Esmar AS
- Omsetning
- 122 500
- −70,4 %
- Resultat
- 101 mill
- −36,3 %
Om Esmar AS
Esmar AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Bjørn Christian Eide er styrets leder. I 2025 hadde Esmar AS en omsetning på 122 500 kr, en nedgang på 70 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 101,36 mill kr. Egenkapitalen var 610,53 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Racce AS med 90 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 176 innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Trondheim, og ett av 31 917 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet
Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning
Formål
Eie aksjer i andre selskap.
API og MCPGET /company/989175335
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989175335" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989175335",
"name": "ESMAR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "70.200",
"nace_desc": "Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989175335" })Spør AI-assistenten
Hvor i Trondheim holder Esmar AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Esmar AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Esmar AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −70,4 % fra 2024 · −93,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 122 500 kr | −61,40 mill kr | 101,36 mill kr | 912,07 mill kr | 610,53 mill kr | 301,54 mill kr |
| 2024 | 413 635 kr | −2,01 mill kr | 159,10 mill kr | 822,84 mill kr | 544,17 mill kr | 278,67 mill kr |
| 2023 | 318 400 kr | −5,15 mill kr | 127,74 mill kr | 715,50 mill kr | 430,89 mill kr | 284,61 mill kr |
| 2022 | 641 739 kr | −4,76 mill kr | −26,67 mill kr | 547,01 mill kr | 371,64 mill kr | 175,37 mill kr |
| 2021 | 1,91 mill kr | −7,14 mill kr | 102,64 mill kr | 523,93 mill kr | 398,60 mill kr | 125,33 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 74 mill kr (8 % av balansen)
API og MCPGET /company/989175335/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989175335/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989175335",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 122500,
"operating_profit": -61402412,
"net_profit": 101364564,
"equity": 610533991,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 413635,
"operating_profit": -2013174,
"net_profit": 159099843,
"equity": 544169427,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989175335" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Esmar AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Esmar AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Esmar AS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 15.02.2025Revisor
1Sist endret 30.09.2020API og MCPGET /company/989175335/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989175335/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989175335",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989175335" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Esmar AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Esmar AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Esmar AS?
Aksjonærer og eierstruktur
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989175335/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989175335/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989175335",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "RACCE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 90, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989175335" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Esmar AS eier Racce AS, og hvem eier resten?
Er Esmar AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Esmar AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Esmar AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/989175335/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989175335/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989175335",
"chain": [
{ "org_no": "847413662", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "989175335", "owner_pct": 90, … }
],
"subsidiaries_total": 6,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989175335" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Esmar AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har Esmar AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Esmar AS | BEDR | Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning | Trondheim | − |
Kunngjøringer35
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.2.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.2.2025 | Signatur ↗ |
| 15.2.2025 | Styre ↗ |
| 5.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.1.2024 | Signatur ↗ |
| 15.1.2024 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989175335/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989175335/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989175335",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989175335" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Esmar AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Esmar AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Esmar AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 66,9 % | 63,5 % |
| Likviditetsgrad | 3,94 | 2,10 |
| Gjeldsgrad | 0,49 | 0,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,6 % | 6,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989175335/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989175335/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989175335",
"nace_code": "70.200",
"industry_count": 16837,
"revenue": { "value": 122500, "percentile": 0.5343 },
"operating_margin": { "value": -501.2442, "percentile": 0.0014 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989175335" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Esmar AS på i bransjen?
Hvor ligger Esmar AS blant de 16837 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Esmar AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
ESMAR AS eier aksjer i 82 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Kaern Solutions AS | Trondheim | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Norse Norge AS | Sunnfjord | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Kaern Development AS | Trondheim | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Kaern AS | Trondheim | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Vitalis Invest AS | Trondheim | 76,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Mountain Yield AS | Sunnfjord | 71,4 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Esmo Invest AS | Trondheim | 50,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Stik 1 AS | Trondheim | 40,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Asistobe AS | Bergen | 34,3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Drh Travels AS | Trondheim | 33,8 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+37 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Esmar AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Esmar AS?
Det er registrert 31 917 selskaper i Norge innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, hvorav 1 176 i Trondheim.
Er Esmar AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 86 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 031 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Esmar AS i Enhetsregisteret?
Esmar AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Esmar AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Esmar AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Racce AS største eier i Esmar AS med 90 % av aksjene. Nest størst er Rolf Eide med 10 %.
Er Esmar AS en del av et konsern?
Esmar AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Racce AS, som eier 90 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Esmar AS?
I 2025 omsatte Esmar AS for 122 500 kr, ned 70 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 101,36 mill kr.
Hvor solid er balansen til Esmar AS?
Egenkapitalen i Esmar AS var 610,53 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 66,9 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Esmar AS?
Esmar AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.