Bluestreak Innovations AS
- Omsetning
- 4,2 mill
- +8 388,6 %
- Resultat
- 820 574
- +2 684,4 %
Om Bluestreak Innovations AS
Bluestreak Innovations AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. John Raaum er styrets leder. I 2025 hadde Bluestreak Innovations AS en omsetning på 4,24 mill kr, en økning på 8389 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 820 574 kr. Egenkapitalen var 74 260 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bergsbakken Invest AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 971 innen dataprogrammeringstjenester i Trondheim, og ett av 17 713 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 294 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Programmering. Ingeniørtjenester.
Formål
Utvikle, selge og levere innovative programvareprodukter. Sekundært skal selskapet samtidig kunne tilby rådgivnings- og konsulenttjenester.
API og MCPGET /company/933814688
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933814688" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933814688",
"name": "BLUESTREAK INNOVATIONS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "933814688" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Bluestreak Innovations AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Bluestreak Innovations AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Bluestreak Innovations AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +8 388,6 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,24 mill kr | 1,05 mill kr | 820 574 kr | 1,71 mill kr | 74 260 kr | 1,64 mill kr |
| 2024 | 50 000 kr | 36 151 kr | 29 470 kr | 60 367 kr | 53 686 kr | 6 681 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 71 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 88 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/933814688/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933814688/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933814688",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4244286,
"operating_profit": 1053391,
"net_profit": 820574,
"equity": 74260,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 50000, "operating_profit": 36151, "net_profit": 29470, "equity": 53686, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "933814688" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Bluestreak Innovations AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Bluestreak Innovations AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Bluestreak Innovations AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 05.08.2026API og MCPGET /company/933814688/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933814688/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933814688",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "933814688" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Bluestreak Innovations AS?
List alle roller i Bluestreak Innovations AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 2 endret eierandel
- Terra Group AShadde 33,3 %
- Bergsbakken Invest AS33,3 % → 50 %
- Nonskar AS33,3 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bergsbakken Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
| Nonskar AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/933814688/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933814688/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933814688",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "BERGSBAKKEN INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "NONSKAR AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "933814688" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Bluestreak Innovations AS eier Bergsbakken Invest AS, og hvem eier resten?
Er Bluestreak Innovations AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Bluestreak Innovations AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bluestreak Innovations AS | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Trondheim | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.8.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 5.8.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.8.2026 | Styre ↗ |
| 27.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.6.2025 | Styre ↗ |
| 29.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/933814688/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933814688/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933814688",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Vedtektsdato", … },
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "933814688" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Bluestreak Innovations AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Bluestreak Innovations AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bluestreak Innovations AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Øystein Stranden(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Leirfossvegen 5→c/o John Raaum Rittmestervegen 10Postnummer:7037→7026
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 71,1 % av driftsinntektene — 23,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 24,8 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | 19,3 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 4,3 % | 53,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,04 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 22,09 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1105,0 % | 0,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 71,1 % | 47,8 % |
| Annen driftskostnad | 4,0 % | 20,7 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 2,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/933814688/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933814688/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933814688",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8467,
"revenue": { "value": 4244286, "percentile": 0.8449 },
"operating_margin": { "value": 0.2482, "percentile": 0.7729 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "933814688" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Bluestreak Innovations AS blant de 8467 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Bluestreak Innovations AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Bluestreak Innovations AS blant de største selskapene innen dataprogrammeringstjenester?
Offentlig støtte
Bluestreak Innovations AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (131 500 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 31.10.2024 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 100 000 kr | Tilskudd |
| 31.10.2024 | Innovasjonstilskudd | Mentortjenesten | 31 500 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/933814688/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933814688/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933814688",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Oppstartstilskudd",
"innvilget_belop": 100000,
"innvilget_dato": "2024-10-31",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "933814688" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Bluestreak Innovations AS fått?
Hvor mye har Bluestreak Innovations AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Immaterielle rettigheter
Bluestreak Innovations AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Convergo ↗ | 202501215 | 335324 | Registrert | 1.2.2035 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Bluestreak Innovations AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Bluestreak Innovations AS?
Det er registrert 17 713 selskaper i Norge innen dataprogrammeringstjenester, hvorav 971 i Trondheim.
Er Bluestreak Innovations AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 34 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 294 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Bluestreak Innovations AS?
Bluestreak Innovations AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Bluestreak Innovations AS?
Bluestreak Innovations AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Bluestreak Innovations AS?
Største aksjonær i Bluestreak Innovations AS er Bergsbakken Invest AS med 50 % av aksjene, fulgt av Nonskar AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Bluestreak Innovations AS?
I 2025 omsatte Bluestreak Innovations AS for 4,24 mill kr, opp 8389 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 820 574 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Bluestreak Innovations AS?
Bluestreak Innovations AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Får Bluestreak Innovations AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Bluestreak Innovations AS oppført med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (til sammen 131 500 kr). Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Er Bluestreak Innovations AS registrert i MVA-registeret?
Bluestreak Innovations AS er registrert i MVA-registeret (siden 2025) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.