- Omsetning
- 6,5 mill
- −11,6 %
- Resultat
- 41 973
- 3 års regnskap
Om St. Halvardkvartalet Borettslag
St. Halvardkvartalet Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Drammen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Inger Barkenes er styrets leder. I 2025 hadde St. Halvardkvartalet Borettslag en omsetning på 6,54 mill kr, en nedgang på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 41 973 kr. Egenkapitalen var 158 346 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 1 186 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Drammen, og ett av 47 218 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 336 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/931409514
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931409514" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931409514",
"name": "ST. HALVARDKVARTALET BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "DRAMMEN", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931409514" })Spør AI-assistenten
Hva driver St. Halvardkvartalet Borettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over St. Halvardkvartalet Borettslag: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er St. Halvardkvartalet Borettslag registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −11,6 % fra 2024 · +135,8 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,54 mill kr | 4,29 mill kr | 41 973 kr | 242,72 mill kr | 158 346 kr | 242,57 mill kr |
| 2024 | 7,39 mill kr | 5,50 mill kr | −164 356 kr | 242,81 mill kr | 116 372 kr | 242,70 mill kr |
| 2023 | 2,77 mill kr | 2,29 mill kr | 40 728 kr | 242,91 mill kr | 280 728 kr | 242,63 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 32 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
API og MCPGET /company/931409514/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931409514/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931409514",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6535305,
"operating_profit": 4285046,
"net_profit": 41973,
"equity": 158346,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7389632,
"operating_profit": 5501731,
"net_profit": -164356,
"equity": 116372,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931409514" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til St. Halvardkvartalet Borettslag fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til St. Halvardkvartalet Borettslag de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for St. Halvardkvartalet Borettslag per år.
Roller og styre8
Styre
5Sist endret 09.09.2026Regnskapsfører
1Sist endret 15.05.2023Revisor
1Sist endret 15.05.2023Forretningsfører
1Sist endret 15.05.2023API og MCPGET /company/931409514/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931409514/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931409514",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931409514" })Spør AI-assistenten
List alle roller i St. Halvardkvartalet Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i St. Halvardkvartalet Borettslag?
Hvilket revisjonsselskap reviderer St. Halvardkvartalet Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| St. Halvardkvartalet Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Drammen | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.9.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.9.2026 | Styre ↗ |
| 26.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2025 | Styre ↗ |
| 2.1.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.4.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.4.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931409514/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931409514/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931409514",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-09", "type": "Vedtektsdato", … },
{ "dato": "2026-09-09", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931409514" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i St. Halvardkvartalet Borettslag sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for St. Halvardkvartalet Borettslag i Brønnøysundregistrene?
Når ble St. Halvardkvartalet Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Inger Mari Årmot(Styremedlem)+Ruben Alexander Karlsen Gunnerød(Varamedlem)−Geir Valle(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 32,3 % av driftsinntektene — 35,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 65,6 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 0,6 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 0,1 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,36 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 1531,87 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 26,5 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -11,6 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 2,1 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 32,3 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931409514/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931409514/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931409514",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 6535305, "percentile": 0.9215 },
"operating_margin": { "value": 0.6557, "percentile": 0.9354 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931409514" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger St. Halvardkvartalet Borettslag blant de 21423 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til St. Halvardkvartalet Borettslag sammenlignet med andre i bransjen?
Er St. Halvardkvartalet Borettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+218 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om St. Halvardkvartalet Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som St. Halvardkvartalet Borettslag?
Det er registrert 47 218 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 1 186 i Drammen.
Er St. Halvardkvartalet Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 8 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 336 andre selskaper i bransjen etablert.
Går St. Halvardkvartalet Borettslag bedre enn andre i bransjen?
St. Halvardkvartalet Borettslag hadde en driftsmargin på 65,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,4 % for aktiviteter i borettslag og boligsameier.
Hva er statusen til St. Halvardkvartalet Borettslag?
St. Halvardkvartalet Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør St. Halvardkvartalet Borettslag?
St. Halvardkvartalet Borettslag driver innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, med NACE-kode 97.001 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Borettslag.
Hva er omsetningen til St. Halvardkvartalet Borettslag?
I 2025 omsatte St. Halvardkvartalet Borettslag for 6,54 mill kr, ned 12 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 41 973 kr.
Hva er organisasjonsnummeret til St. Halvardkvartalet Borettslag?
St. Halvardkvartalet Borettslag har organisasjonsnummer 931 409 514. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem er revisor for St. Halvardkvartalet Borettslag?
St. Halvardkvartalet Borettslag bruker Boligbyggelaget Usbl som regnskapsfører og Kpmg AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.