Imuxol AS
- Omsetning
- 413 400
- 2025
- Resultat
- −2,9 mill
- 3 års regnskap
Om Imuxol AS
Imuxol AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Sjur Svaboe er styrets leder. I 2025 hadde Imuxol AS en omsetning på 413 400 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 2,87 mill kr. Egenkapitalen var 17,69 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Biolink Group AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted i Sandnes, og ett av 311 i Norge. Det ble etablert samme år som 24 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Produksjon av næringsmidler.
Formål
Å drive konsulentvirksomhet, forskning og utvikling av produkter og tjenester basert på naturprodukter og næringsemner for salg i et internasjonalt marked. Selskapet skal også samarbeide med, og investere i, andre selskaper og alt som dertil står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende formål.
API og MCPGET /company/932225859
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932225859" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932225859",
"name": "IMUXOL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "10.890",
"nace_desc": "Produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932225859" })Spør AI-assistenten
Når ble Imuxol AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sandnes holder Imuxol AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Imuxol AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 413 400 kr | 332 045 kr | −2,87 mill kr | 58,79 mill kr | 17,69 mill kr | 41,10 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −211 838 kr | −212 391 kr | 9,62 mill kr | −1,26 mill kr | 10,88 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −1,14 mill kr | −1,14 mill kr | 93 362 kr | −1,05 mill kr | 1,14 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 20 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,2 mill kr (4 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 36 mill kr (62 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 61 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 3,3 mill kr
API og MCPGET /company/932225859/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932225859/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932225859",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 413400,
"operating_profit": 332045,
"net_profit": -2867188,
"equity": 17691769,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -211838, "net_profit": -212391, "equity": -1261217, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932225859" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Imuxol AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Imuxol AS per år.
Hvordan har omsetningen til Imuxol AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 31.07.2026Revisor
1Sist endret 08.02.2025API og MCPGET /company/932225859/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932225859/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932225859",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932225859" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Imuxol AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Imuxol AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Imuxol AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Biolink Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932225859/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932225859/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932225859",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BIOLINK GROUP AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932225859" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Imuxol AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Imuxol AS eier Biolink Group AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Imuxol AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 100 beregnede eiere.
Andre selskaper eid av Biolink Group AS
3 selskaperDatterselskaper av Imuxol AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/932225859/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932225859/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932225859",
"chain": [
{ "org_no": "980724735", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "932225859", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "932225859" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Imuxol AS?
Hvem eier Imuxol AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har Imuxol AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Imuxol AS | BEDR | Produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted | Sandnes | − |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.10.2026 | Kapital ↗ |
| 23.10.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.8.2026 | Kapital ↗ |
| 3.8.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.7.2026 | Styre ↗ |
| 15.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.3.2026 | Kapital ↗ |
| 2.3.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 28.10.2025 | Signatur ↗ |
| 28.10.2025 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932225859/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932225859/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932225859",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-23", "type": "Kapital", … },
{ "dato": "2026-10-23", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932225859" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Imuxol AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Imuxol AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Imuxol AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i aksjekapital
- Endring i aksjekapital
- Endring i roller og styre+Eimund Sletten(Styremedlem)+Linn Kathrine Høiland Sagerup(Styremedlem)−Svein Ove Føyen(Styremedlem)−Torleiv Bilstad(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 30,1 % | 35,0 % |
| Likviditetsgrad | 3,11 | 1,41 |
| Gjeldsgrad | 2,32 | 1,02 |
| Egenkapitalrentabilitet | -16,2 % | 1,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932225859/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932225859/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932225859",
"nace_code": "10.890",
"industry_count": 198,
"revenue": { "value": 413400, "percentile": 0.5128 },
"operating_margin": { "value": 0.8032, "percentile": 0.9846 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932225859" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Imuxol AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Imuxol AS blant de største selskapene innen produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted?
Hvor solid er Imuxol AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Imuxol AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 12.6.2024 | Imuxol- en ny generasjons nutraceuticals | 2024–2025 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/932225859/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932225859/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932225859",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Imuxol- en ny generasjons nutraceuticals",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2024-06-12",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "932225859" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Imuxol AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Imuxol AS fått?
Immaterielle rettigheter
Imuxol AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| IMUXOL ↗ | 202401023 | 330475 | Registrert | 30.1.2034 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
IMUXOL AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Medpalett AS | Sandnes | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Imuxol AS
Hvor stor er bransjen Imuxol AS tilhører?
Imuxol AS er ett av 2 selskaper innen produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted i Sandnes, og ett av 311 på landsbasis.
Hvor lenge har Imuxol AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Imuxol AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Imuxol AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Imuxol AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Imuxol AS?
Imuxol AS er registrert i bransjen Produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted (næringskode 10.890). Registrert aktivitet: Produksjon av næringsmidler.
Hvem er største aksjonær i Imuxol AS?
Største aksjonær i Imuxol AS er Biolink Group AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Imuxol AS?
Selskapet er datterselskap av Biolink Group AS (100 % eierandel).
Går Imuxol AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 413 400 kr. Egenkapitalen var 17,69 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Imuxol AS?
Driftsresultatet for 2025 var 332 045 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Imuxol AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Imuxol AS en egenkapital på 17,69 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 30,1 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.