Hopp til innhold
Nytt: klientbevegelser for regnskapsførere.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Mava Group AS

Org.nr 934053567

Om Mava Group AS

Mava Group AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Sujithan Selvaratnam er styrets leder. Selskapet er ett av 2 351 innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 249 i Norge. Det ble etablert samme år som 960 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).

Aktivitet

Drift av restaurant/kafe.

Formål

Drive med servering av mat og drikke.

AI-sammendrag

Konsentrert eierskap hos én person kombinert med negativ egenkapital på 210 000 kr og et underskudd på 235 000 kr signaliserer betydelig finansiell risiko for den ferske restaurantvirksomheten. Med kun 7 ansatte og en gjeld som langt overstiger eiendelene, er selskapet fortsatt i en sårbar oppstartsfase der driftsmarginen ligger blant bransjens svakeste.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler372 572 kr
Anleggsmidler12 %44 209 krOmløpsmidler88 %328 363 kr
Egenkapital og gjeld372 572 kr
Innskutt egenkapital8 %30 000 krOpptjent egenkapital-65 %−240 441 krLangsiktig gjeld5 %16 819 krKortsiktig gjeld152 %566 193 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader3,50 mill kr
Finansinntekter44 kr
Finanskostnader3 691 kr
Netto finans−3 647 kr
Ordinært resultat før skatt−234 657 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20253,26 mill kr−231 010 kr−234 657 kr372 572 kr−210 441 kr583 012 kr
20240 kr−5 784 kr−5 784 kr24 216 kr24 216 kr0 kr
20230 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 48 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 69 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Roller og styre1

Styre

1Sist endret 24.05.2025
Styrets lederSignatur

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Ut (1)
År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Sujithan SelvaratnamPersonOrdinære aksjer100.0 %3 000

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Mava Group ASBEDRDrift av restauranterOslo7

Kunngjøringer9

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:6→7
  3. Endring i roller og styre
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
  5. Selskapsopplysninger oppdatert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 48,1 % av driftsinntektene — 16,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-7,1 %1,5 %
Resultatmargin-7,2 %1,1 %
Egenkapitalandel-56,5 %13,6 %
Likviditetsgrad0,580,95
Omsetning per ansatt466 426,429 kr543 615,966 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad48,1 %31,3 %
Lønnskostnad27,6 %39,4 %
Annen driftskostnad31,0 %23,7 %
Avskrivninger0,3 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Ofte spurt om Mava Group AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mava Group AS?

Det er registrert 11 249 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 2 351 i Oslo.

Er Mava Group AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 19 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 960 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Mava Group AS i Enhetsregisteret?

Mava Group AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem eier Mava Group AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Sujithan Selvaratnam største eier i Mava Group AS med 100 % av aksjene.

Hva er omsetningen til Mava Group AS?

Mava Group AS hadde i 2025 en omsetning på 3,26 mill kr og et underskudd på 234 657 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er driftsresultatet til Mava Group AS?

I 2025 hadde Mava Group AS et driftsresultat på −231 010 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −7,1 %.

Hvor solid er balansen til Mava Group AS?

Egenkapitalen i Mava Group AS var −210 441 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −56,5 % av totalkapitalen.

Hva er aksjekapitalen i Mava Group AS?

Mava Group AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 3 000 aksjer.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Mava Group AS?

Mava Group AS er vurdert til E – Meget svak i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Hvor mange ansatte har Mava Group AS?

Mava Group AS har 7 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner