Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Industrivegen 1b AS

Org.nr 933966615
Omsetning
360 000
+0 %
Resultat
383 930
+198,7 %
Mer

Om Industrivegen 1b AS

Industrivegen 1b AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lom, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Anders Gravningen Sørhage er daglig leder, og Anders Gravningen Sørhage er styreleder. I 2025 hadde Industrivegen 1b AS en omsetning på 360 000 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 383 930 kr. Egenkapitalen var 530 600 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bieno AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 42 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Lom, og ett av 76 545 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 484 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Utleie av fast eiendom.

Formål

Utleie av næringseiendom.

API og MCPGET /company/933966615

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/933966615" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "933966615",
  "name": "INDUSTRIVEGEN 1B AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "LOM", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "933966615" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Industrivegen 1b AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Industrivegen 1b AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Industrivegen 1b AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2023–2025 · +0 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025360 000 kr163 100 kr383 930 kr2,48 mill kr530 600 kr1,95 mill kr
2024360 000 kr163 170 kr128 545 kr2,88 mill kr146 670 kr2,74 mill kr
20230 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr

Balanse

2025
Eiendeler2,48 mill kr
Anleggsmidler86 %2,12 mill krOmløpsmidler14 %355 504 kr
Egenkapital og gjeld2,48 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 krOpptjent egenkapital20 %500 600 krKortsiktig gjeld5 %121 505 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader196 900 kr
Netto finans257 499 kr
Ordinært resultat før skatt420 599 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Bankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 14 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/933966615/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/933966615/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "933966615",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 360000, "operating_profit": 163100, "net_profit": 383930, "equity": 530600, … },
    { "year": 2024, "revenue": 360000, "operating_profit": 163170, "net_profit": 128545, "equity": 146670, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "933966615" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Industrivegen 1b AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Industrivegen 1b AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Industrivegen 1b AS i 2025?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 23.08.2024
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 23.08.2024
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

2Sist endret 07.10.2026
Regnskapsfører
repr. CEDRA NORGE ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte oktober 2026
Regnskapsfører
repr. SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/933966615/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/933966615/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "933966615",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "933966615" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Industrivegen 1b AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Industrivegen 1b AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Industrivegen 1b AS?

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

2 nye · 1 ute

Inn (2)
Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Bieno ASSelskapOrdinære aksjer50,0 %50
G39 Holding ASSelskapOrdinære aksjer50,0 %50

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/933966615/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/933966615/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "933966615",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "BIENO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "G39 HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "933966615" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Industrivegen 1b AS eier Bieno AS, og hvem eier resten?
  • Er Industrivegen 1b AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Industrivegen 1b AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Industrivegen 1b ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomLom−

Kunngjøringer6

API og MCPGET /company/933966615/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/933966615/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "933966615",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-08-06", "type": "Forretningsadresse", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "933966615" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Industrivegen 1b AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Industrivegen 1b AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Industrivegen 1b AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE AS(Regnskapsfører)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Regnskapsfører)
  2. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE BOREALIS AS(Regnskapsfører)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Regnskapsfører)
  3. Endring i roller og styre
    +TC NEWCO NORWAY IV AS(Regnskapsfører)−ERNST & YOUNG AS(Regnskapsfører)
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel21,4 %37,0 %
Likviditetsgrad2,931,76
Gjeldsgrad3,671,06
Egenkapitalrentabilitet72,4 %5,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/933966615/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/933966615/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "933966615",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64557,
  "revenue": { "value": 360000, "percentile": 0.4327 },
  "operating_margin": { "value": 0.4531, "percentile": 0.531 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "933966615" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Industrivegen 1b AS blant de 64557 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Industrivegen 1b AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Industrivegen 1b AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?

Investeringer

INDUSTRIVEGEN 1B AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Hans & Anders Real Estate Invest ASLom100,0 %20242024Slettet

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Industrivegen 1b AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Industrivegen 1b AS?

Det er registrert 76 545 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 42 i Lom.

Er Industrivegen 1b AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 6 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 484 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Industrivegen 1b AS i Enhetsregisteret?

Industrivegen 1b AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken selskapsform har Industrivegen 1b AS?

Industrivegen 1b AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Industrivegen 1b AS?

Daglig leder i Industrivegen 1b AS er Anders Gravningen Sørhage, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Industrivegen 1b AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Bieno AS største eier i Industrivegen 1b AS med 50 % av aksjene. Nest størst er G39 Holding AS med 50 %.

Hva er omsetningen til Industrivegen 1b AS?

I 2025 omsatte Industrivegen 1b AS for 360 000 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 383 930 kr.

Er Industrivegen 1b AS registrert i MVA-registeret?

Industrivegen 1b AS er registrert i MVA-registeret (siden 2025) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet