AS Bemacs
- Omsetning
- 559 795
- −15,5 %
- Resultat
- 34,4 mill
- 7 års regnskap
Om AS Bemacs
AS Bemacs er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1961 og har vært i drift i 65 år. Preben Otter Steen er daglig leder, og Preben Otter Steen er styreleder. I 2025 hadde AS Bemacs en omsetning på 559 795 kr, en nedgang på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 34,37 mill kr. Egenkapitalen var 250,35 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Capreca AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 560 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Eie og forvalte aksjer, verdipapirer, skipsandeler andre verdigjenstander av enhver art herunder fast eiendom.
API og MCPGET /company/931061828
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931061828" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931061828",
"name": "AS BEMACS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931061828" })Spør AI-assistenten
Hva driver AS Bemacs med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over AS Bemacs: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er AS Bemacs registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −15,5 % fra 2024 · −27,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 559 795 kr | −693 045 kr | 34,37 mill kr | 250,36 mill kr | 250,35 mill kr | 8 603 kr |
| 2024 | 662 602 kr | −1,02 mill kr | −3,97 mill kr | 251,24 mill kr | 251,23 mill kr | 7 970 kr |
| 2023 | 709 124 kr | −1,09 mill kr | 39,98 mill kr | 255,22 mill kr | 255,20 mill kr | 17 619 kr |
| 2022 | 763 828 kr | −2,93 mill kr | 18,13 mill kr | 264,81 mill kr | 262,97 mill kr | 1,84 mill kr |
| 2021 | 775 066 kr | −1,63 mill kr | 91,43 mill kr | 299,86 mill kr | 274,83 mill kr | 25,03 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 250 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 3 kr
API og MCPGET /company/931061828/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931061828/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931061828",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 559795,
"operating_profit": -693045,
"net_profit": 34366988,
"equity": 250347924,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 662602,
"operating_profit": -1023892,
"net_profit": -3971806,
"equity": 251230937,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931061828" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til AS Bemacs de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for AS Bemacs per år.
Hvordan har omsetningen til AS Bemacs utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 07.07.2017Styre
4Sist endret 20.10.2023Regnskapsfører
1Sist endret 01.11.2025Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/931061828/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931061828/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931061828",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931061828" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer AS Bemacs?
Hvem er regnskapsfører for AS Bemacs?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har AS Bemacs?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Capreca AS | Selskap | B-aksjer | 33,3 % | 85 556 |
| Jah AS | Selskap | B-aksjer | 33,3 % | 85 556 |
| Ses AS | Selskap | B-aksjer | 33,3 % | 85 556 |
| Bertel Otto Steen | Person | A-aksjer | 0,0 % | 100 |
| Carl Erik Steen | Person | A-aksjer | 0,0 % | 100 |
| Marianne Steen Holst | Person | A-aksjer | 0,0 % | 100 |
6 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931061828/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931061828/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931061828",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CAPRECA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.29, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "JAH AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.29, "year": 2025, … },
…
],
"total": 6
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931061828" })Spør AI-assistenten
Er AS Bemacs eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har AS Bemacs, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier AS Bemacs, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| AS Bemacs | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer56
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 22.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.2.2026 | Revisor ↗ |
| 12.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.12.2023 | Kapital ↗ |
| 29.12.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.10.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931061828/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931061828/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931061828",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931061828" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i AS Bemacs sist endret?
Har AS Bemacs endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for AS Bemacs i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−RSM NORGE AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 677,41 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,7 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931061828/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931061828/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931061828",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 559795, "percentile": 0.5043 },
"operating_margin": { "value": -1.238, "percentile": 0.073 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931061828" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til AS Bemacs på i bransjen?
Hvor ligger AS Bemacs blant de 64570 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til AS Bemacs sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
AS BEMACS eier aksjer i 6 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Bertel O. Steen Holding AS | Lørenskog | 25,4 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Thefactory AS | Oslo | 4,4 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Shelfbeat AS | Oslo | 2,5 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Flow Insights AS | Oslo | 2,2 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Nuet AS | Oslo | 1,8 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Nextera AS | Oslo | 1,1 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om AS Bemacs
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som AS Bemacs?
Det er registrert 76 560 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 587 i Oslo.
Er AS Bemacs et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1961, som er lenger enn 99 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 50 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har AS Bemacs i Enhetsregisteret?
AS Bemacs er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver AS Bemacs med?
AS Bemacs driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eie og forvalte aksjer, verdipapirer, skipsandeler andre verdigjenstander av enhver art herunder fast eiendom.
Hvem er daglig leder i AS Bemacs?
Daglig leder i AS Bemacs er Preben Otter Steen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i AS Bemacs?
Største aksjonær i AS Bemacs er Capreca AS med 33,3 % av aksjene, fulgt av Jah AS (33,3 %) og Ses AS (33,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med AS Bemacs?
AS Bemacs hadde i 2025 en omsetning på 559 795 kr og et overskudd på 34,37 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til AS Bemacs?
I 2025 hadde AS Bemacs et driftsresultat på −693 045 kr.
Hvor ligger AS Bemacs?
Forretningsadressen til AS Bemacs er Holtegata 22A, 0355, OSLO i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.