Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Visma Resolve AS

Org.nr 931095285
Omsetning
4,0 mill
−68 %
Resultat
−9,2 mill
3 års regnskap
Mer

Om Visma Resolve AS

Visma Resolve AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Camilla Dybdal er daglig leder, og Therese Sletten er styreleder. I 2025 hadde Visma Resolve AS en omsetning på 4,04 mill kr, en nedgang på 68 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 9,16 mill kr. Egenkapitalen var 10,61 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Visma Norge Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 914 innen dataprogrammeringstjenester i Oslo, og ett av 17 674 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 276 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).

Aktivitet

Programmering.

Formål

Utvikling og salg av software, konsulentvirksomhet innen software og utviklingsprosjekter.

API og MCPGET /company/931095285

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931095285" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931095285",
  "name": "VISMA RESOLVE AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "62.100",
  "nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "931095285" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Visma Resolve AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Visma Resolve AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oslo holder Visma Resolve AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2023–2025 · −68 % fra 2024 · −58,4 % over 2 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20254,04 mill kr−12,67 mill kr−9,16 mill kr26,61 mill kr10,61 mill kr15,99 mill kr
202412,63 mill kr−14,50 mill kr−10,28 mill kr25,87 mill kr21,66 mill kr4,21 mill kr
20239,70 mill kr−20,09 mill kr−14,55 mill kr44,01 mill kr17,69 mill kr26,32 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler26,61 mill kr
Anleggsmidler1 %193 865 krOmløpsmidler99 %26,41 mill kr
Egenkapital og gjeld26,61 mill kr
Innskutt egenkapital40 %10,61 mill krKortsiktig gjeld60 %15,99 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader16,71 mill kr
Finansinntekter535 535 kr
Finanskostnader89 513 kr
Netto finans446 022 kr
Ordinært resultat før skatt−12,22 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 59 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 36 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Til gode hos konsernselskaper
15 mill kr (55 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
14 mill kr (51 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/931095285/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931095285/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931095285",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 4036968,
      "operating_profit": -12671004,
      "net_profit": -9156178,
      "equity": 10614657,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 12632440,
      "operating_profit": -14497802,
      "net_profit": -10284827,
      "equity": 21656614,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "931095285" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Visma Resolve AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Visma Resolve AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Hvor stort underskudd hadde Visma Resolve AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 22.07.2026
Daglig lederSignatur

Styre

3Sist endret 08.09.2026
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 26.01.2024
Regnskapsfører
repr. AZETS INSIGHT ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 30.03.2023
Revisor
repr. ERNST & YOUNG ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/931095285/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931095285/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931095285",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "931095285" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Visma Resolve AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Visma Resolve AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Visma Resolve AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Visma Norge Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %10 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/931095285/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931095285/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931095285",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "VISMA NORGE HOLDING AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "931095285" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Visma Resolve AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Visma Resolve AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Visma Resolve AS eier Visma Norge Holding AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Vanahall Pikco S.à R.l.Utenlandsk · Luxemburg
69,6 %
Hornbeam Investment Pte LtdUtenlandsk · Singapore
13,0 %
Bank Julius Baer & Co On Behalf OfUtenlandsk · Luxemburg
3,3 %
Ardennes Investment S.à R.l.,Utenlandsk · Luxemburg
3,1 %
Spredt eierskap i Vmin 5 AS (501+ aksjonærer)Spredt
Største direkte aksjonærer i Vmin 5 AS
2,4 %
Cppb Vivaldi II Europe S.à R.l.Utenlandsk · Canada
1,9 %
Vega 2 S.à R.l.Luxemburg
1,8 %
Gamnat Pte LtdUtenlandsk · Singapore
1,2 %
Jane Street Global Trading LlcUtenlandsk · USA
0,3 %
Vis 4 flere eiere ↓
Sodium Uk Newco LimitedUtenlandsk · Storbritannia
0,2 %
30071970Belgia
0,1 %
Sindre Talleraas Holen
0,1 %
Tim VandecasteeleBelgia
0,1 %

Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Visma Resolve ASBEDRDataprogrammeringstjenesterOslo−

Kunngjøringer16

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/931095285/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931095285/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931095285",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-09-08", "type": "Styre", … },
    { "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931095285" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Visma Resolve AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Visma Resolve AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Visma Resolve AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +Carola Madeleine Lissel(Styremedlem)+Jacob Henrik Nyman(Styremedlem)−Ellen Furru(Styremedlem)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Endring i roller og styre
    +Camilla Dybdal(Daglig leder)−Anders Helgeland Vandvik(Daglig leder)
  4. SkatteFUNN-søknad
    SkatteFUNN:PayrollDetect 2.0(Godkjent)
  5. Endring i aksjekapital

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 336,9 % av driftsinntektene — 289,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-313,9 %1,3 %
Resultatmargin-226,8 %1,5 %
Egenkapitalandel39,9 %53,0 %
Likviditetsgrad1,651,50
Gjeldsgrad1,510,38
Egenkapitalrentabilitet-86,3 %0,0 %
Omsetningsvekst (siste år)-68,0 %+5,1 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad16,6 %16,3 %
Lønnskostnad336,9 %47,8 %
Annen driftskostnad59,0 %20,7 %
Avskrivninger1,4 %2,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/931095285/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931095285/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931095285",
  "nace_code": "62.100",
  "industry_count": 8463,
  "revenue": { "value": 4036968, "percentile": 0.8399 },
  "operating_margin": { "value": -3.1387, "percentile": 0.0976 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "931095285" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Visma Resolve AS blant de 8463 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Visma Resolve AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Visma Resolve AS blant de største selskapene innen dataprogrammeringstjenester?

Offentlig støtte

Visma Resolve AS er registrert med 7 SkatteFUNN-søknader, 7 godkjent.

7 søknader · 7 godkjent
InnsendtProsjektPeriodeStatus
16.2.2026PayrollDetect 2.0?–?Godkjent
29.4.2025Intelligent turnusplanlegging for helsesektoren2025–2026Godkjent
29.4.2024Avviksdeteksjon2024–2025Godkjent
18.8.2023VRP42023–2024Godkjent
18.8.2023Optimal lagerbeholdning2023–2025Godkjent
18.8.2023Avviksdeteksjon2023–2024Godkjent
18.8.2023Oppgaveplanlegging2023–2024Godkjent

Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

API og MCPGET /company/931095285/grants

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931095285/grants" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931095285",
  "innovasjon_norge": [],
  "forskningsradet": [],
  "skattefunn": [
    { "prosjekttittel": "PayrollDetect 2.0", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2026-02-16", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_grants({ "org_no": "931095285" })

Spør AI-assistenten

  • Oppsummer all offentlig støtte til Visma Resolve AS per år.
  • Hvilken offentlig støtte har Visma Resolve AS fått?
  • Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Visma Resolve AS søkt om, og ble de godkjent?

Ofte spurt om Visma Resolve AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Visma Resolve AS?

Det er registrert 17 674 selskaper i Norge innen dataprogrammeringstjenester, hvorav 4 914 i Oslo.

Er Visma Resolve AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 44 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 276 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Visma Resolve AS et aktivt selskap?

Visma Resolve AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva driver Visma Resolve AS med?

Visma Resolve AS driver innen dataprogrammeringstjenester, med NACE-kode 62.100 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Programmering.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Visma Resolve AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Visma Resolve AS?

Daglig leder i Visma Resolve AS er Camilla Dybdal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak Visma Resolve AS?

Største aksjonær i Visma Resolve AS er Visma Norge Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva er omsetningen til Visma Resolve AS?

I 2025 omsatte Visma Resolve AS for 4,04 mill kr, ned 68 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 9,16 mill kr.

Hvor ligger Visma Resolve AS?

Forretningsadressen til Visma Resolve AS er Karenslyst allé 56, 0277, OSLO i Oslo kommune.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner