Pucs 2018 AS
- Omsetning
- −4,7 mill
- 2025
- Resultat
- −13,2 mill
- 8 års regnskap
Om Pucs 2018 AS
Pucs 2018 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Christian Bryn er daglig leder, og Dagfinn Heyerdahl Paust er styreleder. I 2025 hadde Pucs 2018 AS en omsetning på −4,73 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 13,15 mill kr. Egenkapitalen var 113,88 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Haslelund Holding AS med 3,4 % av aksjene. Selskapet er ett av 398 innen alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond i Oslo, og ett av 578 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet og formål
Investeringsselskap som direkte eller indirekte investerer sin kapital i ikke-korrelerte aktiva innen forsikringseksponering. Selskapet er et alternativt investeringsfond iht. lov om forvaltning av alternative investeringsfond.
API og MCPGET /company/921004788
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921004788" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921004788",
"name": "PUCS 2018 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.312",
"nace_desc": "Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921004788" })Spør AI-assistenten
Er Pucs 2018 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Pucs 2018 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Pucs 2018 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,8 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | −4,73 mill kr | −5,87 mill kr | −13,15 mill kr | 114,67 mill kr | 113,88 mill kr | 785 368 kr |
| 2024 | −4,86 mill kr | −6,02 mill kr | −11,24 mill kr | 135,77 mill kr | 124,41 mill kr | 11,37 mill kr |
| 2023 | −1,58 mill kr | −2,69 mill kr | −2,69 mill kr | 141,23 mill kr | 134,41 mill kr | 6,82 mill kr |
| 2022 | 6,18 mill kr | 5,12 mill kr | 11,10 mill kr | 151,83 mill kr | 148,76 mill kr | 3,07 mill kr |
| 2021 | 17,02 mill kr | 16,02 mill kr | 32,84 mill kr | 163,67 mill kr | 162,22 mill kr | 1,45 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 100 000 kr
API og MCPGET /company/921004788/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921004788/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921004788",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": -4727839,
"operating_profit": -5867564,
"net_profit": -13154609,
"equity": 113882050,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": -4862107,
"operating_profit": -6022257,
"net_profit": -11241353,
"equity": 124405250,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921004788" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Pucs 2018 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Pucs 2018 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Pucs 2018 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 14.06.2018Styre
3Sist endret 02.07.2019Regnskapsfører
1Sist endret 25.04.2025Revisor
1Sist endret 14.06.2018API og MCPGET /company/921004788/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921004788/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921004788",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921004788" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Pucs 2018 AS?
List alle roller i Pucs 2018 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Pucs 2018 AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 3 ute
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Haslelund Holding AS | Selskap | B-aksjer | 3,4 % | 844 997 |
| Kanuto Holding AS | Selskap | B-aksjer | 3,1 % | 750 000 |
| Andbek AS | Selskap | B-aksjer | 2,6 % | 636 012 |
| Remøy Invest AS | Selskap | B-aksjer | 2,4 % | 583 214 |
| Haslelund Holding AS | Selskap | A-aksjer | 2,3 % | 570 201 |
| Kanuto Holding AS | Selskap | A-aksjer | 2,0 % | 492 922 |
| Jager AS | Selskap | B-aksjer | 1,8 % | 450 000 |
| Andbek AS | Selskap | A-aksjer | 1,8 % | 431 768 |
| Bertil Holding AS | Selskap | B-aksjer | 1,6 % | 397 646 |
| Remøy Invest AS | Selskap | A-aksjer | 1,6 % | 399 821 |
234 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921004788/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921004788/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921004788",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "HASLELUND HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 3.43,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "KANUTO HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 3.05, "year": 2025, … },
…
],
"total": 234
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921004788" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Pucs 2018 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Pucs 2018 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Pucs 2018 AS eier Haslelund Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 177 beregnede eiere.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Pucs 2018 AS | BEDR | Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond | Oslo | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.12.2019 | Kapital ↗ |
| 9.12.2019 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921004788/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921004788/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921004788",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921004788" })Spør AI-assistenten
Har Pucs 2018 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Pucs 2018 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Pucs 2018 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 15,5 % av driftsinntektene — 5,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,3 % | 99,2 % |
| Likviditetsgrad | 18,81 | 14,30 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,01 |
| Egenkapitalrentabilitet | -11,6 % | -0,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2022 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 15,5 % | 9,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921004788/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921004788/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921004788",
"nace_code": "64.312",
"industry_count": 534,
"revenue": { "value": -4727839, "percentile": 0.0321 },
"operating_margin": { "value": 1.2411, "percentile": 0.9301 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921004788" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Pucs 2018 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Pucs 2018 AS på i bransjen?
Hvor ligger Pucs 2018 AS blant de 534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+102 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Pucs 2018 AS
Hvor stor er bransjen Pucs 2018 AS tilhører?
Pucs 2018 AS er ett av 398 selskaper innen alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond i Oslo, og ett av 578 på landsbasis.
Hvor lenge har Pucs 2018 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Pucs 2018 AS ble etablert i 2018 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 77 % av selskapene.
Hvilken status har Pucs 2018 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Pucs 2018 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Pucs 2018 AS?
Christian Bryn er registrert som daglig leder i Pucs 2018 AS.
Hvilke eiere står bak Pucs 2018 AS?
Pucs 2018 AS eies i hovedsak av Haslelund Holding AS (3,4 %). Totalt er det registrert 234 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Pucs 2018 AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på −4,73 mill kr, opp 3 % fra 2024. Egenkapitalen var 113,88 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Pucs 2018 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Pucs 2018 AS er 24,61 mill kr (24 614 428 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Pucs 2018 AS?
I Enhetsregisteret er Pucs 2018 AS registrert med regnskapsfører Gabler Accounting AS og revisor Pricewaterhousecoopers AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.