Rafx Technologies AS
- Omsetning
- 1,6 mill
- 2025
- Resultat
- −675 742
- 3 års regnskap
Om Rafx Technologies AS
Rafx Technologies AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Karin Magdalena Kvarnemar Gjefle er daglig leder, og Anne Marie Tissé Bjørgo er styreleder. I 2025 hadde Rafx Technologies AS en omsetning på 1,63 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 675 742 kr. Egenkapitalen var 182 942 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Beam Invest AS med 35 % av aksjene. Selskapet er ett av 472 innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Oslo, og ett av 1 850 i Norge. Det ble etablert samme år som 119 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (66 %).
Aktivitet
Forskning, utvikling, salg, leveranse og drift av sensorsystemer.
Formål
Forskning, utvikling, salg, leveranse og drift av sensorsystemer for monitorering av personer og objekter.
API og MCPGET /company/931527290
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931527290" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931527290",
"name": "RAFX TECHNOLOGIES AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "72.100",
"nace_desc": "Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931527290" })Spør AI-assistenten
Hva driver Rafx Technologies AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Rafx Technologies AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Rafx Technologies AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2023–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,63 mill kr | −673 324 kr | −675 742 kr | 713 493 kr | 182 942 kr | 530 550 kr |
| 2024 | 0 kr | −162 977 kr | −162 977 kr | 15 941 kr | −143 315 kr | 159 256 kr |
| 2023 | 0 kr | −10 344 kr | −10 338 kr | 19 662 kr | 19 662 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 94 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/931527290/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931527290/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931527290",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1633692,
"operating_profit": -673324,
"net_profit": -675742,
"equity": 182942,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -162977, "net_profit": -162977, "equity": -143315, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931527290" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rafx Technologies AS per år.
Hvordan har omsetningen til Rafx Technologies AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Rafx Technologies AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 26.09.2024Styre
2Sist endret 26.06.2023Regnskapsfører
1Sist endret 07.02.2025API og MCPGET /company/931527290/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931527290/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931527290",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931527290" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Rafx Technologies AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Rafx Technologies AS?
Hvem er regnskapsfører for Rafx Technologies AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 endret eierandel
- Inven2 AS17,9 % → 31,6 %
- Beam Invest AS42 % → 35 %
- Equanostic AS25,4 % → 21,2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Beam Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 35,0 % | 12 600 |
| Inven2 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 31,6 % | 11 372 |
| Equanostic AS | Selskap | Ordinære aksjer | 21,2 % | 7 613 |
| Karl Øyri | Person | Ordinære aksjer | 4,2 % | 1 500 |
| Ann Færden | Person | Ordinære aksjer | 1,6 % | 583 |
| Cecilie Bhandari Hartberg | Person | Ordinære aksjer | 1,6 % | 583 |
| Ingrid Dieset | Person | Ordinære aksjer | 1,6 % | 583 |
| Kari Hengebøl | Person | Ordinære aksjer | 1,6 % | 583 |
| Kristian Bernhard Nilsen | Person | Ordinære aksjer | 1,6 % | 583 |
9 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931527290/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931527290/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931527290",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BEAM INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 35, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "INVEN2 AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 31.59, "year": 2025, … },
…
],
"total": 9
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931527290" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Rafx Technologies AS eier Beam Invest AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Rafx Technologies AS?
Er Rafx Technologies AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 38 beregnede eiere.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rafx Technologies AS | BEDR | Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk | Oslo | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.11.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.3.2025 | Kapital ↗ |
| 10.3.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.3.2025 | Signatur ↗ |
| 10.3.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 26.9.2024 | Daglig leder ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931527290/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931527290/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931527290",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931527290" })Spør AI-assistenten
Når leverte Rafx Technologies AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Rafx Technologies AS sist endret?
Har Rafx Technologies AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ADVIS AS(Regnskapsfører)−DYNAMIK SMART ACCOUNTING AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 25,6 % | 50,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,34 | 1,53 |
| Gjeldsgrad | 2,90 | 0,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | -369,4 % | -1,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931527290/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931527290/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931527290",
"nace_code": "72.100",
"industry_count": 1247,
"revenue": { "value": 1633692, "percentile": 0.7171 },
"operating_margin": { "value": -0.4121, "percentile": 0.3462 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931527290" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rafx Technologies AS på i bransjen?
Hvor ligger Rafx Technologies AS blant de 1247 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rafx Technologies AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Rafx Technologies AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (1,00 mill kr) og 6 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (5,00 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 15.1.2025 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 1,00 mill kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/931527290/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931527290/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931527290",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Oppstartstilskudd",
"innvilget_belop": 1000000,
"innvilget_dato": "2025-01-15",
…
}
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Validation of the accuracy and reliability of Trygg Natt’s radar network system",
"prosjektstart": 2025,
"tildelt_belop": 0,
…
},
…
],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "931527290" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Rafx Technologies AS fått?
Hvor mye har Rafx Technologies AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke forskningsprosjekter har Rafx Technologies AS hatt hos Forskningsrådet?
Immaterielle rettigheter
Rafx Technologies AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Trygg Natt ↗ | 202210588 | 323169 | Registrert | 9.8.2032 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Rafx Technologies AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rafx Technologies AS?
Det er registrert 1 850 selskaper i Norge innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk, hvorav 472 i Oslo.
Er Rafx Technologies AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 19 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 119 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Rafx Technologies AS?
Rafx Technologies AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Rafx Technologies AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Rafx Technologies AS?
Daglig leder i Rafx Technologies AS er Karin Magdalena Kvarnemar Gjefle, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Rafx Technologies AS?
Største aksjonær i Rafx Technologies AS er Beam Invest AS med 35 % av aksjene, fulgt av Inven2 AS (31,6 %) og Equanostic AS (21,2 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Rafx Technologies AS?
I 2025 omsatte Rafx Technologies AS for 1,63 mill kr. Årsresultatet ble et underskudd på 675 742 kr.
Hva er driftsresultatet til Rafx Technologies AS?
I 2025 hadde Rafx Technologies AS et driftsresultat på −673 324 kr.
Hvor ligger Rafx Technologies AS?
Forretningsadressen til Rafx Technologies AS er Startuplab Gaustadalléen 21, 0349, OSLO i Oslo kommune.
Hvem fører regnskapet til Rafx Technologies AS?
Advis AS er registrert som regnskapsfører for Rafx Technologies AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.