Genera2r AS
- Omsetning
- 1,1 mill
- −61,5 %
- Resultat
- 156 221
- −86,3 %
Om Genera2r AS
Genera2r AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Karmøy, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Jostein Harald Kallevig er daglig leder, og Roger Engebretsen er styreleder. I 2025 hadde Genera2r AS en omsetning på 1,08 mill kr, en nedgang på 61 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 156 221 kr. Egenkapitalen var 2,79 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Treborg Invest AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 138 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Karmøy, og ett av 18 741 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 187 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Konsulentvirksomhet og tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass samt engroshandel, utleie og leasing av maskiner og utstyr tilknyttet samme.
Formål
Konsulentvirksomhet og tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass samt engroshandel, utleie og leasing av maskiner og -utstyr tilknyttet samme.
API og MCPGET /company/927214156
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927214156" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927214156",
"name": "GENERA2R AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KARMØY", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927214156" })Spør AI-assistenten
Er Genera2r AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Genera2r AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Genera2r AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −61,5 % fra 2024 · −23,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,08 mill kr | 204 959 kr | 156 221 kr | 3,46 mill kr | 2,79 mill kr | 674 427 kr |
| 2024 | 2,82 mill kr | 1,46 mill kr | 1,14 mill kr | 3,29 mill kr | 2,63 mill kr | 662 987 kr |
| 2023 | 3,20 mill kr | 789 316 kr | 589 222 kr | 2,69 mill kr | 1,49 mill kr | 1,19 mill kr |
| 2022 | 1,82 mill kr | 598 933 kr | 466 921 kr | 1,85 mill kr | 903 418 kr | 946 852 kr |
| 2021 | 1,42 mill kr | 521 150 kr | 406 497 kr | 857 012 kr | 436 497 kr | 420 515 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 68 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927214156/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927214156/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927214156",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1084879,
"operating_profit": 204959,
"net_profit": 156221,
"equity": 2786713,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2815049,
"operating_profit": 1459579,
"net_profit": 1137851,
"equity": 2630491,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927214156" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Genera2r AS per år.
Hvordan har omsetningen til Genera2r AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Genera2r AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 17.08.2021Styre
4Sist endret 29.07.2024API og MCPGET /company/927214156/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927214156/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927214156",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927214156" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Genera2r AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Genera2r AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Genera2r AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 3 endret eierandel
- Stjern Invest AShadde 20 %
- Treborg Invest AS35 % → 50 %
- R&c Invest AS35 % → 45 %
- Vegard Leithe10 % → 5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Treborg Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
| R&c Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 45,0 % | 135 |
| Vegard Leithe | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 15 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927214156/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927214156/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927214156",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TREBORG INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "R&C INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 45, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927214156" })Spør AI-assistenten
Er Genera2r AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Genera2r AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Genera2r AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Genera2r AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Karmøy | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2024 | Styre ↗ |
| 23.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.8.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.8.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.8.2021 | Signatur ↗ |
| 17.8.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927214156/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927214156/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927214156",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927214156" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Genera2r AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Genera2r AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Genera2r AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Immateriell rettighetPatent:An apparatus for operation in a tubular, a method of operating the apparatus, and use of t…(Meddelt)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 80,5 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,72 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 0,24 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,6 % | 8,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -61,5 % | +2,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927214156/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927214156/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927214156",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9234,
"revenue": { "value": 1084879, "percentile": 0.6296 },
"operating_margin": { "value": 0.1889, "percentile": 0.6332 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927214156" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Genera2r AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Genera2r AS på i bransjen?
Hvor ligger Genera2r AS blant de 9234 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Immaterielle rettigheter
Genera2r AS har 1 patent registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Patentnr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| An apparatus for operation in a tubular, a method of operating the apparatus, and use of the apparatus as a cleaning and/or inspection tool in a tubular ↗ | 20221108 | 348027 | Meddelt | 17.10.2042 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
GENERA2R AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Ikm Well Services AS | Stavanger | 25,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Ikm Welldrone Technologies AS | Stavanger | 10,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Well-Set P&a AS | Stavanger | 5,5 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Genera2r AS
Hvor stor er bransjen Genera2r AS tilhører?
Genera2r AS er ett av 138 selskaper innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Karmøy, og ett av 18 741 på landsbasis.
Hvor lenge har Genera2r AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Genera2r AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 40 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Genera2r AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Genera2r AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Genera2r AS?
Jostein Harald Kallevig er registrert som daglig leder i Genera2r AS.
Hvem eier Genera2r AS?
Genera2r AS eies i hovedsak av Treborg Invest AS (50 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Genera2r AS med overskudd?
Genera2r AS hadde i 2025 en omsetning på 1,08 mill kr og et overskudd på 156 221 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Genera2r AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Genera2r AS en egenkapital på 2,79 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 80,5 %.
Er Genera2r AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2021. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.