Volt Harvest I AS
Org.nr 934755081
Om Volt Harvest I AS
Volt Harvest I AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Herøy, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Even Toreson Remøy er daglig leder, og Even Toreson Remøy er styreleder. I 2025 hadde Volt Harvest I AS en omsetning på 44,09 mill kr, en økning på 72 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 4,27 mill kr. Egenkapitalen var 38,14 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Volt Harvest Group AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 innen tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur i Herøy, og ett av 564 i Norge. Det ble etablert samme år som 41 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (73 %).
Aktivitet
Frakt av fisk.
Formål
Selskapets virksomhet skal være frakt av fisk og alt som står i tilknytning til dette.
API og MCPGET /company/934755081
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934755081" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934755081",
"name": "VOLT HARVEST I AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "03.300",
"nace_desc": "Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HERØY", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "934755081" })Spør AI-assistenten
Hva driver Volt Harvest I AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Volt Harvest I AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Volt Harvest I AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 44,09 mill kr | 14,76 mill kr | 4,27 mill kr | 160,31 mill kr | 38,14 mill kr | 122,17 mill kr |
| 2024 | 25,70 mill kr | 3,36 mill kr | −10,10 mill kr | 165,41 mill kr | 33,87 mill kr | 131,54 mill kr |
| 2023 | – | – | – | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 27 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/934755081/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934755081/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934755081",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 44094042,
"operating_profit": 14756875,
"net_profit": 4267715,
"equity": 38137630,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 25700093,
"operating_profit": 3363377,
"net_profit": -10100144,
"equity": 33869915,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "934755081" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Volt Harvest I AS utviklet seg fra 2024 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Volt Harvest I AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Volt Harvest I AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 23.12.2024Styre
2Sist endret 23.12.2024Revisor
1Sist endret 02.05.2026API og MCPGET /company/934755081/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934755081/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934755081",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "934755081" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Volt Harvest I AS?
List alle roller i Volt Harvest I AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Volt Harvest I AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Volt Harvest Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/934755081/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934755081/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934755081",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "VOLT HARVEST GROUP AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "934755081" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Volt Harvest I AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Volt Harvest I AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Volt Harvest I AS eier Volt Harvest Group AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 31 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Volt Harvest Group AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/934755081/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934755081/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934755081",
"chain": [
{ "org_no": "932731185", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "818287712", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "934755081", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "934755081" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Volt Harvest I AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Volt Harvest I AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Volt Harvest I AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Volt Harvest I AS | BEDR | Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur | Herøy | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2026 | Revisor ↗ |
| 16.12.2025 | Revisor ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.3.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.3.2025 | Signatur ↗ |
| 23.12.2024 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 23.12.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/934755081/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934755081/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934755081",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-02", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "934755081" })Spør AI-assistenten
Når ble Volt Harvest I AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Volt Harvest I AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Volt Harvest I AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE RAGO AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 1,9 % av driftsinntektene — 8,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 33,5 % | 11,2 % |
| Resultatmargin | 9,7 % | 7,3 % |
| Egenkapitalandel | 23,8 % | 42,0 % |
| Likviditetsgrad | 4,41 | 1,38 |
| Gjeldsgrad | 3,20 | 0,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,2 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +71,6 % | +8,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,9 % | 10,0 % |
| Lønnskostnad | 27,1 % | 33,6 % |
| Annen driftskostnad | 27,1 % | 24,3 % |
| Avskrivninger | 10,5 % | 7,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/934755081/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934755081/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934755081",
"nace_code": "03.300",
"industry_count": 395,
"revenue": { "value": 44094042, "percentile": 0.8663 },
"operating_margin": { "value": 0.3347, "percentile": 0.8202 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "934755081" })Spør AI-assistenten
Er Volt Harvest I AS blant de største selskapene innen tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur?
Hvor solid er Volt Harvest I AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Volt Harvest I AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+10 til på samme adresse →Folk spør om Volt Harvest I AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Volt Harvest I AS?
Det er registrert 564 selskaper i Norge innen tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur, hvorav 12 i Herøy.
Er Volt Harvest I AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 18 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 41 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Volt Harvest I AS bedre enn andre i bransjen?
Volt Harvest I AS hadde en driftsmargin på 33,5 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 11,2 % for tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur.
Hva er statusen til Volt Harvest I AS?
Volt Harvest I AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Volt Harvest I AS?
Daglig leder i Volt Harvest I AS er Even Toreson Remøy, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Volt Harvest I AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Volt Harvest Group AS største eier i Volt Harvest I AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Volt Harvest I AS?
Volt Harvest I AS hadde i 2025 en omsetning på 44,09 mill kr og et overskudd på 4,27 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Volt Harvest I AS?
Egenkapitalen i Volt Harvest I AS var 38,14 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 23,8 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Volt Harvest I AS?
Volt Harvest I AS har organisasjonsnummer 934 755 081. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.