Favo AS
- Omsetning
- 25,8 mill
- +10,3 %
- Resultat
- 3,7 mill
- −14,3 %
- Ansatte
- 12
- +1 siden mars
Om Favo AS
Favo AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vindafjord, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Leif Thorsen er daglig leder, og Torleiv Åreskjold er styreleder. I 2025 hadde Favo AS en omsetning på 25,84 mill kr, en økning på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,68 mill kr. Egenkapitalen var 1,53 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Barheim AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 25 innen dataprogrammeringstjenester i Vindafjord, og ett av 17 671 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 291 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Programmering.
Formål
Utvikling, forvaltning, drift og support av webbaserte IKT-løsninger, samt deltakelse i andre selskaper av enhver art.
API og MCPGET /company/934039459
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934039459" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934039459",
"name": "FAVO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": 12,
"address": { "municipality": "VINDAFJORD", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "934039459" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Favo AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Favo AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vindafjord holder Favo AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +10,3 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 25,84 mill kr | 4,65 mill kr | 3,68 mill kr | 9,46 mill kr | 1,53 mill kr | 7,93 mill kr |
| 2024 | 23,42 mill kr | 5,30 mill kr | 4,29 mill kr | 11,19 mill kr | 844 632 kr | 10,35 mill kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 59 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 67 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 26 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/934039459/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934039459/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934039459",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 25838623,
"operating_profit": 4649541,
"net_profit": 3681363,
"equity": 1525994,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 23420262,
"operating_profit": 5301188,
"net_profit": 4294632,
"equity": 844632,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "934039459" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Favo AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Favo AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Favo AS per år.
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 02.07.2025Styre
5Sist endret 03.02.2026Regnskapsfører
2Sist endret 24.12.2024Revisor
1Sist endret 16.09.2024API og MCPGET /company/934039459/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934039459/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934039459",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "934039459" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Favo AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Favo AS?
Hvem er regnskapsfører for Favo AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 1 ute
- Barheim AS33,3 %
- Elvebakken Utvikling & Invest AS33,3 %
- Lops AS33,3 %
- Favo Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Barheim AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 10 |
| Elvebakken Utvikling & Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 10 |
| Lops AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 10 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/934039459/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934039459/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934039459",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BARHEIM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "ELVEBAKKEN UTVIKLING & INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 33.33,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "934039459" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Favo AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Favo AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Favo AS eier Barheim AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Favo AS | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Vindafjord | 12 |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.2.2026 | Styre ↗ |
| 2.7.2025 | Styre ↗ |
| 2.7.2025 | Daglig leder ↗ |
| 27.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.12.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 18.12.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 18.12.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 19.10.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/934039459/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934039459/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934039459",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Vedtektsdato", … },
{ "dato": "2026-05-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "934039459" })Spør AI-assistenten
Når leverte Favo AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Favo AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Favo AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→12
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→11
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→10
- Stilling utlystVil du jobbe med brukeropplevelse fra der du er?
- Stilling utlystVil du jobbe med brukeropplevelse fra der du er?
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 1,3 % av driftsinntektene — 15,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 18,0 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | 14,2 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 16,1 % | 53,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,17 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 5,20 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 241,2 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +10,3 % | +5,1 % |
| Omsetning per ansatt | 2,15 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,3 % | 16,3 % |
| Lønnskostnad | 59,2 % | 47,8 % |
| Annen driftskostnad | 20,9 % | 20,7 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 2,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/934039459/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934039459/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934039459",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8463,
"revenue": { "value": 25838623, "percentile": 0.9491 },
"operating_margin": { "value": 0.1799, "percentile": 0.7276 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "934039459" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Favo AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Favo AS blant de største selskapene innen dataprogrammeringstjenester?
Hvor solid er Favo AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Favo AS er registrert med 2 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 13.4.2026 | Generisk datavisning og mobiladministrasjon for infoskjermplattform | ?–? | Godkjent |
| 21.3.2025 | infoskjermen.no 2025 | 2025–2025 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/934039459/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934039459/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934039459",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Generisk datavisning og mobiladministrasjon for infoskjermplattform",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2026-04-13",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "934039459" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Favo AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Favo AS søkt om, og ble de godkjent?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+12 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Favo AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Favo AS?
Det er registrert 17 671 selskaper i Norge innen dataprogrammeringstjenester, hvorav 25 i Vindafjord.
Er Favo AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 33 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 291 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Favo AS i Enhetsregisteret?
Favo AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Favo AS?
Daglig leder i Favo AS er Leif Thorsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Favo AS?
Torleiv Åreskjold er registrert som styreleder i Favo AS, i et styre med 5 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Favo AS?
Største aksjonær i Favo AS er Barheim AS med 33,3 % av aksjene, fulgt av Elvebakken Utvikling & Invest AS (33,3 %) og Lops AS (33,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Favo AS?
I 2025 omsatte Favo AS for 25,84 mill kr, opp 10 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 3,68 mill kr.
Hvor mange ansatte har Favo AS?
Favo AS har 12 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.