Bussanlegg Ski AS
- Omsetning
- 4,3 mill
- +38,3 %
- Resultat
- 1,2 mill
- −33,2 %
Om Bussanlegg Ski AS
Bussanlegg Ski AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Vilde Måkestad Tokheim er daglig leder, og Margrete Hansen er styreleder. I 2025 hadde Bussanlegg Ski AS en omsetning på 4,28 mill kr, en økning på 38 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,20 mill kr. Egenkapitalen var 4,60 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sporveien Bussanlegg AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 499 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Nordre Follo, og ett av 76 545 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 898 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av fast eiendom.
Formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/932167670
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932167670" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932167670",
"name": "BUSSANLEGG SKI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORDRE FOLLO", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932167670" })Spør AI-assistenten
Er Bussanlegg Ski AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Bussanlegg Ski AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Bussanlegg Ski AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +38,3 % fra 2024 · +48 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,28 mill kr | 1,46 mill kr | 1,20 mill kr | 27,41 mill kr | 4,60 mill kr | 22,81 mill kr |
| 2024 | 3,09 mill kr | 2,30 mill kr | 1,79 mill kr | 6,29 mill kr | 3,41 mill kr | 2,88 mill kr |
| 2023 | 2,89 mill kr | 1,76 mill kr | 1,38 mill kr | 6,41 mill kr | 2,50 mill kr | 3,90 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,2 mill kr (4 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 22 mill kr (81 % av balansen)
API og MCPGET /company/932167670/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932167670/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932167670",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4276000,
"operating_profit": 1462000,
"net_profit": 1197000,
"equity": 4603000,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3091000,
"operating_profit": 2299000,
"net_profit": 1793000,
"equity": 3406000,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932167670" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Bussanlegg Ski AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Bussanlegg Ski AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Bussanlegg Ski AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 03.02.2025Styre
5Sist endret 31.12.2024Revisor
1Sist endret 25.01.2024API og MCPGET /company/932167670/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932167670/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932167670",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932167670" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Bussanlegg Ski AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Bussanlegg Ski AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Bussanlegg Ski AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sporveien Bussanlegg AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 400 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932167670/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932167670/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932167670",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SPORVEIEN BUSSANLEGG AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932167670" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bussanlegg Ski AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Bussanlegg Ski AS eier Sporveien Bussanlegg AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Bussanlegg Ski AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Sporveien Bussanlegg AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/932167670/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932167670/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932167670",
"chain": [
{ "org_no": "958935420", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "915070434", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "881480182", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "932167670" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Bussanlegg Ski AS?
Hvem eier Bussanlegg Ski AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Bussanlegg Ski AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bussanlegg Ski AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Nordre Follo | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.2.2025 | Daglig leder ↗ |
| 15.1.2025 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 31.12.2024 | Styre ↗ |
| 25.7.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.1.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 25.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932167670/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932167670/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932167670",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-20", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932167670" })Spør AI-assistenten
Når ble Bussanlegg Ski AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bussanlegg Ski AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Bussanlegg Ski AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 42,2 % av driftsinntektene — 23,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 34,2 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 28,0 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 16,8 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,06 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 4,95 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 26,0 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +38,3 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 42,2 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 23,6 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932167670/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932167670/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932167670",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64557,
"revenue": { "value": 4276000, "percentile": 0.8502 },
"operating_margin": { "value": 0.3419, "percentile": 0.4266 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932167670" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Bussanlegg Ski AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bussanlegg Ski AS på i bransjen?
Hvor ligger Bussanlegg Ski AS blant de 64557 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Bussanlegg Ski AS
Hvor stor er bransjen Bussanlegg Ski AS tilhører?
Bussanlegg Ski AS er ett av 499 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Nordre Follo, og ett av 76 545 på landsbasis.
Hvor lenge har Bussanlegg Ski AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bussanlegg Ski AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 10 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Bussanlegg Ski AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bussanlegg Ski AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Bussanlegg Ski AS?
Organisasjonsformen til Bussanlegg Ski AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Bussanlegg Ski AS?
Vilde Måkestad Tokheim er registrert som daglig leder i Bussanlegg Ski AS.
Hvem er største aksjonær i Bussanlegg Ski AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Sporveien Bussanlegg AS største eier i Bussanlegg Ski AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Bussanlegg Ski AS for i 2025?
Bussanlegg Ski AS hadde i 2025 en omsetning på 4,28 mill kr og et overskudd på 1,20 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor holder Bussanlegg Ski AS til?
Bussanlegg Ski AS holder til i Teglveien 13, 1400, SKI, i Nordre Follo kommune i Akershus.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.