Favn II AS
- Omsetning
- 2,0 mill
- +1 869 %
- Resultat
- −1,6 mill
- −2 263,6 %
Om Favn II AS
Favn II AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øyer, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Leif Hejø Borge er styrets leder. I 2025 hadde Favn II AS en omsetning på 1,96 mill kr, en økning på 1869 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,57 mill kr. Egenkapitalen var 34,50 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Alpinco Gondoltoppen AS med 49,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 33 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Øyer, og ett av 14 380 i Norge. Det ble etablert samme år som 549 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Utvikling av fritidsboliger. Oppføring av fritidsboliger. Utleie av fritidsboliger. Salg av fritidsboliger.
Formål
Å utvikle, bygge, leie ut og selge fritidsboliger i området Mosetertoppen på Hafjell i Øyer kommune, samt alt som står i naturlig forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/934615409
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934615409" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934615409",
"name": "FAVN II AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ØYER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "934615409" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Favn II AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Favn II AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Favn II AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +1 869 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,96 mill kr | 195 388 kr | −1,57 mill kr | 156,48 mill kr | 34,50 mill kr | 121,98 mill kr |
| 2024 | 99 535 kr | 92 751 kr | 72 685 kr | 60,07 mill kr | 30,07 mill kr | 30,00 mill kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 71 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/934615409/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934615409/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934615409",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1959833,
"operating_profit": 195388,
"net_profit": -1572581,
"equity": 34500193,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 99535, "operating_profit": 92751, "net_profit": 72685, "equity": 30072775, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "934615409" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Favn II AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Favn II AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Favn II AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 20.06.2025Revisor
1Sist endret 13.03.2025Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/934615409/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934615409/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934615409",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "934615409" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Favn II AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Favn II AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Favn II AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Alpinco Gondoltoppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 49,5 % | 500 |
| Faun Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 49,5 % | 500 |
| Faun Gruppen AS | Selskap | B-aksjer | 1,0 % | 10 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/934615409/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934615409/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934615409",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ALPINCO GONDOLTOPPEN AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 49.5,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "FAUN GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 49.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "934615409" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Favn II AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Favn II AS eier Alpinco Gondoltoppen AS, og hvem eier resten?
Er Favn II AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 34 %Nærings- Og Fiskeridepartementet
- 8,8 %Sparebankstiftelsen Dnb
- 6,4 %Folketrygdfondet
- 2,9 %Citibank, N.a.· Irland
- 2,8 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 2,1 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1,7 %Jpmorgan Chase Bank, N.a., London· Storbritannia
- 1,5 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1 %Jpmorgan Chase Bank, N.a., London· USA
- 0,8 %Jpmorgan Chase Bank, N.a., London· Storbritannia
Vis 7 flere eiere ↓Vis færre ↑
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Faun Gruppen AS
10 selskaperAPI og MCPGET /company/934615409/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934615409/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934615409",
"chain": [
{ "org_no": "918372911", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "918318879", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "920318479", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "934615409" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Favn II AS?
Hvem eier Favn II AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Favn II AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Favn II AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Øyer | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2025 | Styre ↗ |
| 13.3.2025 | Kapital ↗ |
| 13.3.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.3.2025 | Revisor ↗ |
| 23.1.2025 | Kapital ↗ |
| 23.1.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.12.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/934615409/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934615409/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934615409",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "934615409" })Spør AI-assistenten
Har Favn II AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Favn II AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Favn II AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 22,0 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,67 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 3,54 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -4,6 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/934615409/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934615409/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934615409",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 1959833, "percentile": 0.8056 },
"operating_margin": { "value": 0.0997, "percentile": 0.5226 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "934615409" })Spør AI-assistenten
Er Favn II AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Favn II AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Favn II AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Godt å vite om Favn II AS
Hvor stor er bransjen Favn II AS tilhører?
Favn II AS er ett av 33 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Øyer, og ett av 14 380 på landsbasis.
Hvor lenge har Favn II AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Favn II AS ble etablert i 2024 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 6 % av selskapene i bransjen.
Er Favn II AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Favn II AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Favn II AS?
Styrets leder i Favn II AS er Leif Hejø Borge. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Favn II AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Alpinco Gondoltoppen AS største eier i Favn II AS med 49,5 % av aksjene. Nest størst er Faun Gruppen AS med 49,5 %.
Hva omsatte Favn II AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,96 mill kr, opp 1869 % fra 2024. Egenkapitalen var 34,50 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Favn II AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Favn II AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket revisjonsselskap bruker Favn II AS?
I Enhetsregisteret er Favn II AS registrert med revisor Deloitte AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.