Parcon IX AS
- Omsetning
- 1,4 mill
- 2025
- Resultat
- 447 260
- +537,1 %
Om Parcon IX AS
Parcon IX AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie og leasing av sjøtransportmateriell. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Adrian Hanspeter Janser er styrets leder. I 2025 hadde Parcon IX AS en omsetning på 1,42 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 447 260 kr. Egenkapitalen var 125,43 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er H21 Strategic Growth L – Qif Kmgk med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 60 innen utleie og leasing av sjøtransportmateriell i Oslo, og ett av 390 i Norge. Det ble etablert samme år som 31 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Å eie shipping-/offshore- og andre fartøy, andre realaktiva, samt å investere i andre selskap, og al.
Formål
Å eie shipping-/offshore- og andre fartøy, andre realaktiva, samt å investere i andre selskap, og alt som dermed står i forbindelse, herunder utleie av skip på time charter- og bareboatvilkår. Selskapet skal som skipseiende aktør opptre langsiktig og drive aktiv skipsfart med fokus på optimal drift, samt grundig og løpende vedlikehold av sine skip. I tillegg skal selskapet levere konsulenttjenester til datterselskap relatert til overstående.
API og MCPGET /company/933668304
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933668304" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933668304",
"name": "PARCON IX AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "77.340",
"nace_desc": "Utleie og leasing av sjøtransportmateriell",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "933668304" })Spør AI-assistenten
Hva driver Parcon IX AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Parcon IX AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Parcon IX AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2023–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,42 mill kr | −160 180 kr | 447 260 kr | 128,00 mill kr | 125,43 mill kr | 2,57 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −151 kr | 70 205 kr | 42,12 mill kr | 94 421 kr | 42,03 mill kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025-regnskapet er andre driftskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/933668304/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933668304/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933668304",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1424850,
"operating_profit": -160180,
"net_profit": 447260,
"equity": 125431084,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -151, "net_profit": 70205, "equity": 94421, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "933668304" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Parcon IX AS per år.
Hvordan har omsetningen til Parcon IX AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Parcon IX AS i 2025?
Roller og styre7
Styre
4Sist endret 11.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 21.06.2024Revisor
1Sist endret 15.09.2025Forretningsfører
1Sist endret 21.06.2024API og MCPGET /company/933668304/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933668304/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933668304",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "933668304" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Parcon IX AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Parcon IX AS?
Hvem er regnskapsfører for Parcon IX AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
16 nye · 1 ute
- H21 Strategic Growth L – Qif Kmgk33,3 %
- Perestroika (cyprus) Ltd18,7 %
- RamlöSA Shipping Ab8,4 %
- Falconara Holding N.v.6,1 %
- Erryco Invest AS4,8 %
- Esmar AS3,6 %
- Invima Ab3,6 %
- Lapas AS3,6 %
… og 8 flere
- Pareto Business Management AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| H21 Strategic Growth L – Qif Kmgk | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 3 333 |
| Perestroika (cyprus) Ltd | Selskap | Ordinære aksjer | 18,7 % | 1 867 |
| RamlöSA Shipping Ab | Selskap | Ordinære aksjer | 8,4 % | 840 |
| Falconara Holding N.v. | Selskap | Ordinære aksjer | 6,1 % | 613 |
| Erryco Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,8 % | 480 |
| Esmar AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,6 % | 360 |
| Invima Ab | Selskap | Ordinære aksjer | 3,6 % | 360 |
| Lapas AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,6 % | 360 |
| Ludvig Lorentzen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,6 % | 360 |
| Nordvegen Invest IV AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,6 % | 360 |
16 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/933668304/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933668304/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933668304",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "PERESTROIKA (CYPRUS) LTD",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 18.67,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "RAMLÖSA SHIPPING AB", "is_corporate": true, "ownership_pct": 8.4, "year": 2025, … },
…
],
"total": 16
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "933668304" })Spør AI-assistenten
Er Parcon IX AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Parcon IX AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Parcon IX AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 49 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Parcon IX AS | BEDR | Utleie og leasing av sjøtransportmateriell | Oslo | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.5.2026 | Utdeling av utbytte - fullmakt ↗ |
| 11.5.2026 | Styre ↗ |
| 23.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2025 | Revisor ↗ |
| 21.7.2025 | Styre ↗ |
| 8.4.2025 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 8.4.2025 | Kapital ↗ |
| 8.4.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 8.4.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 8.4.2025 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/933668304/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933668304/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933668304",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-11", "type": "Utdeling av utbytte - fullmakt", … },
{ "dato": "2026-05-11", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "933668304" })Spør AI-assistenten
Når leverte Parcon IX AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Parcon IX AS sist endret?
Har Parcon IX AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Vemund Qvam Borge(Styremedlem)−Jonas Gade Christensen(Styremedlem)
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 98,0 % | 39,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,99 | 1,39 |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 0,90 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,4 % | 7,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/933668304/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933668304/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933668304",
"nace_code": "77.340",
"industry_count": 266,
"revenue": { "value": 1424850, "percentile": 0.5 },
"operating_margin": { "value": -0.1124, "percentile": 0.2459 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "933668304" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Parcon IX AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Parcon IX AS blant de største selskapene innen utleie og leasing av sjøtransportmateriell?
Hvor solid er Parcon IX AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+467 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Parcon IX AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Parcon IX AS?
Det er registrert 390 selskaper i Norge innen utleie og leasing av sjøtransportmateriell, hvorav 60 i Oslo.
Er Parcon IX AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 14 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 31 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Parcon IX AS?
Parcon IX AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Parcon IX AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Parcon IX AS?
Største aksjonær i Parcon IX AS er H21 Strategic Growth L – Qif Kmgk med 33,3 % av aksjene, fulgt av Perestroika (cyprus) Ltd (18,7 %) og RamlöSA Shipping Ab (8,4 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Parcon IX AS?
Parcon IX AS hadde i 2025 en omsetning på 1,42 mill kr og et overskudd på 447 260 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Parcon IX AS?
I 2025 hadde Parcon IX AS et driftsresultat på −160 180 kr.
Hva er aksjekapitalen i Parcon IX AS?
Parcon IX AS har en registrert aksjekapital på 30 003 kr, fordelt på 10 001 aksjer.
Er Parcon IX AS registrert i MVA-registeret?
Parcon IX AS er registrert i MVA-registeret (siden 2025) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.