R. Stahl Scandinavia AS
- Omsetning
- 202 mill
- +21,7 %
- Resultat
- −4,9 mill
- −189,5 %
- Ansatte
- 31
- −1 siden mars
Om R. Stahl Scandinavia AS
R. Stahl Scandinavia AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lørenskog, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr ellers. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Hans Berg er daglig leder, og Tobias Popp er styreleder. Selskapet er ett av 32 innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Lørenskog, og ett av 3 316 i Norge. Det ble etablert samme år som 156 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (73 %).
Aktivitet
Produksjon av elektriske fordelings- og kontrolltavler og paneler. Engroshandel med maskiner og utstyr til kraftproduksjon og installasjon.
Formål
Industri, konsulent og handel samt deltakelse i andre virksomheter.
AI-sammendrag
Omsetningsveksten på 22% til 202 mrd kr plasserer aktøren blant de største 10% i sin bransje, men underskuddet på 5 mill. kr og driftsmargin i nedre kvartil viser at veksten ennå ikke gir lønnsomhet. Full eierskapskontroll hos morselskapet R. STAHL NORGE AS og en egenkapital på 49 mill. kr av 90 mill. kr i eiendeler gir likevel solid finansielt handlingsrom mens den unge virksomheten, etablert i 2023, modnes.
API og MCPGET /company/932480751
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932480751" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932480751",
"name": "R. STAHL SCANDINAVIA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.640",
"nace_desc": "Engroshandel med maskiner og utstyr ellers",
"employees": 31,
"address": { "municipality": "LØRENSKOG", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932480751" })Spør AI-assistenten
Er R. Stahl Scandinavia AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver R. Stahl Scandinavia AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over R. Stahl Scandinavia AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +21,7 % fra 2024 · +24,3 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 202,12 mill kr | −11,53 mill kr | −4,95 mill kr | 89,62 mill kr | 48,80 mill kr | 40,82 mill kr |
| 2024 | 166,11 mill kr | 8,03 mill kr | 5,53 mill kr | 146,96 mill kr | 53,75 mill kr | 93,21 mill kr |
| 2023 | 162,55 mill kr | 29,92 mill kr | 23,75 mill kr | 84,70 mill kr | 49,88 mill kr | 34,81 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 52 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 42 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 14 mill kr (9 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 410 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 1,7 mill kr
API og MCPGET /company/932480751/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932480751/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932480751",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 202120777,
"operating_profit": -11530486,
"net_profit": -4948834,
"equity": 48800818,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 166111780,
"operating_profit": 8033165,
"net_profit": 5527571,
"equity": 53749652,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932480751" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til R. Stahl Scandinavia AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for R. Stahl Scandinavia AS per år.
Hvordan har omsetningen til R. Stahl Scandinavia AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 12.02.2025Styre
1Sist endret 02.07.2026Regnskapsfører
2Sist endret 02.02.2026Revisor
1Sist endret 20.11.2023API og MCPGET /company/932480751/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932480751/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932480751",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932480751" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i R. Stahl Scandinavia AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i R. Stahl Scandinavia AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer R. Stahl Scandinavia AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| R. Stahl Norge AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 50 000 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932480751/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932480751/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932480751",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "R. STAHL NORGE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932480751" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av R. Stahl Scandinavia AS eier R. Stahl Norge AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har R. Stahl Scandinavia AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier R. Stahl Scandinavia AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av R. Stahl Norge AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/932480751/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932480751/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932480751",
"chain": [
{ "org_no": "992028254", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "932480751", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "932480751" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som R. Stahl Scandinavia AS?
Hvem eier R. Stahl Scandinavia AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| R. Stahl Scandinavia AS | BEDR | Engroshandel med maskiner og utstyr ellers | Lørenskog | 31 |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.10.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2026 | Styre ↗ |
| 23.10.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.4.2025 | Styre ↗ |
| 12.2.2025 | Daglig leder ↗ |
| 13.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.11.2023 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 20.11.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932480751/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932480751/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932480751",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932480751" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for R. Stahl Scandinavia AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble R. Stahl Scandinavia AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte R. Stahl Scandinavia AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:30→31
- Endring i roller og styre−Mathias Hallmann(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:31→30
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:32→31
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 51,9 % av driftsinntektene — 8,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,7 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | -2,4 % | 4,0 % |
| Egenkapitalandel | 54,5 % | 43,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,11 | 1,77 |
| Gjeldsgrad | 0,84 | 0,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | -10,1 % | 14,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +21,7 % | +2,6 % |
| Omsetning per ansatt | 6,52 mill kr | 4,40 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 51,9 % | 60,7 % |
| Lønnskostnad | 25,1 % | 19,0 % |
| Annen driftskostnad | 18,0 % | 12,5 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932480751/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932480751/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932480751",
"nace_code": "46.640",
"industry_count": 2409,
"revenue": { "value": 202120777, "percentile": 0.9535 },
"operating_margin": { "value": -0.057, "percentile": 0.1945 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932480751" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger R. Stahl Scandinavia AS blant de 2409 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til R. Stahl Scandinavia AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er R. Stahl Scandinavia AS blant de største selskapene innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om R. Stahl Scandinavia AS
Hvor stor er bransjen R. Stahl Scandinavia AS tilhører?
R. Stahl Scandinavia AS er ett av 32 selskaper innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Lørenskog, og ett av 3 316 på landsbasis.
Hvor lenge har R. Stahl Scandinavia AS eksistert sammenlignet med bransjen?
R. Stahl Scandinavia AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 17 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til R. Stahl Scandinavia AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for engroshandel med maskiner og utstyr ellers er en driftsmargin på 4,8 %. R. Stahl Scandinavia AS lå på −5,7 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvem leder R. Stahl Scandinavia AS?
Hans Berg er registrert som daglig leder i R. Stahl Scandinavia AS.
Hvem er styreleder i R. Stahl Scandinavia AS?
Styrets leder i R. Stahl Scandinavia AS er Tobias Popp.
Hvem er største aksjonær i R. Stahl Scandinavia AS?
Største aksjonær i R. Stahl Scandinavia AS er R. Stahl Norge AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går R. Stahl Scandinavia AS med overskudd?
R. Stahl Scandinavia AS hadde i 2025 en omsetning på 202,12 mill kr og et underskudd på 4,95 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mange jobber i R. Stahl Scandinavia AS?
Det er registrert 31 ansatte i R. Stahl Scandinavia AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Er R. Stahl Scandinavia AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2023. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.