Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Forening/lag/innretning

Foreningen Filmarvaksjonen

Org.nr 933200949filmparken.no
Omsetning
400 100
+400 000 %
Resultat
150 296
+66 698,2 %
Mer

Om Foreningen Filmarvaksjonen

Foreningen Filmarvaksjonen er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Nina Heidenreich er styrets leder. I 2025 hadde Foreningen Filmarvaksjonen en omsetning på 400 100 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 150 296 kr. Egenkapitalen var 150 521 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 1 217 innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Bærum, og ett av 74 327 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 865 andre selskaper i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).

Aktivitet

Finansiere digitaliserering, restaurering og tilgjengeliggjøring av den norske filmarven.

API og MCPGET /company/933200949

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/933200949" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "933200949",
  "name": "FORENINGEN FILMARVAKSJONEN",
  "org_form": "FLI",
  "nace_code": "94.992",
  "nace_desc": "Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "933200949" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Foreningen Filmarvaksjonen: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Foreningen Filmarvaksjonen registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Foreningen Filmarvaksjonen stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2023–2025 · +400 000 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025400 100 kr149 939 kr150 296 kr471 646 kr150 521 kr321 125 kr
2024100 kr100 kr225 kr250 225 kr225 kr250 000 kr
20230 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr

Balanse

2025
Eiendeler471 646 kr
Omløpsmidler100 %471 646 kr
Egenkapital og gjeld471 646 kr
Opptjent egenkapital32 %150 521 krKortsiktig gjeld68 %321 125 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader250 161 kr
Finansinntekter358 kr
Netto finans358 kr
Ordinært resultat før skatt150 296 kr
Årsregnskap
API og MCPGET /company/933200949/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/933200949/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "933200949",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 400100, "operating_profit": 149939, "net_profit": 150296, "equity": 150521, … },
    { "year": 2024, "revenue": 100, "operating_profit": 100, "net_profit": 225, "equity": 225, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "933200949" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Foreningen Filmarvaksjonen utviklet seg fra 2023 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Foreningen Filmarvaksjonen i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Foreningen Filmarvaksjonen fra 2024 til 2025?

Roller og styre4

Styre

2Sist endret 20.03.2024
Nina Heidenreich(f. 1964)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 20.03.2024
Regnskapsfører
repr. KVESETH REGNSKAPSKONTOR ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 30.06.2026
Revisor
repr. NORN ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte juni 2026
API og MCPGET /company/933200949/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/933200949/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "933200949",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "933200949" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Foreningen Filmarvaksjonen: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Foreningen Filmarvaksjonen?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Foreningen Filmarvaksjonen?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Foreningen FilmarvaksjonenAAFYAktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellersBærum−

Kunngjøringer2

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/933200949/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/933200949/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "933200949",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-08-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "933200949" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Foreningen Filmarvaksjonen sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Foreningen Filmarvaksjonen sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Foreningen Filmarvaksjonen i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
    +NORN AS(Revisor)−BAKER TILLY GRIMSRUD & CO. ANS(Revisor)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel31,9 %87,8 %
Likviditetsgrad1,474,19
Gjeldsgrad2,130,09
Egenkapitalrentabilitet99,9 %4,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/933200949/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/933200949/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "933200949",
  "nace_code": "94.992",
  "industry_count": 2104,
  "revenue": { "value": 400100, "percentile": 0.4978 },
  "operating_margin": { "value": 0.3748, "percentile": 0.8616 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "933200949" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Foreningen Filmarvaksjonen sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Foreningen Filmarvaksjonen blant de største selskapene innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers?
  • Hvor solid er Foreningen Filmarvaksjonen sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Godt å vite om Foreningen Filmarvaksjonen

Hvor stor er bransjen Foreningen Filmarvaksjonen tilhører?

Foreningen Filmarvaksjonen er ett av 1 217 selskaper innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Bærum, og ett av 74 327 på landsbasis.

Hvor lenge har Foreningen Filmarvaksjonen eksistert sammenlignet med bransjen?

Foreningen Filmarvaksjonen ble etablert i 2024 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 10 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Foreningen Filmarvaksjonen i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Foreningen Filmarvaksjonen i Brønnøysundregistrene.

Hva omsatte Foreningen Filmarvaksjonen for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 400 100 kr. Egenkapitalen var 150 521 kr ved årsslutt.

Hvor lønnsom er driften i Foreningen Filmarvaksjonen?

Driftsresultatet for 2025 var 149 939 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor mye egenkapital har Foreningen Filmarvaksjonen?

Ved utgangen av 2025 hadde Foreningen Filmarvaksjonen en egenkapital på 150 521 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 31,9 %.

Hva er nettsiden til Foreningen Filmarvaksjonen?

Registrert nettside for Foreningen Filmarvaksjonen er filmparken.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.

Hvem er revisor og regnskapsfører for Foreningen Filmarvaksjonen?

I Enhetsregisteret er Foreningen Filmarvaksjonen registrert med regnskapsfører Kveseth Regnskapskontor AS og revisor Norn AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus