Sealit AS
- Omsetning
- 2,0 mill
- +733,1 %
- Resultat
- 242 638
- +58,8 %
Om Sealit AS
Sealit AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Bengt Erik Gunnarsson er daglig leder, og Roger Engebretsen er styreleder. I 2025 hadde Sealit AS en omsetning på 2,01 mill kr, en økning på 733 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 242 638 kr. Egenkapitalen var 499 610 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tossan Consulting AS med 46,2 % av aksjene. Selskapet er ett av 994 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Stavanger, og ett av 18 750 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 293 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Rådgivning innen olje og gassutvinning.
Formål
Utvikling og leveranser av mekanisk utstyr samt operasjon av dette.
API og MCPGET /company/931698486
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931698486" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931698486",
"name": "SEALIT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931698486" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Sealit AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sealit AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Sealit AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +733,1 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,01 mill kr | 309 743 kr | 242 638 kr | 2,02 mill kr | 499 610 kr | 1,52 mill kr |
| 2024 | 240 742 kr | 143 506 kr | 152 801 kr | 535 588 kr | 197 172 kr | 338 416 kr |
| 2023 | 0 kr | −155 629 kr | −155 629 kr | 52 831 kr | 44 371 kr | 8 460 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 85 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 64 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 36 prosent av eiendelene.
API og MCPGET /company/931698486/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931698486/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931698486",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2005599,
"operating_profit": 309743,
"net_profit": 242638,
"equity": 499610,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 240742, "operating_profit": 143506, "net_profit": 152801, "equity": 197172, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931698486" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sealit AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sealit AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Sealit AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 31.10.2026Styre
2Sist endret 31.10.2026Regnskapsfører
1Sist endret 03.11.2025API og MCPGET /company/931698486/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931698486/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931698486",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931698486" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sealit AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Sealit AS?
Hvem er regnskapsfører for Sealit AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 endret eierandel
- Tossan Consulting AS60 % → 46,2 %
- Chevni AS35 % → 26,9 %
- Even Gunnarsson Øyan5 % → 3,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tossan Consulting AS | Selskap | Ordinære aksjer | 46,2 % | 600 |
| Chevni AS | Selskap | Ordinære aksjer | 26,9 % | 350 |
| Ikm Well Services AS | Selskap | Ordinære aksjer | 23,0 % | 299 |
| Even Gunnarsson Øyan | Person | Ordinære aksjer | 3,9 % | 50 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931698486/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931698486/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931698486",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "TOSSAN CONSULTING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 46.19,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "CHEVNI AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 26.94, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931698486" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Sealit AS eier Tossan Consulting AS, og hvem eier resten?
Er Sealit AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Sealit AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sealit AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Stavanger | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.10.2026 | Daglig leder ↗ |
| 31.10.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.10.2026 | Styre ↗ |
| 28.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.8.2025 | Kapital ↗ |
| 22.8.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.8.2025 | Styre ↗ |
| 31.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.2.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931698486/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931698486/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931698486",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-31", "type": "Daglig leder", … },
{ "dato": "2026-10-31", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931698486" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Sealit AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sealit AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sealit AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Bengt Erik Gunnarsson(Daglig leder)+Roger Engebretsen(Styrets leder)−Christian Bull Eriksson(Daglig leder)−Christian Bull Eriksson(Styrets leder)−Roger Engebretsen(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:c/o Christian Bull Eriksson Eriks vei 4→c/o IKM Well Service AS Slettestrandveien 13Postnummer:1386→4032Poststed:ASKER→STAVANGERKommune:ASKER→STAVANGER
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 84,6 % av driftsinntektene — 70,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,4 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | 12,1 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 24,8 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,33 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 3,03 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 48,6 % | 8,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 84,6 % | 14,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931698486/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931698486/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931698486",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9233,
"revenue": { "value": 2005599, "percentile": 0.718 },
"operating_margin": { "value": 0.1544, "percentile": 0.5919 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931698486" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Sealit AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sealit AS blant de største selskapene innen annen teknisk konsulentvirksomhet?
Hvor solid er Sealit AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Sealit AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sealit AS?
Det er registrert 18 750 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 994 i Stavanger.
Er Sealit AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 27 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 293 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Sealit AS bedre enn andre i bransjen?
Sealit AS hadde en driftsmargin på 15,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 8,7 % for annen teknisk konsulentvirksomhet.
Er Sealit AS et aktivt selskap?
Sealit AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Sealit AS?
Sealit AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Sealit AS?
Daglig leder i Sealit AS er Bengt Erik Gunnarsson, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Sealit AS?
Største aksjonær i Sealit AS er Tossan Consulting AS med 46,2 % av aksjene, fulgt av Chevni AS (26,9 %) og Ikm Well Services AS (23 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Sealit AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,01 mill kr, opp 733 % fra 2024. Egenkapitalen var 499 610 kr ved årsslutt.
Hvem fører regnskapet til Sealit AS?
Aider AS er registrert som regnskapsfører for Sealit AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.