Autentish AS
Org.nr 932388219
Om Autentish AS
Autentish AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Mats Lambrechts Vaulen er daglig leder, og Lars Magnus Rime er styreleder. Selskapet er ett av 2 351 innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 248 i Norge. Det ble etablert samme år som 809 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Drift av restaurant/kafe.
Formål
Selge varer og tjenester innen restaurantdrift og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
AI-sammendrag
Omsetningen økte 80% til 15 mrd... nei, 15 mill. kr på bare to år, og plasseringen i øvre kvartil i bransjen viser at konseptet treffer markedet. Lønnsomheten henger derimot etter: et underskudd på 956 000 kr, negativ egenkapital på 2 mill. kr og bunnplassering på både driftsmargin og egenkapitalandel gir liten buffer med 23 ansatte og 5 mill. kr i gjeld. Med daglig leder som største eier (35%) og fire kunngjøringer siste to år er kapitalstruktur og videre finansiering det viktigste å følge med på.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,64 mill kr | −852 886 kr | −955 516 kr | 3,35 mill kr | −1,52 mill kr | 4,87 mill kr |
| 2024 | 8,15 mill kr | −585 977 kr | −587 094 kr | 2,48 mill kr | −562 664 kr | 3,05 mill kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 24 430 kr | 24 430 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 40 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 53 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 29.05.2024Styre
2Sist endret 09.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 04.04.2024Revisor
1Sist endret 25.06.2025Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 endret eierandel
- Evendo Invest AS30 %
- Lars Magnus Rime50 % → 35 %
- Mats Lambrechts Vaulen50 % → 35 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lars Magnus Rime | Person | Ordinære aksjer | 35.0 % | 10 500 |
| Mats Lambrechts Vaulen | Person | Ordinære aksjer | 35.0 % | 10 500 |
| Evendo Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 30.0 % | 9 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Autentish AS | BEDR | Drift av restauranter | Oslo | 24 |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2025 | Revisor ↗ |
| 25.6.2025 | Manglende roller ↗ |
| 14.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.5.2024 | Styre ↗ |
| 29.5.2024 | Daglig leder ↗ |
| 26.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.11.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→23
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→19
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→21
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:23→19
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 29,4 % av driftsinntektene — 5,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,8 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | -6,5 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | -45,3 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,47 | 0,95 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +79,6 % | +4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 636 330,609 kr | 544 998,84 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 34,0 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 40,3 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 29,4 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 2,1 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Autentish AS
Hvor stor er bransjen Autentish AS tilhører?
Autentish AS er ett av 2 351 selskaper innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 248 på landsbasis.
Hvor lenge har Autentish AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Autentish AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 28 % av selskapene i bransjen.
Er Autentish AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Autentish AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Autentish AS?
Mats Lambrechts Vaulen er registrert som daglig leder i Autentish AS.
Hvem er største aksjonær i Autentish AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Lars Magnus Rime største eier i Autentish AS med 35 % av aksjene. Nest størst er Mats Lambrechts Vaulen med 35 %.
Går Autentish AS med overskudd?
Autentish AS hadde i 2025 en omsetning på 14,64 mill kr og et underskudd på 955 516 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Autentish AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Autentish AS en egenkapital på −1,52 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −45,3 %.
Hvor mange jobber i Autentish AS?
Det er registrert 23 ansatte i Autentish AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Autentish AS?
I Enhetsregisteret er Autentish AS registrert med regnskapsfører Effekt Regnskap AS og revisor Moa Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.