Norsafe AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 3,4 mill
- −15,9 %
Om Norsafe AS
Norsafe AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Karmøy, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Regnskapsføring og bokføring. Virksomheten ble stiftet i 1969 og har vært i drift i 57 år. Øystein Vigdal er daglig leder, og Øystein Vigdal er styreleder. I 2025 hadde Norsafe AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 3,40 mill kr. Egenkapitalen var 52,25 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bror Ask med 16,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 22 innen regnskapsføring og bokføring i Karmøy, og ett av 4 342 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (72 %).
Aktivitet
Regnskapsførsel, konsulent- og forretningsfører- virksomhet, handel, eie fast eiendom, deltagelse i andre foretagender og hva dermed står i forbindelse.
Formål
Å drive handel, eie fast eiendom og deltagelse i andre foretagender og hva dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/934657144
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934657144" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934657144",
"name": "NORSAFE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "69.202",
"nace_desc": "Regnskapsføring og bokføring",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KARMØY", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "934657144" })Spør AI-assistenten
Er Norsafe AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Norsafe AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Norsafe AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −101 084 kr | 3,40 mill kr | 54,23 mill kr | 52,25 mill kr | 1,98 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −94 552 kr | 4,04 mill kr | 51,60 mill kr | 49,85 mill kr | 1,75 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −122 840 kr | 3,18 mill kr | 48,24 mill kr | 46,81 mill kr | 1,43 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −92 834 kr | −1,89 mill kr | 45,23 mill kr | 44,63 mill kr | 602 149 kr |
| 2021 | 0 kr | −109 215 kr | 7,06 mill kr | 47,68 mill kr | 47,12 mill kr | 559 597 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/934657144/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934657144/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934657144",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -101084, "net_profit": 3400550, "equity": 52253796, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -94552, "net_profit": 4041884, "equity": 49853246, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "934657144" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Norsafe AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Norsafe AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Norsafe AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 23.12.1991Styre
2Sist endret 12.09.2017Regnskapsfører
1Sist endret 10.09.2015Revisor
1Sist endret 29.08.2022API og MCPGET /company/934657144/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934657144/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934657144",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "934657144" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Norsafe AS?
Hvem er regnskapsfører for Norsafe AS?
List alle roller i Norsafe AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye
- Simen Vigdal11 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bror Ask | Person | B-aksjer | 16,7 % | 135 |
| David Wiken | Person | B-aksjer | 16,5 % | 134 |
| Faith Merethe Above | Person | B-aksjer | 16,5 % | 134 |
| Ingunn Vigdal Wiken | Person | B-aksjer | 16,5 % | 134 |
| Henriette Vigdal | Person | B-aksjer | 11,0 % | 89 |
| Simen Vigdal | Person | B-aksjer | 11,0 % | 89 |
| Vilde Vigdal | Person | B-aksjer | 11,0 % | 89 |
| Øystein Vigdal | Person | A-aksjer | 0,3 % | 2 |
| Faith Merethe Above | Person | A-aksjer | 0,1 % | 1 |
| Merete Wiken | Person | A-aksjer | 0,1 % | 1 |
12 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/934657144/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934657144/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934657144",
"shareholders": [
…
],
"total": 12
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "934657144" })Spør AI-assistenten
Er Norsafe AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Norsafe AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Norsafe AS, og hvor store eierandeler har de?
Kunngjøringer54
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.8.2022 | Revisor ↗ |
| 5.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/934657144/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934657144/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934657144",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "934657144" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Norsafe AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Norsafe AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Norsafe AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 96,3 % | 46,4 % |
| Likviditetsgrad | 38,24 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 0,04 | 0,98 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,5 % | 26,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/934657144/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934657144/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934657144",
"nace_code": "69.202",
"industry_count": 3536,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0028 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "934657144" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Norsafe AS blant de 3536 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Norsafe AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Norsafe AS blant de største selskapene innen regnskapsføring og bokføring?
Investeringer
NORSAFE AS eier aksjer i 13 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Klingvig AS | Eidsvoll | 50,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Nc Special Situations 2 AS | Oslo | 1,2 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| High Yield Property AS | Oslo | 1,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Ped 2021 AS | Oslo | 0,9 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Pucs 2018 AS | Oslo | 0,5 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Pucs 2023 AS | Oslo | 0,4 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Pucs 2021 AS | Oslo | 0,4 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Ped 2024 AS | Oslo | 0,4 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Pref 2023 AS | Oslo | 0,2 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Pref 2018 AS | Oslo | 0,1 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Norsafe AS
Hvor stor er bransjen Norsafe AS tilhører?
Norsafe AS er ett av 22 selskaper innen regnskapsføring og bokføring i Karmøy, og ett av 4 342 på landsbasis.
Hvor lenge har Norsafe AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Norsafe AS ble etablert i 1969 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hva er statusen til Norsafe AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Norsafe AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Norsafe AS?
Norsafe AS er registrert i bransjen Regnskapsføring og bokføring (næringskode 69.202). Registrert aktivitet: Regnskapsførsel, konsulent- og forretningsfører- virksomhet, handel, eie fast eiendom, deltagelse i andre foretagender og hva dermed står i forbindelse.
Hvem leder Norsafe AS?
Øystein Vigdal er registrert som daglig leder i Norsafe AS.
Hvem er største aksjonær i Norsafe AS?
Største aksjonær i Norsafe AS er Bror Ask med 16,7 % av aksjene, fulgt av David Wiken (16,5 %) og Faith Merethe Above (16,5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Norsafe AS med overskudd?
Norsafe AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 3,40 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Norsafe AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Norsafe AS er 202 500 kr (810 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.