G39 Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −33 367
- 5 års regnskap
Om G39 Holding AS
G39 Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lom, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Hans Sole Luseter er daglig leder, og Hans Sole Luseter er styreleder. I 2025 hadde G39 Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 33 367 kr. Egenkapitalen var 1,97 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hans Sole Luseter med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted i Lom, og ett av 1 472 i Norge. Det ble etablert samme år som 86 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet
Formål er å selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter, å forestå investeringsvirksomhet (investering i andre selskaper og investering i eiendom).
Formål
Formåle er selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter, å forestå investeringsvirksomhet.
API og MCPGET /company/927605775
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927605775" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927605775",
"name": "G39 HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "77.390",
"nace_desc": "Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LOM", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927605775" })Spør AI-assistenten
Hvor i Lom holder G39 Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er G39 Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver G39 Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −40 596 kr | −33 367 kr | 2,05 mill kr | 1,97 mill kr | 78 022 kr |
| 2024 | 0 kr | −10 566 kr | −5 143 kr | 65 707 kr | 24 535 kr | 41 172 kr |
| 2023 | 0 kr | −9 965 kr | −8 830 kr | 66 262 kr | 29 678 kr | 36 584 kr |
| 2022 | 0 kr | −4 419 kr | −4 418 kr | 38 508 kr | 38 508 kr | 0 kr |
| 2021 | 0 kr | −7 075 kr | −7 074 kr | 44 426 kr | 42 926 kr | 1 500 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIMellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 550 000 kr (27 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 500 kr
API og MCPGET /company/927605775/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927605775/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927605775",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -40596, "net_profit": -33367, "equity": 1968232, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -10566, "net_profit": -5143, "equity": 24535, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927605775" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til G39 Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for G39 Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til G39 Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 21.09.2021Styre
1Sist endret 21.09.2021Regnskapsfører
1Sist endret 12.01.2022API og MCPGET /company/927605775/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927605775/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927605775",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927605775" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for G39 Holding AS?
List alle roller i G39 Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i G39 Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hans Sole Luseter | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927605775/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927605775/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927605775",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927605775" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har G39 Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier G39 Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av G39 Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/927605775/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927605775/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927605775",
"chain": [
{ "org_no": "927605775", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927605775" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har G39 Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2025 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 28.4.2025 | Kapital ↗ |
| 28.4.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.2.2025 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.9.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927605775/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927605775/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927605775",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927605775" })Spør AI-assistenten
Når ble G39 Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte G39 Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Har G39 Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 96,2 % | 44,1 % |
| Likviditetsgrad | 13,77 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 0,04 | 0,82 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1,7 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927605775/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927605775/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927605775",
"nace_code": "77.390",
"industry_count": 852,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927605775" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til G39 Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er G39 Holding AS blant de største selskapene innen utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted?
Hvor solid er G39 Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
G39 HOLDING AS eier aksjer i 16 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Lom Utleie AS | Lom | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Industrivegen 1b AS | Lom | 50,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Lom Bygg AS | Lom | 50,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Storebrand ASA | Bærum | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Vår Energi ASA | Sandnes | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Atea ASA | Oslo | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Vend Marketplaces ASA | Oslo | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Salmar ASA | Frøya | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Mowi ASA | Bergen | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Kitron ASA | Asker | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om G39 Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som G39 Holding AS?
Det er registrert 1 472 selskaper i Norge innen utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted, hvorav 2 i Lom.
Er G39 Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 29 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 86 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har G39 Holding AS i Enhetsregisteret?
G39 Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i G39 Holding AS?
Daglig leder i G39 Holding AS er Hans Sole Luseter, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i G39 Holding AS?
Hans Sole Luseter er registrert som styreleder i G39 Holding AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i G39 Holding AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Hans Sole Luseter største eier i G39 Holding AS med 100 % av aksjene.
Hvilke datterselskaper har G39 Holding AS?
G39 Holding AS har 1 registrert datterselskap: Lom Utleie AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med G39 Holding AS?
G39 Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 33 367 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til G39 Holding AS?
Egenkapitalen i G39 Holding AS var 1,97 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 96,2 % av totalkapitalen.
Hvor ligger G39 Holding AS?
Forretningsadressen til G39 Holding AS er Gjeisarjordet 39, 2686, LOM i Lom kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.