Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Daniel & Ulrik AS

Org.nr 932808358
Omsetning
22,1 mill
+125,6 %
Resultat
821 740
+1 064,2 %
Ansatte
37
Mer

Om Daniel & Ulrik AS

Daniel & Ulrik AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Daniel Gherense Ghebremeskel er daglig leder, og Daniel Gherense Ghebremeskel er styreleder. I 2025 hadde Daniel & Ulrik AS en omsetning på 22,13 mill kr, en økning på 126 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 821 740 kr. Egenkapitalen var 222 325 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Blokka Holding AS med 70 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 357 innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 256 i Norge. Det ble etablert samme år som 799 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).

Aktivitet

Serveringsvirksomhet og bardrift, pizzarestaurant.

Formål

Fremstilling/salg av kaffe/mineralvann/alkohol og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, samt restaurantvirksomhet, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

API og MCPGET /company/932808358

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932808358" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932808358",
  "name": "DANIEL & ULRIK AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "56.110",
  "nace_desc": "Drift av restauranter",
  "employees": 37,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "932808358" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Oslo holder Daniel & Ulrik AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Daniel & Ulrik AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Daniel & Ulrik AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2023–2025 · +125,6 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202522,13 mill kr1,16 mill kr821 740 kr3,53 mill kr222 325 kr3,31 mill kr
20249,81 mill kr153 985 kr70 586 kr1,24 mill kr100 586 kr1,14 mill kr
20230 kr0 kr0 kr30 000 kr30 000 kr0 kr

Balanse

2025
Eiendeler3,53 mill kr
Anleggsmidler36 %1,27 mill krOmløpsmidler64 %2,26 mill kr
Egenkapital og gjeld3,53 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 krOpptjent egenkapital5 %192 325 krLangsiktig gjeld1 %31 766 krKortsiktig gjeld93 %3,27 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader20,97 mill kr
Finansinntekter871 kr
Finanskostnader11 772 kr
Netto finans−10 901 kr
Ordinært resultat før skatt1,14 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 46 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/932808358/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932808358/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932808358",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 22130358,
      "operating_profit": 1155747,
      "net_profit": 821740,
      "equity": 222325,
      …
    },
    { "year": 2024, "revenue": 9811469, "operating_profit": 153985, "net_profit": 70586, "equity": 100586, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "932808358" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Daniel & Ulrik AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Daniel & Ulrik AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Daniel & Ulrik AS fra 2024 til 2025?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 11.01.2024
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 11.01.2024
Styrets lederSignaturProkura
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 11.01.2024
Regnskapsfører
repr. MIDTGAARD REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 08.09.2025
Revisor
repr. MOA REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/932808358/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932808358/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932808358",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "932808358" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Daniel & Ulrik AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Daniel & Ulrik AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Daniel & Ulrik AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

2 nye · 1 ute

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Blokka Holding ASSelskapOrdinære aksjer70,0 %21
Uvm Holding ASSelskapOrdinære aksjer30,0 %9

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/932808358/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932808358/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932808358",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "BLOKKA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 70, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "UVM HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 30, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "932808358" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Daniel & Ulrik AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Daniel & Ulrik AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Daniel & Ulrik AS eier Blokka Holding AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Daniel & Ulrik ASBEDRDrift av restauranterOslo37

Kunngjøringer6

API og MCPGET /company/932808358/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932808358/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932808358",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-03-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-09-08", "type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932808358" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Daniel & Ulrik AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Daniel & Ulrik AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Daniel & Ulrik AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:47→37
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:44→47
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:42→44
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:39→42
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:34→39

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 45,8 % av driftsinntektene — 6,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin5,2 %1,5 %
Resultatmargin3,7 %1,1 %
Egenkapitalandel6,3 %13,6 %
Likviditetsgrad0,690,95
Gjeldsgrad14,871,86
Egenkapitalrentabilitet369,6 %21,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+125,6 %+4,1 %
Omsetning per ansatt598 117,784 kr561 248,452 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad30,4 %31,3 %
Lønnskostnad45,8 %39,4 %
Annen driftskostnad17,8 %23,7 %
Avskrivninger0,7 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/932808358/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932808358/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932808358",
  "nace_code": "56.110",
  "industry_count": 8001,
  "revenue": { "value": 22130358, "percentile": 0.9357 },
  "operating_margin": { "value": 0.0522, "percentile": 0.6571 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "932808358" })

Spør AI-assistenten

  • Er Daniel & Ulrik AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
  • Hvor solid er Daniel & Ulrik AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Daniel & Ulrik AS på i bransjen?

Folk spør om Daniel & Ulrik AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Daniel & Ulrik AS?

Det er registrert 11 256 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 2 357 i Oslo.

Er Daniel & Ulrik AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 27 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 799 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Daniel & Ulrik AS?

Daniel & Ulrik AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken bransje tilhører Daniel & Ulrik AS?

Daniel & Ulrik AS driver innen drift av restauranter, med NACE-kode 56.110 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Serveringsvirksomhet og bardrift, pizzarestaurant.

Hvem er daglig leder i Daniel & Ulrik AS?

Daglig leder i Daniel & Ulrik AS er Daniel Gherense Ghebremeskel, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak Daniel & Ulrik AS?

Største aksjonær i Daniel & Ulrik AS er Blokka Holding AS med 70 % av aksjene, fulgt av Uvm Holding AS (30 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Daniel & Ulrik AS?

I 2025 omsatte Daniel & Ulrik AS for 22,13 mill kr, opp 126 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 821 740 kr.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Daniel & Ulrik AS?

Daniel & Ulrik AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner