produksjon av juice av frukt og grønnsaker, med NACE-kode 10.320 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Produksjon og salg av juice og sider av frukt.
Hvilke eiere står bak Instanes Gard AS?
Instanes Gard AS eies i hovedsak av Bård Djønne (25 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Instanes Gard AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 54 265 kr. Egenkapitalen var 268 797 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Instanes Gard AS?
Egenkapitalen i Instanes Gard AS var 268 797 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 98,8 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Instanes Gard AS?
Instanes Gard AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Instanes Gard AS?
Forretningsadressen til Instanes Gard AS er Ullensvangvegen 287, 5781, LOFTHUS i Ullensvang kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.