Romarheim & Rivenes AS
- Omsetning
- 224 mill
- +18,2 %
- Resultat
- 44,9 mill
- +5,6 %
Om Romarheim & Rivenes AS
Romarheim & Rivenes AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alver, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Bjørn Rivenes er daglig leder, og Kåre Romarheim er styreleder. Selskapet er ett av 127 innen grunnarbeid i Alver, og ett av 12 734 i Norge. Det ble etablert samme år som 837 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Grunnarbeid (graving, drenering, sprengning, planering).
Formål
Å drive med entreprenørvirksomhet. Samt annen virksomhet som naturleg har sammenheng med dette.
AI-sammendrag
Omsetningen på 224 mill. kr, opp 18%, plasserer entreprenøren blant den øverste tiendedelen i bransjen, og en driftsmargin i øvre kvartil viser at veksten gir lønnsomhet. Samtidig er egenkapitalen på bare 798 000 kr mot en gjeld på 100 mill. kr, noe som gir en av bransjens svakeste egenkapitalandeler og gjør virksomheten sårbar for svingninger i markedet. Et lavt antall ansatte tyder på utstrakt bruk av underentreprenører, mens delt eierskap med Romarheim Entreprenør AS (50%) sikrer et tydelig industrielt tyngdepunkt.
API og MCPGET /company/932389665
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932389665" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932389665",
"name": "ROMARHEIM & RIVENES AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ALVER", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932389665" })Spør AI-assistenten
Når ble Romarheim & Rivenes AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Alver holder Romarheim & Rivenes AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Romarheim & Rivenes AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +18,2 % fra 2024 · +1 378,3 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 224,03 mill kr | 54,40 mill kr | 44,91 mill kr | 101,20 mill kr | 798 445 kr | 100,41 mill kr |
| 2024 | 189,49 mill kr | 53,87 mill kr | 42,51 mill kr | 96,40 mill kr | 20,89 mill kr | 75,52 mill kr |
| 2023 | 15,15 mill kr | 4,21 mill kr | 3,28 mill kr | 34,55 mill kr | 3,37 mill kr | 31,18 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 68 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/932389665/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932389665/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932389665",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 224032308,
"operating_profit": 54399853,
"net_profit": 44912738,
"equity": 798445,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 189486162,
"operating_profit": 53872350,
"net_profit": 42512828,
"equity": 20885706,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932389665" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Romarheim & Rivenes AS per år.
Hvordan har omsetningen til Romarheim & Rivenes AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Romarheim & Rivenes AS i 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 02.11.2023Styre
3Sist endret 17.01.2025Regnskapsfører
1Sist endret 02.11.2023Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/932389665/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932389665/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932389665",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932389665" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Romarheim & Rivenes AS?
Hvem er regnskapsfører for Romarheim & Rivenes AS?
List alle roller i Romarheim & Rivenes AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rivenes AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Romarheim Entreprenør AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932389665/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932389665/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932389665",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "RIVENES AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "ROMARHEIM ENTREPRENØR AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932389665" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Romarheim & Rivenes AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Romarheim & Rivenes AS eier Rivenes AS, og hvem eier resten?
Er Romarheim & Rivenes AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 5 flere eiere ↓Vis færre ↑
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Romarheim & Rivenes AS | BEDR | Grunnarbeid | Alver | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.10.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 22.12.2025 | Godkjent mellombalanse ↗ |
| 16.12.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.1.2025 | Styre ↗ |
| 27.11.2024 | Revisor ↗ |
| 30.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932389665/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932389665/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932389665",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-28", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932389665" })Spør AI-assistenten
Når leverte Romarheim & Rivenes AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Romarheim & Rivenes AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Romarheim & Rivenes AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertPostnummer:5911→5916Poststed:ALVERSUND→ISDALSTØ
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 67,9 % av driftsinntektene — 42,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 24,3 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 20,0 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 0,8 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,26 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 125,75 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5625,0 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +18,2 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 67,9 % | 25,7 % |
| Annen driftskostnad | 7,8 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932389665/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932389665/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932389665",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5797,
"revenue": { "value": 224032308, "percentile": 0.9903 },
"operating_margin": { "value": 0.2428, "percentile": 0.8511 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932389665" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Romarheim & Rivenes AS blant de 5797 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Romarheim & Rivenes AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Romarheim & Rivenes AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+10 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Romarheim & Rivenes AS
Hvor stor er bransjen Romarheim & Rivenes AS tilhører?
Romarheim & Rivenes AS er ett av 127 selskaper innen grunnarbeid i Alver, og ett av 12 734 på landsbasis.
Hvor lenge har Romarheim & Rivenes AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Romarheim & Rivenes AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 21 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Romarheim & Rivenes AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for grunnarbeid er en driftsmargin på 4 %. Romarheim & Rivenes AS lå på 24,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvem leder Romarheim & Rivenes AS?
Bjørn Rivenes er registrert som daglig leder i Romarheim & Rivenes AS.
Hvem er største aksjonær i Romarheim & Rivenes AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Rivenes AS største eier i Romarheim & Rivenes AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Romarheim Entreprenør AS med 50 %.
Hva omsatte Romarheim & Rivenes AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 224,03 mill kr, opp 18 % fra 2024. Egenkapitalen var 798 445 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Romarheim & Rivenes AS?
Driftsresultatet for 2025 var 54,40 mill kr (driftsmargin 24,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Romarheim & Rivenes AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Romarheim & Rivenes AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.